Dívejte se konečně skrz okna

Vadí vám, že okno aplikace překrývá všechna ostatní? Potíže s přetahováním objektů, nebo snaha o současnou viditelnost dvou aplikací mohou komplikovat život, dokud ale nepoužijete Peep Show a nevyříznete díru skrz aplikaci.
Vadí vám, že okno aplikace překrývá všechna ostatní? Potíže s přetahováním objektů, nebo snaha o současnou viditelnost dvou aplikací mohou komplikovat život, dokud ale nepoužijete Peep Show a nevyříznete díru skrz aplikaci.

Pod poněkud zavádějícím názvem Peep Show Lite se skrývá veskrze užitečná pomůcka. Často například do Photoshopu potřebuji přetáhnout obrázek z plochy, znamená to zmenšit photoshop, chytnout ikonu, přenést na lištu, počkat, až se rozbalí a přenést dovnitř. S Peep Show je to ale jednoduché. Prostě si udělám díru ve Photoshopu, chytnu skrz díru ikonku a šup s ní do Photoshopu. Jednoduché a hlavně užitečné.

Dalším využitím může být například psaní komentáře ve Wordu k prvkům z jiné aplikace. Než nastavíte rozumné uspořádání plochy, které nesmyslně zmenší Word, strávíte spoustu času, nebo si ošoupete klávesy Alt-Tab pro přepínání aplikací. S Peep Show si uděláte díru na ty údaje, které právě komentujete a v pohodě píšete stále ve Wordu.

Jak to celé funguje? V aktivní aplikaci stiskněte zaráz obě tlačítka myši a označte oblast, která bude průhledná. Opětovné klepnutí do obou tlačítek výběr zruší. Kouzelné je to, že můžete vybírat i více než jen jednu oblast a tyto oblasti mohou mít různý tvar. Od obvyklého obdélníku přes ovál až po rukou obtažený objekt.

Vytvořenou dírou vidíte to, co by normálně aplikace překrývala, kliknete-li v tomto okně skrz aplikaci, přepne se aktivní aplikace na tu, kterou jste vybrali.

Peep Show Lite (velikost 420 kB) existuje i ve verzi Peep Show, která proti Lite verzi obsahuje i několik dalších funkcí, nicméně ve Windows 98 nefunguje, Lite je pro Windows 95/98/NT. Peep Show Lite je malá a užitečná utilitka, která pomáhá.

Váš názor Další článek: Počítač zdarma, pokud si z něj uděláte nákupní košík

Témata článku: Windows, Okna, Malý objekt, Jednoduchý tvar, Lite, Photoshop, Show, Jednoduché uspořádání

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů