Dnes začíná výstava Macworld

Dnešním dnem začíná v New Yorku veletrh druhého světa s názvem Macworld.

Dnešním dnem začíná v New Yorku v Jacob K. Javits Convention Center veletrh s názvem Macworld.

Mezi sponzory se objevily takové pojmy jako Iomega (sponzor tašek) či Netscape (sponzor oblasti registrace). Mediálními partnery jsou Macworld, MacWeek.com, MacCentral.com, iMacworld, macgaming.com, radiostanice 77WABC a 95,5 WPLJ a další firmy.

Mezi vystavovateli se má objevit např. 3dfx Interactive, ACD Systems, ATI, Bitstream, Canon, Citrix Systems, Epson, Fujitsu, HP, IBM, Iomega, Kodak, Macromedia, Microsoft, Nemetchek, Oaktree software, SAS Institute, Seagate, SGI, SPSS, SuSE, Umax, Vivid Details, Wacom Technology, Xerox, Xircom a další. Neobjeví se zde zřejmě 3COM, Autodesk, Intel, Nokia, S3, Sun, Toshiba či Western Digital.

Pro nalákání nových uživatelů je k dispozici Učebna pro Váš nový Macintosh. Zde se může potencionální uživatel seznámit s úvodem do systému, jak připojovat periferie jako tiskárny či další pevné disky. Dalším lákadlem má být seznam hostů, kde figurují taková jména jako Gregory Hines, Brian Adams, Muhammad Ali, Tom Clancy a další.

Výstava se koná od 18. do 21. července, pro veřejnost je přístupná od 19. července. Příští výstava se bude konat v San Franciscu ve dnech 9. – 12. ledna 2001 nebo v New Yorku 17. – 20. července roku 2001.

Živě komentuje: V Severní Americe jsou počítače Mac velmi rozšířené, hlavně ve školství. Ve střední Evropě se počítače Apple nacházejí hlavně v DTP studiích, kde se využívá jejich unikátních vlastností.

V dnešní době jsou počítače Apple vybaveny procesory IBM / Motorola z rodiny PowerPC. Ty jsou podle mnohých daleko kvalitnější než procesory x86 rodiny (Intel, AMD, VIA Technologies). Právě procesory x86 rodiny s sebou vláčí kouli zpětné kompatibility, a to úplné (např. s i8088) či částečné (až k procesoru i4004, prvnímu mikroprocesoru na světě). Procesor PowerPC byl navržen na zelené louce bez vazeb na minulost, tak, aby se blížil co nejvíce ideálnímu procesoru. Tento procesor se používá nejen v počítačích Apple PowerMac, ale například v počítačích IBM RS/6000 či IBM AS/400. Právě do rodiny RS/6000 patří i nejrychlejší počítač na světě s názvem ASCI White.

Určitě si přečtěte

Články odjinud