Dnes vychází „velká“ podzimní aktualizace Windows 10. Jedná se spíše o Service Pack

Microsoft dnes do světa vypustil November 2019 Update. Ten místo klasické velké aktualizace je spíše jen Service Packem, které si můžeme pamatovat ještě z dob Windows 7. Místo velkých změn tak očekávejte drobná vylepšení a opravy chyb.

Mezi hlavní novinky patří možnost vytvořit událost v kalendáři přímo z hlavní lišty, či odkazy do nastavení upozornění v rámci notifikačního centra. Vylepšení se dočkalo i vyhledávání v Průzkumníkovi, které je stejné, jako vyhledávání ve Windows.

Pomalu se tak vracíme do doby, kterou si můžeme pamatovat od Windows 7, kdy velká aktualizace byla následována menší, která převážně opravovala chyby. Microsoft na toto tempo v tichosti přechází – už v posledních „velkých“ aktualizacích nebylo příliš velkých novinek. Až teprve jarní aktualizace má přinést větší změny.

Jestliže si chcete novou aktualizaci stáhnout, stačí zamířit do Nastavení  Aktualizace a zabezpečení – Windows Update a vybrat Vyhledat aktualizace.

Jak zkrotit Windows update? Poradíme:

Zdroj: The Verge

Diskuze (39) Další článek: Testlab Computeru: zhodnotili jsme zvuk a výdrž 15 true wireless sluchátek

Témata článku: Software, Microsoft, Windows, Windows 10, Operační systémy, Aktualizace, Windows Update, November 2019 Update, Service pack, Windows update?, Windows +, Win +, Vyhledávání, Aktualizace Windows, The Verge

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest herních monitorů

Jak zabezpečit mobil v rukou dítěte

Radíme s nákupem grafické karty