Roboti | DJI | Programování pro děti

DJI RoboMaster S1: Programovatelný tank pro děti s deseti výstřely za sekundu

Po Ryze Tello představilo čínské DJI další programovatelnou hračku. Tentokrát se jedná o senzory prošpikovaný tank RoboMaster S1 s otočnou střílnou, která umí metat gelové kuličky, a kamerovým systémem.

Výčet schopností dává tušit, že výbavě bude odpovídat i cena, která se v zámoří vyšplhá na 499 dolarů. Evropská cena ještě není jasná, tank totiž zatím není oficiálně v nabídce e-shopu DJI.

V každém případě, RoboMaster budou moci hráči ovládat a programovat skrze Wi-Fi a mobilní aplikaci pro Android, iOS a desktopovou aplikaci pro Windows. Tank nabídne i autonomii pomocí jednoduchého blokového programování ve Scratchi a v pokročilém Pythonu, jak jsme na to zvyklí u ostatních stavebnic tohoto druhu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Ovládací aplikace pro Windows nabízí několik hotových programů jak pro Scratch (vlevo), tak pro Python. Tento program pomocí kamery autonomně vyhledává nepřátelský cíl a zaútočí na něj.

RoboMaster je vybavený pětimegapixelovým CMOS snímačem, který je společně s dělem umístěný na dvouosém otočném stativu. Řídící procesor má dostatečný výkon pro analýzu obrazu a počítačové vidění. Třeba pro rozpoznání nepřítele, navigaci po čáře na zemi aj.

Dělo samotné může vrhat gelové kuličky kadencí až 10 střel za sekundu. Úsťová rychlost dosahuje 26 m/s a zásobník pojme 430 kuliček. Tank má zároveň na svém povrchu několik zón, které detekují zásah, a motor a kola s velkou volností pohybu do všech stran by se měly postarat o každý terén. 

Diskuze (2) Další článek: Windows 10 konečně získávají přímou podporu pro FreeSync a G-Sync

Témata článku: Windows, Android, Roboti, Wi-Fi, Stavebnice, DJI, Python, Programování pro děti, Scratch, Aplikace, Dělo, Sekunda, Kulička, Tank


Určitě si přečtěte

Šmírování na Street View: Koukněte se, co nového zachytily kamery Googlu

Šmírování na Street View: Koukněte se, co nového zachytily kamery Googlu

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

Galerie: Srovnali jsme estetický Linux a Windows 10. Který z desktopů je hezčí?

Galerie: Srovnali jsme estetický Linux a Windows 10. Který z desktopů je hezčí?

** Linuxový Elementary OS se inspiruje v Apple macOS ** Microsoft Windows 10 jde vlastní cestou ** Který z desktopů je hezčí? Prohlédněte si galerii

Jakub Čížek | 114

10 nejtragičtějších leteckých nehod od roku 2000. Jedna je stále záhadou

10 nejtragičtějších leteckých nehod od roku 2000. Jedna je stále záhadou

** Letecká doprava patří k nejbezpečnějším způsobům cestování ** Čerstvá aféra s Boeingy Max důvěru v bezpečnost létání narušila ** Připomeňme si největší nedávné letecké nehody. Každá ale přispěje k bezpečnosti dalších letů

Karel Kilián | 33

Giganti mezi nebem a zemí: poznejte 9 největších letadel světa

Giganti mezi nebem a zemí: poznejte 9 největších letadel světa

** Představíme vám devět největších letadel světa ** Patří mezi ně i známé stroje, jako je Boeing 747 či Airbus A380 ** Které letadlo je nejdelší a jaké má největší rozpětí křídel?

Karel Kilián | 7

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 85Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test fotolabů

Oklamali jsme rozpoznání obličeje

13 tipů pro rychlejší Wi-Fi

Test NVMe SSD 500 GB