Nvidia | Grafické karty | GeForce RTX 3000

Do USA míří balíky s grafickými kartami GeForce RTX 3080 Ti od MSI. Prozradila to fotka „pošťáka“

O grafické kartě GeForce RTX 3080 Ti, která bude mít výkonem blíže k GeForce RTX 3090 než ke slabší GeForce RTX 3080, se spekuluje už dlouho a dle posledních neoficiálních informací její uvedení Nvidia záměrně odsunula. Nyní se však objevil další „důkaz“, byť trochu nestandardního formátu.

Na facebookovém účtu uživatele Loki LOK se totiž objevily fotografie velkých balíků mířících do USA, které na sobě měly i poměrně přesný popis toho, co nejspíše obsahují uvnitř. Dle fotografií uživatele, říkejme mu „geekovský pošťák“, jsou v krabicích grafické karty od MSI a to konkrétně MSI GeForce RTX 3080 Ti Ventus 3X12G OC, GeForce RTX 3090 a několik dalších jako MSI Radeon RX 580 Armor 8G OC a podobně.

Může se samozřejmě jednat o podvod, ale na GeForce RTX 3080 Ti se čeká už poměrně dlouho a informace se rychle množí. Jak se nachází i na dokumentech na balíku, 12GB VRAM by měla řešit problém s malou pamětí u GeForce RTX 3080 (10 GB), nicméně dříve se objevily spekulace i o 20GB verzi. Počet cuda procesorů by měl být kolem 10 240, což je velmi blízko GeForce RTX 3090, takže karta by měla mít velmi podobný výkon.

Cenovku lze předpokládat v oblasti mezi GeForce RTX 3080 a 3090, avšak otázkou zůstává reálná dostupnost.

Diskuze (7) Další článek: Vesmírné zprávy: První vrtulový let mimo Zemi byl úspěšný

Témata článku: Nvidia, Grafické karty, USA, MSI, GeForce RTX 3000, Ampere, Fotka, Neoficiální informace, Balík, GeForce, Pošťák, Grafická kartaPodívejte se na ukázku kultovního Resident Evilu 4 ve virtuální realitě
Michal Maliarov
Resident Evil 4Virtuální realita
Nová role pro letouny U2: tlumočení komunikace mezi  F-22 a F-35

Nová role pro letouny U2: tlumočení komunikace mezi F-22 a F-35

** Letouny Lockheed U-2 „Dragon Lady“ dostaly nový úkol ** Budou fungovat jako „tlumočníci“ pro F-22 Raptor a F-35 Joint Strike Fighter ** Oba tyto bojové letouny mohou komunikovat se stroji stejného typu, ale s těmi druhými nikoliv

Stanislav Mihulka
LetadlaKomunikaceVojenství
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět