Google | Google Play Music | YouTube Music

Do YouTube Music už nahrajete i vlastní skladby. Konec Google Play Music se blíží

Aktualizováno 26. 2.: Google započal s postupnou aktivací pro všechny uživatele. Již si tak můžete skrze desktop nahrávat vlastní hudbu do YouTube Music. Podporované formáty jsou FLAC, M4A, MP3, OGG a WMA. Soubory stačí přetáhnout do služby, případně kliknout na profilový obrázek a zvolit možnost Nahrát hudbu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Hudbu můžete nahrát skrze desktopové rozhraní.

Nahranou hudbu můžete přidávat do playlistů, nikdo jiný, kromě vás, si ji ale nebude moci přehrát. Pozitivní ale je, že u nahraných skladeb neplatí běžná omezení pro YouTube Music – tedy i bez aktivního předplatného je můžete na telefonech poslouchat offline a na pozadí. Více podrobností naleznete v oficiální nápovědě. Zde zároveň Google uvádí, že se již brzy dočkáme možnosti převodu knihovny z Play Music.


Původní článek 7. 2.: Do YouTube Music brzy nahrajete i vlastní skladby. Konec Google Play Music se blíží

Google službu YouTube Music představil již před několika lety a měla by v budoucnu nahradit starší Play Music. To se sice zatím nestalo, konečně ale doplní jednu z nejdůležitějších funkcí – možnost nahrávat si vlastní hudbu.

Možnost nahrání vlastních skladeb do cloudu je jedna z funkcí, která odlišuje právě starší Google Play Music (GPM) od konkurence. Zdarma je možné takto do služby umístit až 50 000 skladeb a uložit si tak vaši zakoupenou knihovnu či starší kousky, které nejsou dostupné v rámci streamingu. Tuto funkci ale nepodporuje novější YouTube Music, které má GPM v budoucnu nahradit. Podle dvou zdrojů webu 9to5Google to ale vypadá, že se interně již testuje verze aplikace, která jí disponuje.

Klepněte pro větší obrázek 
Možnost nahrávání vlastních skladeb se naučí i YouTube Music.

O spojení obou služeb se začalo mluvit již v roce 2017, kdy došlo ke spojení obou tým. Následně došlo k několika vyjádřením, že se chystá nástroj pro převod knihovny mezi službami apod., prozatím ale k ničemu takovému nedošlo. Stejně tak vývoj YouTube Music jde velmi pomalu a chybí i tak základní funkce, jako je možnost castování hudby z webové stránky na podporovaná zařízení.

Prozatím tak není přesná časová osa přechodu, některé zdroje ale uvádí, že uživatelé by mohli být vyzváni k přenosu své knihovny do nové služby v následujících měsících a k vypnutím GPM by tak došlo do konce roku. Je ale možné, že se vše ještě protáhne – Google na přechod očividně příliš netlačí.

Jakou hudební službu si vybrat? Poradíme:

Diskuze (15) Další článek: Pseudovědci opět úřadují: Pozor na přírodní „léky“ proti koronaviru

Témata článku: Software, Google, Cloud, YouTube, Hudba, filmy, seriály, Google Play Music, YouTube Music, YouTube Premium, Předplatné, Play Music, Skladba, Funkce, GPM, Služba, Knihovna


Určitě si přečtěte

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

** Embargo pro testy nových desktopových procesorů Comet Lake od Intelu skončilo ** Spousta recenzí a testů ukazuje výhody a nevýhody nových modelů ** Dokáží nové procesory konkurovat modelům od AMD?

Karel Javůrek | 47

Apple má šanci definitivně se uzamknout. macOS byl na jeho poměry až příliš otevřený

Apple má šanci definitivně se uzamknout. macOS byl na jeho poměry až příliš otevřený

** Apple, vývojáře i uživatele rozhodně nečekají dva roky prázdnin ** macOS se může uzavřít podobně jako iOS a iPadOS ** Přechod na Arm znamená stopku pro hackintoshe

Lukáš Václavík | 105

Jak se žije s telefonem bez Googlu: Čerstvé zkušenosti s telefony Honor a Huawei

Jak se žije s telefonem bez Googlu: Čerstvé zkušenosti s telefony Honor a Huawei

** Honor u nás přichází s prvním telefonem bez Google Mobile Services ** Současný stav je lepší než na začátku, ideální ale není ** Zkusili jsme i hack s ručním přidáním služeb Googlu

Tomáš Holčík | 156

Vyrobíme si falešný Mac mini za tisícovku. Stačí Raspberry Pi a 3D tiskárna

Vyrobíme si falešný Mac mini za tisícovku. Stačí Raspberry Pi a 3D tiskárna

** Vyzkoušíme Raspberry Pi 4 s iRaspbianem ** Operační systém vypadá skoro jako macOS ** Vše strčíme do vlastní stylové krabice

Jakub Čížek | 31


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11