Do sítě přes USB

Tento týden uvedla na trh firma Entrega nový produkt, kterým daleko snadněji připojíte váš počítač nebo notebook k síti bez různých síťových karet.
K dalšímu rozšíření Universal Serial Bus nyní přispívají nové výrobky firmy Entrega. Entrega patří k hlavním výrobcům USB produktů. Tento týden uvedla na trh nový cenově dostupný produkt, kterým daleko snadněji připojíte váš počítač nebo notebook k síti bez různých síťových karet. Jedná se o HUB za $129,95 se zabudovaným síťovým adaptérem, na který lze připojit jakákoliv 3 zařízení podporující USB nebo jakýkoliv RJ45 konektor v počítači nebo hubu. Menší zařízení s jedním USB portem tzv. USB-to-RJ45 Converter se prodává za $99,95. Obojí je v podstatě síťové rozhraní v krabici.

Entrega také uvedla na trh tři produkty, přes které můžeme do USB připojit zařízení jak pro sériový tak pro paralelní port. 4U2S1P se prodává za $199,95 a jeto multifunkční hub kde jsou 4 USB porty, 2 sériové a 1 paralelní port. 2U1S1P stojí $149,95 a je zde o polovinu míň USB a sériových portů. A poslední produkt 2U4S se prodává za $179,95 a má 2 USB a 4 sériové porty.

USB je nový standart podporovaný všemi novými počítači a množstvím jiných zařízení jako např. digitální fotoaparáty nebo scannery. Teoreticky umožňuje USB připojit až 127 zařízení a rychlosti přenosu se pohybují okolo 10-11 Mb/s. Tato rychlost se dá srovnat s rychlostí síťového standartu 10BaseT.

Produkty od firmy Entrega snad naplní sny o masivním rozšíření USB. A velmi příjemné je, že se díky těmto výrobkům můžeme připojit do sítě bez otevírání počítače.

Váš názor Další článek: Jsou známé ceny nového SQL Serveru 7 – bude to na Oracle stačit?

Témata článku: USB, Scanner, Rj45, Universal Serial Bus, Busy, USB Hub, Porta, Converter, Masivní rozšíření, USB 3, Port


Určitě si přečtěte

Proč autopilot Tesly bourá? Test dává odpověď: může za to řidič!

Proč autopilot Tesly bourá? Test dává odpověď: může za to řidič!

** Britové otestovali Teslu v režimu autopilota ** Skončilo to nárazem Tesly do stojícího auta ** Kdo je na vině? Řidič

Karel Kilián | 55

Blíží se Juno. Jeden z nejhezčích Linuxů pro normální lidi

Blíží se Juno. Jeden z nejhezčích Linuxů pro normální lidi

** Ubuntu a Fedora patří k nejpopulárnějším linuxovým OS pro desktop ** A pak je tu zástup dalších nebo jejich odvozenin ** Jedním z nich je Elementary OS, který se brzy dočká novinek

Jakub Čížek | 71

15 věcí, které umí Windows 10, ale možná o nich vůbec nevíte

15 věcí, které umí Windows 10, ale možná o nich vůbec nevíte

** Systém Windows 10 umí spoustu užitečných drobností ** O mnoha praktických funkcích pravděpodobně ani nevíte ** Poznejte užitečné tipy, které se vám mohou hodit každý den

Vladislav Kluska | 33

Google ADT-2: Miniaturní krabička s Android TV 8.0, kterou si nikdy nekoupíte

Google ADT-2: Miniaturní krabička s Android TV 8.0, kterou si nikdy nekoupíte

** Dlouho se nevědělo, co to přesně má být ** Pak se s krabičkou Google pochlubil na I/O ** Do „Chromecastu“ vtěsnal celý Android TV

Jakub Čížek | 22

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Řešením matematického problému se dostal k modelu teoretického stroje, který nese jeho jméno a je základem logiky univerzálních počítačů.

Pavel Tronner | 56


Aktuální číslo časopisu Computer

Kdy necháme řídit chytrá auta?

6 Wi-Fi Mesh systémů ve velkém testu

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Znáte pravidla pro létání s drony?