Dívejte se očima hackera

Pokud chcete zabezpečit svůj systém co nejlépe proti útočníkům, je velmi účelné podiskutovat o jeho zajištění se skutečným hackerem – to je hlavní teze Security Day s Paulou Januskiewicz.
Dívejte se očima hackera

Administrátoři se nemusejí stát proškolenými hackery, aby dokázali dobře zabezpečit firemní systém, ale jejich práci značně zjednoduší, když se na něj umějí alespoň přibližně pohledem hackera podívat. Pomůže jim to zjistit, jak takový hacker uvažuje, jak postupuje, ujasnit si několik jednoduchých technik, které hackeři používají. A právě to bude náplní exkluzivního semináře vedeného celosvětově uznávanou odbornicí na etický hacking a penetrační testování Paulou Januskiewicz, který se koná v úterý 18. září 2018 v Praze.

Klepněte pro větší obrázek

Security Day je určený především pro správce sítí, architekty infrastruktury, odborníky na bezpečnost, systémové inženýry, bezpečnostní konzultanty a další osoby odpovědné za implementaci zabezpečení sítí a řešení. Ti se v první řadě poučí o nejtypičtějším typu útoků, tedy zcizení identity uživatele nebo správce. Zjistí, jakým způsobem se tyto útoky provádějí, jaké bezpečnostní skuliny se využívají, a poté uvidí konkrétní techniky, které hackeři využívají. A samozřejmě nebudou chybět ilustrace a konkrétní demonstrace toho, jak se lze různým technikám útoků účelně bránit.

Témata zahrnutá v tomto semináři pomohou účastníkům vstoupit do „hackerské kůže“ a vyhodnotit síť z jeho perspektivy. Tento workshop je určený pro IT a bezpečnostní profesionály, kteří chtějí pozdvihnout své dovednosti a znalosti na další úroveň. Seznámí je s nejzranitelnějšími místy v jejich prostředí, hackerskými technikami, a co je nejdůležitější, technologiemi, které mohou být užitečné k ochraně. Jedná se o školení s živým hackerem, demonstracemi, obsahující rozumná a chytrá vysvětlení.

Klepněte pro větší obrázek

Exkluzivní seminář Security Day Materclass: Hack into your Environment proběhne jako součást aktivit souvisejících s konferencí HackerFest Počítačové školy Gopas, kde Paula Januskiewicz také přednáší, není však její součástí. Více informací o akci najdete na https://www.hackerfest.cz/cs/secday.

Další článek: Slack získal novou investici, už má hodnotu přes 7 miliard dolarů


Určitě si přečtěte

Jak funguje největší akumulátor v Česku: podívejte se do elektrárny Dlouhé Stráně

Jak funguje největší akumulátor v Česku: podívejte se do elektrárny Dlouhé Stráně

** Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně je obdivuhodné technické dílo ** Stejná turbína vyrábí elektřinu i tlačí vodu zpět do horního jezera ** Strojovna elektrárny je zabudována v podzemí

David Polesný | 38

Týden Živě: Zapomeňte na širokoúhlý televizor. Budoucnost patří vertikálním

Týden Živě: Zapomeňte na širokoúhlý televizor. Budoucnost patří vertikálním

** Vertikální televizory do každé rodiny ** Desítky budou mít problém s počítači s malými disky ** Facebook se chlubil novinkami na F8

David Polesný, Jakub Čížek | 24

Jak si pročistit disk ve Windows bez instalování dalších programů

Jak si pročistit disk ve Windows bez instalování dalších programů

** K vyčištění disku ve Windows nepotřebujete nástroje třetích stran. ** Postačíte si i s obyčejným nastavením. ** Zvolit si můžete i automatické promazávání dat.

Vladislav Kluska | 21Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test fotolabů

Oklamali jsme rozpoznání obličeje

13 tipů pro rychlejší Wi-Fi

Test NVMe SSD 500 GB