Prohlížeče | Chrome

Do Chromu zamíří mocný nástroj pro screenshoty a jejich úpravy

Ačkoli se ještě viditelně nachází daleko od dokončení, začíná se v Chromu rýsovat editor pro pořízené snímky webů. Prohlížeče dnes běžně umožňují weby fotit, některé k tomu přihazují aspoň základní nástroje pro editaci.

Náznaky editoru se v prohlížeči objevily loni v srpnu, teď už v Chromu najdete experimentální předvolby indikující jeho příchod. Jak obvykle si novinek všiml redditovský účet Leopeva64-2. Na stránce chrome://flags teď najdete dvě předvolby:

  • Desktop Screenshots aktivuje funkci pro focení stránek,
  • Desktop Screenshots Edit Mode aktivuje editor pořízených snímků.

Fotí se z nabídky pro sdílení, kterou vyvoláte tlačítkem v adresním řádku. Osobně mi editor v aktuálním sestavení Chromu Canary nefunguje. Výše zmíněný účet však poskytl snímky prostředí editoru, z nich vyplývá, že Google do prohlížeče přidá základní nástroje jako ořez, vkládání textu nebo geometrických obrazů a jednoduchých objektů.

Budete i moct malovat štětcemvkládat emotikony. Na Androidu již Chrome nějaké nástroje pro editaci fotek poskytuje, je jich ale méně. Podporuje malování, vkládání textu a ořez. Na desktopech dnes editor nabízí zejména Opera. V Edgi můžete do fotek kreslit.

Zdroje: Leopeva64-2 / Reddit via Windows Latest

Diskuze (4) Další článek: O kousek méně špehování. Facebook ukončuje několik funkcí závisejících na poloze uživatele

Témata článku: Google, Windows, Prohlížeče, Web, Android, Edge, Opera, Chrome, Fotografování, Screenshot, Prohlížeč, Nástroj, Desktop, Focení, Pro, Screenshots, Mocný nástroj, Chrome Canary, Editor, Telefony s Androidem na Heureka.cz