Video | Týden Živě | Bulvár a vtípky

Dnes slavíme 10. výročí pádu Honzy Sedláka ze stolu

  • Ikonický pád oslovil tisíce lidí
  • Ověřili jsme, co se stane s Macbookem
  • Deset let od nevšedního experimentu

20. června 2010 se v severním Mexiku zřítila vojenská helikoptéra Bell 412, v sousedním Polsku se konaly prezidentské volby a lidstvo se poprvé dozvědělo o existenci hudebního nástroje vuvuzela, v Jihoafrické republice totiž pomalu vrcholilo fotbalové mistrovství světa.

Ta největší událost onoho osudného dne však měla teprve přijít. Ano, dnes slavíme desáté výročí pádu Honzy Sedláka ze stolu – jeden z posledních významných dnů roku, který (zatím) nemá svůj článek na Wikipedii.

Pro ty mladší z vás, Honza Sedlák byl náš redakční kolega, který Jakuba dlouhé roky doplňoval v pořadu Týden Živě. Ten mimochodem v prosinci oslaví 12 let existence, a patří tak k těm nejstarším kontinuálně vyráběným vlogům na českém webu.

K pádu ve skutečnosti došlo o pár dnů dříve, nicméně událost vešla v obecnou známost až v neděli 20. června – tedy v den, kdy náš tradiční pořad vysíláme na webu Živě.cz.

Přesné okolnosti pádu se nám už vypátrat nepodařilo, došlo k němu ale na samotném sklonku pořadu, kdy jsme měli připravenou improvizovanou scénku, během které měl Honza sedět na desce stolu.

Chatrná konstrukce stolu se však zhroutila a s ní v ikonickém přemetu s nožkama vzhůru i Honza Sedlák.

Pád však posloužil vědě, v praxi a bez ztrát na životech jsme totiž ověřili, co se při podobné stresové situaci stane s laptopem Apple Macbook. Zapne se mu Exposé (dnes Mission Control).

Další a méně významná kulatá výročí letošního roku:

Diskuze (18) Další článek: Lego a Nintendo spojují síly: z kostiček postavíte Maria i herní prostředí legendární plošinovky

Témata článku: Video, Apple, Týden Živě, Wikipedia, Bulvár a vtípky, MacBook, Mexiko, Stůl, Jakub, Honza Sedlák, Jihoafrická republika, Exposé, Pořad, Polsko, Výročí

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11