Do sítě přes USB

Tento týden uvedla na trh firma Entrega nový produkt, kterým daleko snadněji připojíte váš počítač nebo notebook k síti bez různých síťových karet.
K dalšímu rozšíření Universal Serial Bus nyní přispívají nové výrobky firmy Entrega. Entrega patří k hlavním výrobcům USB produktů. Tento týden uvedla na trh nový cenově dostupný produkt, kterým daleko snadněji připojíte váš počítač nebo notebook k síti bez různých síťových karet. Jedná se o HUB za $129,95 se zabudovaným síťovým adaptérem, na který lze připojit jakákoliv 3 zařízení podporující USB nebo jakýkoliv RJ45 konektor v počítači nebo hubu. Menší zařízení s jedním USB portem tzv. USB-to-RJ45 Converter se prodává za $99,95. Obojí je v podstatě síťové rozhraní v krabici.

Entrega také uvedla na trh tři produkty, přes které můžeme do USB připojit zařízení jak pro sériový tak pro paralelní port. 4U2S1P se prodává za $199,95 a jeto multifunkční hub kde jsou 4 USB porty, 2 sériové a 1 paralelní port. 2U1S1P stojí $149,95 a je zde o polovinu míň USB a sériových portů. A poslední produkt 2U4S se prodává za $179,95 a má 2 USB a 4 sériové porty.

USB je nový standart podporovaný všemi novými počítači a množstvím jiných zařízení jako např. digitální fotoaparáty nebo scannery. Teoreticky umožňuje USB připojit až 127 zařízení a rychlosti přenosu se pohybují okolo 10-11 Mb/s. Tato rychlost se dá srovnat s rychlostí síťového standartu 10BaseT.

Produkty od firmy Entrega snad naplní sny o masivním rozšíření USB. A velmi příjemné je, že se díky těmto výrobkům můžeme připojit do sítě bez otevírání počítače.

Váš názor Další článek: Jsou známé ceny nového SQL Serveru 7 – bude to na Oracle stačit?

Témata článku: USB, Busy, Scanner, Converter, Porta, USB 3, Masivní rozšíření, Rj45, USB Hub, Universal Serial Bus, Port

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů