Dobrý outsourcing – cesta k lepšímu IT

(inzerce) IT manažeři se začínají zaměřovat na zajištění efektivního a flexibilního IT prostředí, které pomáhá společnosti vytvářet přidanou hodnotu.
Dobrý outsourcing – cesta k lepšímu IT

Dříve bylo firemní IT řízeno technologiemi a hlavním úkolem IT manažera bylo poskytnout interním zákazníkům nejlepší služby využitím nejlepších technologií a zdrojů. Nyní se role mění, místo soustředění na technologie je cílem poskytovat efektivní a flexibilní IT prostředí, které pomáhá společnosti vytvářet přidanou hodnotu.

Znamená to držet provozní náklady pod kontrolou a současně udržovat IT prostředí ve stavu umožňujícím reagovat na budoucí výzvy. To je dennodenní boj s tlakem na náklady a požadavky na vyšší produktivitu, stabilitu a bezpečnost.

Dlouhodobě nedokáže žádná společnost udržet svoje IT prostředí v ideálním stavu pouze pomocí upgradů. Tak jak se rozvíjí podnikání, je nezbytné rozšiřovat i funkcionalitu.

Mnoho společností má ale potíže s implementací SAP projektů rychlostí odpovídající potřebě modernizace. Nelze se proto divit, že řada společností shledá, že outsourcing je lepší alternativou než provozování SAP vlastními silami. Náklady jsou pak dalším důvodem, proč CIO zahrnují outsourcing do jejich firemní IT strategie. Navíc přenesení IT zdrojů na na dynamické platformy pak umožní využívat škálovatelné infrastruktury, platformy a aplikace jako služeb ze sítě. Společnosti dále nepotřebují nakupovat a integrovat dohromady jednotlivé komponenty. To uvolňuje kapitál, který může být reinvestován podle potřeb organizace.

Výhody outsourcingu

Při klasickém provozování SAP musí zákazníci hned od počátku investovat dostatek prostředků, aby byli připraveni na očekávanou maximální zátěž systému. Na rozdíl od toho, obchodní modely jako jsou Dynamické služby T-Systems, umožňují škálovat zdroje podle potřeb zákazníka. Náklady jsou od počátku flexibilní. Další výhodu tohoto modelu je, že zákazníci využívají výhod zabezpečeného datového centra, robustnosti a dostupnosti dat a aplikací, které by společnosti samy nedokázaly dosáhnout. Společnosti očekávají, že outsourcing přinese vyšší transparentnost do nákladů a vyšší výkon za jejich peníze. Ale spolupráce s certifikovaným poskytovatelem umožňuje získat ještě další výhody:

  • ‚standardizované procesy a homogenizaci zdrojů
  • ‚transparentnost procesů, nákladů a zajištěných úrovně služeb
  • ‚vyšší inovace (nové možnosti pro rozvoj, snadnější přístup k novým technologiím).
  • odstranění problematických a slabých míst, často s pomocí inovativních služeb, odlehčení IT teamu
  • kratší cykly vývoje a nasazení díky využití existujících servisních modulů
  • snížení komplexity a nákladů na provoz virtualizací systémů

Vyvedením celého IT ke specializovanému poskytovateli outsourcingu mohou společnosti zajistit business kontinuity po všech stránkách- v případě výpadku nebo katastrofy budou kritické procesy postiženy jen málo nebo vůbec. To díky tomu, že IT poskytovatelé mají připravené krizové plány a využívají zálohování a vysoce bezpečnou infrastrukturu.

Snaha o využívání nejnovějších technologických trendů a změn je také dobrým motivem pro outsourcing celého nebo části IT. Zejména v případě, že společnosti nemají samy potřebné znalosti, dovednosti nebo zdroje aby mohly v blízké budoucnosti implementovat tyto nové technologie.

Začlenění outsourcingu jako integrální součásti do firemní IT strategie umožňuje dosáhnout vysoké efektivity IT a úplného přehledu v nákladech. Současně systematický přístup k ustavení servisní organizace a např. přenesení provozování SAP přináší jak nákladové tak technické výhody. Předpokladem ale je, že poskytovatel implementoval standardy, nejlepší postupy a pravidla jako např. ITIL a Run SAP pro správu aplikací end-to-end. Díky standardizovaným rozhraním jsou např. SAP moduly snadno rozšiřitelné a za pomoci technik jako je virtualizace apod. nejsou SAP aplikace závislé na konkrétním operačním systému nebo hardwaru. Pooling dále snižuje operační náklady, protože umožňuje škálování zdrojů podle potřeby nahoru i dolů. Výhodu pro zákazníka jsou transparentní náklady a účtování podle spotřebovaných zdrojů.

Více informací ZDE

Další článek: Telefónica prý chystá výprodej, v ohrožení je i česká pobočka

Témata článku: Outsourcing, Servisní modul, Firemní zákazník, Dobrá cesta, Firemní strategie, Dobrý, CES, Dobrá produktivita, Technologický trend, Připravená strategie, Nejlepší místo, Ideální stav, IT, Systematický přístup, OUT, LEP, Cesta


Určitě si přečtěte

10 map, na kterých můžete COVID-19 sledovat téměř v živém přenosu

10 map, na kterých můžete COVID-19 sledovat téměř v živém přenosu

** Koronavrus můžete sledovat skoro živě ** Analytici a kartografové připravili hromadu map ** Vybrali jsme deset z nich

Jakub Čížek | 8

Nový Edge je opravdu Chrome! Prohnali jsme prohlížeče benchmarky i vlastním unikátním testem

Nový Edge je opravdu Chrome! Prohnali jsme prohlížeče benchmarky i vlastním unikátním testem

** Nový Edge je postavený na Chromiu ** Prohnali jsme ho benchmarky a srovnali s ostatními ** Potvrdily nám, že je prakticky stejný jako Chrome a Opera

Jakub Čížek | 66

Proč byste měli rozmazávat SPZ aut na fotkách, které vystavujete na web

Proč byste měli rozmazávat SPZ aut na fotkách, které vystavujete na web

** Na fotkách aut nahraných na web je dobré rozmazat SPZ ** Značku dokáže z obrázku přečíst Google i Facebook ** SPZ může naplnit podstatu osobního údaje

Karel Kilián | 67

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 94Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor