Týden Živě | Video | Bulvár a vtípky

Dnes slavíme 10. výročí pádu Honzy Sedláka ze stolu

  • Ikonický pád oslovil tisíce lidí
  • Ověřili jsme, co se stane s Macbookem
  • Deset let od nevšedního experimentu

20. června 2010 se v severním Mexiku zřítila vojenská helikoptéra Bell 412, v sousedním Polsku se konaly prezidentské volby a lidstvo se poprvé dozvědělo o existenci hudebního nástroje vuvuzela, v Jihoafrické republice totiž pomalu vrcholilo fotbalové mistrovství světa.

Ta největší událost onoho osudného dne však měla teprve přijít. Ano, dnes slavíme desáté výročí pádu Honzy Sedláka ze stolu – jeden z posledních významných dnů roku, který (zatím) nemá svůj článek na Wikipedii.

Pro ty mladší z vás, Honza Sedlák byl náš redakční kolega, který Jakuba dlouhé roky doplňoval v pořadu Týden Živě. Ten mimochodem v prosinci oslaví 12 let existence, a patří tak k těm nejstarším kontinuálně vyráběným vlogům na českém webu.

K pádu ve skutečnosti došlo o pár dnů dříve, nicméně událost vešla v obecnou známost až v neděli 20. června – tedy v den, kdy náš tradiční pořad vysíláme na webu Živě.cz.

Přesné okolnosti pádu se nám už vypátrat nepodařilo, došlo k němu ale na samotném sklonku pořadu, kdy jsme měli připravenou improvizovanou scénku, během které měl Honza sedět na desce stolu.

Chatrná konstrukce stolu se však zhroutila a s ní v ikonickém přemetu s nožkama vzhůru i Honza Sedlák.

Pád však posloužil vědě, v praxi a bez ztrát na životech jsme totiž ověřili, co se při podobné stresové situaci stane s laptopem Apple Macbook. Zapne se mu Exposé (dnes Mission Control).

Další a méně významná kulatá výročí letošního roku:

Týden Živě

Diskuzní videokomentáře redaktorů webů Živě.cz a MobilMania.cz, ve kterých rozebírají zajímavá témata týkající se počítačů, internetu, mobilních a jiných technologií. Video můžete sledovat také v chytré televizi či mobilu v aplikaci Mall.tv. Stáhněte si verzi pro Android, nebo pro iOS.

Diskuze (18) Další článek: Lego a Nintendo spojují síly: z kostiček postavíte Maria i herní prostředí legendární plošinovky

Témata článku: Apple, Týden Živě, Video, MacBook, Wikipedia, Bulvár a vtípky, Mexiko, Výročí, Stůl, Polsko, Jihoafrická republika, Jakub, Honza Sedlák, Exposé, PořadMiniaturní robot velikosti hmyzu leze jako pavouk a běhá jako gepard

Miniaturní robot velikosti hmyzu leze jako pavouk a běhá jako gepard

** Američtí vědci okopírovali přísavný mechanismus nohy pavouka a vybavili jím miniaturního robota ** Nový robot tak získal na hbitosti a vědci ho mohou dokonale ovládat ** Robot již prokázal schopnost transportovat členitým terénem senzor použitelný k detekci plynu

Jaroslav Petr
HmyzRoboti
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály