Klávesnice | Bulvár a vtípky

DNES JE MEZINÁRODNÍ DEN CAPS LOCKU

DNES JE MEZINÁRODNÍ DEN CAPS LOCKU

TĚŽKO DNES V KALENDÁŘI NAJDETE DEN, KE KTERÉMU SE NEVÁŽE NĚJAKÉ TO VÝROČÍ. 22. ŘÍJEN UŽ ROKY NÁLEŽÍ MIMO JINÉ RECESISTICKÉMU INTERNATIONAL CAPS LOCK DAY, KTERÝ STŘÍDAVĚ PŘIPADÁ TAKÉ NA 28. ČERVEN.

CAPS LOCK, TEDY DNES JIŽ STANDARDNÍ KLÁVESA POČÍTAČOVÝCH KLÁVESNIC, AKTIVUJE NA VĚTŠINĚ ROZLOŽENÍ VELKÉ ZNAKY. V ÉŘE MECHANICKÝCH PSACÍCH STROJŮ TOMU TAK ALE NEBYLO. NAMÍSTO KLÁVESY CAPS LOCK TOTIŽ BYLO TŘEBA STISKNOUT SHIFT A ZÁROVEŇ KLÁVESU LOCK. TEPRVE POČÍTAČE TYTO DVA KROKY SJEDNOTILY DO JEDNOHO.

Klepněte pro větší obrázek
KLASICKÉ MECHANICKÉ PSACÍ STROJE CAPS LOCK NEMĚLY. BYLO TŘEBA STISKNOUT KLÁVESU PRO ALTERNATIVNÍ ŘADU ZNAKŮ NA ÚDERNÍKU A ZÁMEK, KTERÝ TOTO NASTAVENÍ UDRŽEL.

ZATÍMCO PO STISKNUTÍ KLÁVESY SHIFT PSACÍ STROJ VYTISKL NA PAPÍR DRUHOU ŘADU ZNAKŮ NA ÚDERNÍKU, LOCK TOTO NASTAVENÍ TRVALE UDRŽEL.

V POSLEDNÍCH LETECH SE STAL CAPS LOCK TAKÉ VYJADŘOVACÍM ZPŮSOBEM JISTÉHO SPEKTRA INTERNETOVÝCH UŽIVATELŮ, KTEŘÍ S JEHO POMOCÍ PUBLIKUJÍ SVÉ SILNĚ-EXCITOVANÉ NÁZORY NA FACEBOOKU A DALŠÍCH SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH.

Diskuze (41) Další článek: Německo a Francie chtějí zrušit daňové ráje pro technologické firmy. Irsko zuří

Témata článku: Historie, Facebook, Klávesnice, Bulvár a vtípky, Počítačová klávesnice, Caps lock Day, Úderník, Caps lock, Tento krok, Druhá řada, Mezinárodní den, Internetový uživatel, Velký znak, Psací stroj, Klávesa, Lock, Znak, Stroj, Shift


Určitě si přečtěte

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

** 22. května 1990 uvedl Microsoft Windows 3.0 ** Systém z Microsoftu definitivně udělal lídra na desktopu ** Tehdejší Windows byly vlastně grafickou nadstavbou nad MS-DOS

Jakub Čížek | 69

Android Auto a Apple CarPlay představují v autech větší nebezpečí než alkohol v těle řidiče

Android Auto a Apple CarPlay představují v autech větší nebezpečí než alkohol v těle řidiče

Výsledky této studie vás zřejmě vůbec nepřekvapí. Aspoň tak ale můžeme obecně známý názor podložit čísly.

Daniel Fuglevič | 28


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X