DJI

DJI má novou selfietyčku Osmo Mobile 5 se stabilizačními motorky. Už za vás udělá opravdu všechno

DJI představilo novou verzi své stabilizační natáčecí tyčky s Bluetooth 5.0 Osmo Mobile 5. Pátá generace umožňuje tyčku roztáhnout a vyrobit v podstatě klasickou selfie tyč. Oproti těm jednodušším se liší stabilizačními a fixačními motorky, které mohou natáčet mobil ve směru, kde je to třeba.

Tomu všemu pomáhá počítačové vidění z rodiny ActiveTrack, které známe i z pokročilejších dronů DJI s autopilotem. Selfie tyčka se zafixuje na konkrétní osobu a bude ji držet v záběru.

Stačí ji jen držet, zbytek udělá autorežisér

Ruku v ruce s tím přináší OM 5 hromadu nových automaticky režimů, pomocí kterých mobil v podstatě sám natočí tu nejlepší kompozici. Od filmaře se v takovém případě očekává jen to, aby tyčku udržel.

Klepněte pro větší obrázek
DJI Osmo Mobile 5

Jenže to je právě podstata zařízení typu Osmo Mobile, stativ totiž vezme do rukou třeba člověk na skateboardu, začne nahrávat a sám se může soustředit na vlastní jízdu, která může být ještě odvážnější, aniž by musel přemýšlet o kompozici každého záběru. O to vše se postará software, který nakonec sestříhá i celý klip.

DJI Osmo Mobile 5 je k dispozici ve dvou barevných provedení a na oficiálním evropském e-shopu za cenu 159 eur. Seznam testovaných zařízení, se kterými si zaručeně rozumí, najdete v této PDF tabulce.

Váš názor Další článek: Italský akrobatický pilot stanovil světový rekord v letu tunelem. Za 44 sekund proletěl 1730 metrů

Témata článku: Mobilní telefon, DJI, Motorek, Kompozice, Tyčka, Mobil, Podstata, ActiveTrackOvládejte Total Commander jako profíci. 20 tipů a triků pro populárního správce souborů

Ovládejte Total Commander jako profíci. 20 tipů a triků pro populárního správce souborů

** Total Commander navazuje na éru dvouokenních správců souborů ** Ve svém rozhraní skrývá řadu funkcí, o kterých možná nevíte ** Vybrali jsme dvacet tipů a triků pro tento program

Karel Kilián
Správce souborůTotal CommanderTipy
Youtuber vyhrál sázku nad fyzikem. Vozidlo poháněné větrem opravdu může jet rychleji, než je rychlost větru

Youtuber vyhrál sázku nad fyzikem. Vozidlo poháněné větrem opravdu může jet rychleji, než je rychlost větru

** Může se objekt poháněný větrem pohybovat rychleji než vítr? ** Youtuber Muller tvrdí, že ano. Fyzik Kusenko, že nikoli ** Uzavřeli proto sázku o deset tisíc dolarů. Jak to dopadne?

Karel Kilián
Fyzika
Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Koupě originálního programového vybavení přímo od výrobce není jedinou možností, jak sehnat pro váš počítač legální software. Další možností je koupit licenci od toho, kdo ji už nepotřebuje nebo nevyužije. Můžete ušetřit nemalou částku, zároveň si však dávejte pozor na podvodníky.

Jan Spěšný
NÁVOD: Jak nainstalovat Windows 11 (a proč to raději nedělat)
Vladislav Kluska
Windows 11Windows Insider