Aktualizováno 26. 2.: Google započal s postupnou aktivací pro všechny uživatele. Již si tak můžete skrze desktop nahrávat vlastní hudbu do YouTube Music. Podporované formáty jsou FLAC, M4A, MP3, OGG a WMA. Soubory stačí přetáhnout do služby, případně kliknout na profilový obrázek a zvolit možnost Nahrát hudbu.

Hudbu můžete nahrát skrze desktopové rozhraní.
Nahranou hudbu můžete přidávat do playlistů, nikdo jiný, kromě vás, si ji ale nebude moci přehrát. Pozitivní ale je, že u nahraných skladeb neplatí běžná omezení pro YouTube Music – tedy i bez aktivního předplatného je můžete na telefonech poslouchat offline a na pozadí. Více podrobností naleznete v oficiální nápovědě. Zde zároveň Google uvádí, že se již brzy dočkáme možnosti převodu knihovny z Play Music.
Původní článek 7. 2.: Do YouTube Music brzy nahrajete i vlastní skladby. Konec Google Play Music se blíží
Google službu YouTube Music představil již před několika lety a měla by v budoucnu nahradit starší Play Music. To se sice zatím nestalo, konečně ale doplní jednu z nejdůležitějších funkcí – možnost nahrávat si vlastní hudbu.
Možnost nahrání vlastních skladeb do cloudu je jedna z funkcí, která odlišuje právě starší Google Play Music (GPM) od konkurence. Zdarma je možné takto do služby umístit až 50 000 skladeb a uložit si tak vaši zakoupenou knihovnu či starší kousky, které nejsou dostupné v rámci streamingu. Tuto funkci ale nepodporuje novější YouTube Music, které má GPM v budoucnu nahradit. Podle dvou zdrojů webu 9to5Google to ale vypadá, že se interně již testuje verze aplikace, která jí disponuje.
Možnost nahrávání vlastních skladeb se naučí i YouTube Music.
O spojení obou služeb se začalo mluvit již v roce 2017, kdy došlo ke spojení obou tým. Následně došlo k několika vyjádřením, že se chystá nástroj pro převod knihovny mezi službami apod., prozatím ale k ničemu takovému nedošlo. Stejně tak vývoj YouTube Music jde velmi pomalu a chybí i tak základní funkce, jako je možnost castování hudby z webové stránky na podporovaná zařízení.
Prozatím tak není přesná časová osa přechodu, některé zdroje ale uvádí, že uživatelé by mohli být vyzváni k přenosu své knihovny do nové služby v následujících měsících a k vypnutím GPM by tak došlo do konce roku. Je ale možné, že se vše ještě protáhne – Google na přechod očividně příliš netlačí.
Jakou hudební službu si vybrat? Poradíme: