Software | Heslo

Dnes je Světový den hesel. Jejich šikovné správce můžete získat se slevou

Zdroj: Life-Of-Pix / Pixabay
Dnes je Světový den hesel. Jejich šikovné správce můžete získat se slevou | Zdroj: Life-Of-Pix / Pixabay

Jistě všichni víte, že je dnes Mezinárodní den proti dietám, ale pro čtenáře Živě asi bude bližší Světový den hesel, který se slaví vždy v první květnový čtvrtek. Má sloužit k uvědomění si toho, jak důležité je zabezpečit si online účty, že hesla jsou různě silná nebo také to, že dnes jen samotné heslo k ochraně nestačí.

Tento „svátek“ často využívají i tvůrci správců hesel k různým slevám na předplatné nebo jednorázové zakoupení aplikace. Nejinak je tomu letos.

LastPass má až do zítřka 25% slevu na individuální i rodinné předplatná, která pak vyjdou na 2,17, resp. 2,92 eura. Platí se na rok dopředu, poté se ceny zvýší na 2,90, resp. 3,90 eura. Ale zrovna LastPass má tyto akce každý rok.

Enpass zlevnil individuální tarif o 60 % na 19 Kč měsíčně a rodinný o 40 % na 57 Kč. Rovněž se platí na rok dopředu. V akci je ale také jednorázová doživotní licence, která je teď za 1526 Kč (20% sleva).

Český správce Sticky Password zlevnil celoživotní licenci o 20 % na 3690 Kč. Stejný software ale v trvalé akci nabízí obchod sw.cz jen za 690 Kč.

NordPass srazil cenu o 70 % na 1,19 eura na měsíc nebo o 60 % na 1,59 eura na měsíc, pokud si jej předplatíte na dva nebo jeden rok dopředu.

Oblíbení správci jako 1Password nebo Dashlane obvykle slevové akce nedělají, ani teď žádné nemají. Stačí ale vygooglit jejich název a slovo „discount“, a dostanete se k několika slevovým kupónům.

Alternativou pak samozřejmě mohou být bezplatné aplikace jako KeePass nebo Bitwarden. Správu a synchronizaci hesel, avšak s minimem pokročilých funkcí, dnes zajistí i všechny známé webové prohlížeče.

Diskuze (34) Další článek: ELONOVINKY: Další rekordní kvartál pro Teslu, evropský Model Y se ale zpozdí

Témata článku: Software, Heslo, Licence, LastPass, Sleva, Správce, SLE, Aplikace, Sticky Password, BitWarden, Světový den, Dashlane, Dieta, KeePass, Svátek, Euro, NordPass