Software | Prohlížeče | Chrome

Do Chromu se vrátí funkce „zavři ostatní záložky“. Google se s odstraněním trochu unáhlil

Prohlížeč Google Chrome začínal jako velmi jednoduchý prohlížeč s minimem funkcí. Postupně však nabobtnal a tvůrci teď už průběžně řeší, které funkce mohou z prohlížeče naopak odstranit, aby se stal přehlednějším. Odstraněním jedné zdánlivé maličkosti však popudil řadu pokročilých uživatelů, a tak ji do Chromu zařazuje zpět. 

Onou maličkostí je jedna položka v kontextovém menu, které se vyvolá pravým tlačítkem myši: „Zavřít ostatní karty." Tato funkce zavřela všechny stránky načtené na pozadí v ostatních kartách, přičemž zůstane aktivní jen ta na popředí. Funkce se hodí, když dohledáváte informaci na více webech a necháváte si je postupně otevírat do dalších karet. Když nakonec najdete nejrelevantnější výsledek, ostatní karty můžete snadno a rychle zavřít.

V Chromu sice zůstala zachována podobná funkce „Zavřít karty napravo" ale ta pro uzavření všech karet přece jen požaduje další krok navíc v podobě přesunu aktuální karty úplně doleva. Po několika diskuzích nakonec v Googlu dospěli k závěru, že ten jeden řádek navíc v menu nechají. A tak už se v aktuální vývojové verzi Canary opět do nabídky v Chromu vrátil, upozornil web MSpoweruser.

Diskuze (9) Další článek: General Registry rozšiřuje výhody registrace domén

Témata článku: Software, Google, Prohlížeče, Chrome, Maličkost, Google Chrome, Canary, Prohlížeč, Záložka, Karta, Funkce, Menu

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky