DNES JE MEZINÁRODNÍ DEN CAPS LOCKU

DNES JE MEZINÁRODNÍ DEN CAPS LOCKU

TĚŽKO DNES V KALENDÁŘI NAJDETE DEN, KE KTERÉMU SE NEVÁŽE NĚJAKÉ TO VÝROČÍ. 22. ŘÍJEN UŽ ROKY NÁLEŽÍ MIMO JINÉ RECESISTICKÉMU INTERNATIONAL CAPS LOCK DAY, KTERÝ STŘÍDAVĚ PŘIPADÁ TAKÉ NA 28. ČERVEN.

CAPS LOCK, TEDY DNES JIŽ STANDARDNÍ KLÁVESA POČÍTAČOVÝCH KLÁVESNIC, AKTIVUJE NA VĚTŠINĚ ROZLOŽENÍ VELKÉ ZNAKY. V ÉŘE MECHANICKÝCH PSACÍCH STROJŮ TOMU TAK ALE NEBYLO. NAMÍSTO KLÁVESY CAPS LOCK TOTIŽ BYLO TŘEBA STISKNOUT SHIFT A ZÁROVEŇ KLÁVESU LOCK. TEPRVE POČÍTAČE TYTO DVA KROKY SJEDNOTILY DO JEDNOHO.

Klepněte pro větší obrázek
KLASICKÉ MECHANICKÉ PSACÍ STROJE CAPS LOCK NEMĚLY. BYLO TŘEBA STISKNOUT KLÁVESU PRO ALTERNATIVNÍ ŘADU ZNAKŮ NA ÚDERNÍKU A ZÁMEK, KTERÝ TOTO NASTAVENÍ UDRŽEL.

ZATÍMCO PO STISKNUTÍ KLÁVESY SHIFT PSACÍ STROJ VYTISKL NA PAPÍR DRUHOU ŘADU ZNAKŮ NA ÚDERNÍKU, LOCK TOTO NASTAVENÍ TRVALE UDRŽEL.

V POSLEDNÍCH LETECH SE STAL CAPS LOCK TAKÉ VYJADŘOVACÍM ZPŮSOBEM JISTÉHO SPEKTRA INTERNETOVÝCH UŽIVATELŮ, KTEŘÍ S JEHO POMOCÍ PUBLIKUJÍ SVÉ SILNĚ-EXCITOVANÉ NÁZORY NA FACEBOOKU A DALŠÍCH SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH.

Diskuze (41) Další článek: Německo a Francie chtějí zrušit daňové ráje pro technologické firmy. Irsko zuří

Témata článku: Historie, Facebook, Bulvár a vtípky, Klávesnice, Internetový uživatel, Tento krok, Shift, Velký znak, Druhá řada, Psací stroj, Klávesa, Caps lock, Mezinárodní den, Počítačová klávesnice, Caps lock Day, Stroj, Úderník, Znak


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Odhalte skryté funkce Windows 10

Test levných Androidů do 4 000 Kč

Srovnání úsporných minipočítačů

Změřili jsme rychlost 10Gb/s ethernetu