Praha | Maker Faire

Do Prahy se opět sjedou kutilové a jejich děti, v září se tam totiž koná největší český Maker Faire

Do hlavního města se po roce opět sjedou bastlíři ze všech koutů republiky, areál Pražské tržnice totiž 17.-18. září hostí další ročník největšího českého festivalu kutilů Maker Faire.

Organizátoři přichystali pro návštěvníky hromadu workshopů a interaktivních aktivit, páteř dvoudenního programu ale tvoří samotní vystavovatelé z řad makerů, všemožných spolků a firem. Ti všichni dohromady utváří zdejší komunitu.

Na své si přijdou děti i raketová inženýři

Maker Faire není jen pro geeky, kteří po večerech programují v assembleru. Naopak oslavuje kutilství ve všech jeho podobách od domácí tvorby plyšáků po oživování digitronů. Odjakživa proto láká také zástupy dětí a jejich rodičů.

dcbbfb70-27ed-45ac-bcf8-bd686b902da9
Maker Faire Prague je už tradičně největším festivalem kutilů v Česku. Postupně jej doplnily i regionální akce po celé republice

Seznam letošních vystavujících najdete v tomto přehledu. Dorazí třeba tvůrci projektu microFeeld, kteří představí moderní pěstování zeleniny u vás doma v mikropolíčku.

Fanoušci 3D tisku se mohou těšit třeba na exempláře československé skupiny VORON CZ/SK. No a pokud už tiskárnu máte a chcete dílničku vybavit menším CNC strojem pro kutily, jistě vás zaujme třeba stolní frézka Alutex.

Děti zdarma, dospěláci za 250 korun

Vystavovatelů jsou ale desítky, obsadí několik hal tržnice a návštěvníci mohou pořídit lístky v předprodeji na webu GoOut.

Děti a puberťáci do 15 let mají vstup zdarma, senioři a ZTP/P zaplatí za denní vstup 150 korun, studenti 175 korun a všichni ostatní 250 korun. Vstupenka na celé dva dny víkendového mejdanu je adekvátně snížená.

Téma: Programování pro děti

programovaniprodeti.jpgAlgoritmické myšlení, logické uvažování, dovednost analyzovat problém a najít jeho řešení… to se hodí už dnes a do budoucna budou tyto schopnosti čím dál důležitější. Zábavnou formou se k nim vyplatí vést i děti. Sledujeme pro vás dostupné nástroje, stavebnice, služby a postupy.

Doporučujeme speciál Computeru Programování pro děti. Za 99 Kč si ho můžete objednat online a během několika dnů vám dorazí do poštovní schránky.

Váš názor Další článek: Programování elektroniky: Vytiskli jsme obří Mriju a proměnili ji v ovladač leteckého simulátoru

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,