Windows 10 | Aktualizace | Bluetooth

Do Windows 10 se chystá Swift Pair, rychlé připojování zařízení přes bluetooth

Do Windows 10 se chystá Swift Pair, rychlé připojování zařízení přes bluetooth

Pokud k počítači, notebooku či tabletu s operačním systémem Windows 10 připojujete nějaká zařízení přes bluetooth, můžete se začít těšit na zjednodušení celého procesu, které by mělo přijít v příštím roce. Konkrétně v systému Windows 10 20H1 bude párování probíhat v oznámeních, takže k jeho provedení nebude nutné otevírat aplikaci Nastavení, uvádí Microsoft na blogu.

Se zjednodušeným párováním přes Bluetooth přišla aktualizace operačního systému z dubna 2018. Ta představila takzvaný „Swift Pair“ jako mnohem pohodlnější způsob, díky kterému se celý proces, sestávající původně z několika kroků, dá zvládnout jediným klepnutím tlačítka myši.

Vylepšené Bluetooth párování

Provedení z Windows 10 verze 1803 funguje tak, že pokud se poblíž nachází podporované zařízení v režimu párování, zobrazí se v systému upozornění, které uživatele vyzve k připojení. Pokud tak učiní, otevře se příslušná stránka Nastavení, nicméně v novém provedení vše proběhne jen v rámci oznámení.

V novém provedení Microsoft vylepšil párování s cílem zobrazovat méně oznámení. Funkce „Swift Pair“ podá hned v prvním dialogu podrobnější informace o dostupném zařízení – zobrazí jeho název, kategorii (myš, klávesnice atp.) a tlačítko pro případné odmítnutí.

Konkrétní výčet vylepšení dle blogu Microsoftu:

  • Párování se nyní provádí v oznámeních. Pro jeho dokončení již nemusíte otevírat aplikaci Nastavení.
  • Pro rychlejší párování jsme vylepšili uživatelské rozhraní – nyní se zobrazuje o jedno oznámení méně.
  • K prvnímu oznámení jsme přidali tlačítko pro odmítnutí, abyste získali větší kontrolu při používání Swift Pair.
  • Aby bylo oznámení užitečnější, zobrazujeme nyní název a kategorii zařízení, pokud je to možné.

Jen pro vybraná zařízení

Swift Pair funguje pouze s podporovanými zařízeními, mezi něž patří Surface Ergonomic Keyboard, Precision Mouse, Mobile Mouse, Arc Mouse a sluchátka Surface Headphones, jakož i myši Microsoft Modern Mobile Mouse a Arc Mouse. Funkce je v tuto chvíli k dispozici v testovacím sestavení 18985 zhruba polovině uživatelů.

Výše uvedené vylepšení bude vydáno v aktualizaci Windows 10 20H1 na jaře roku 2020. V tuto chvíli není jasné, zda Microsoft také plánuje zahrnout nějaká další vylepšení Bluetooth do aktualizace systému, která by měla přijít ještě během letošního podzimu.

Diskuze (8) Další článek: IKEA začala prodávat své chytré rolety v Česku. Propojíte je i s Google Asistentem

Témata článku: Microsoft, Windows, Windows 10, Operační systémy, Aktualizace, Windows Insider, Bluetooth, Zařízení, Provedení, Mobil Mouse, Připojování, Myši, Oznámení, Microsoft na blogu, Tlačítko, Arc Mouse, Surface Headphones, Precision Mouse


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF