Je docela smutné, že lidstvo může dojít do stavu, kdy nebude pár schopen nejen přirozeně počít, ale ani přirozeně přivést na svět životuschopné dítě ...
Tak je možné, že se budeme množit jako Asgardé 😀
Dělat závěry z takových extrémních případů je poněkud předčasné. Navíc se zaobíráte lidstvem z takového titěrného pohledu, přičemž globální pohled je zcela opačný. Lidí přibývá nemalým tempem, tedy lidi jako celek určitě nemají problém s množením.Netřeba být smutný z tohoto pohledu.
Názor byl 1× upraven, naposled 15. 11. 2017 09:52
A na takovou moudrost ohledně celého lidstva jste přišel jak? Hotovej novej Nostradamus. Vlastně né, ten by takovou blbost nikdy nepředpověděl. 😝
.
Názor byl 1× upraven, naposled 15. 11. 2017 12:15
Já nic nepředpovídal. Konstatoval jsem, že k tomu může dojít. Stačí se podívat, jak se zvyšuje počet císařských řezů a počty umělých oplodnění.
Je to sice extrémní názor vyvozený z extrémního případu popisovaném v článku, takže se (zatím) nedá předpokládat, že bychom uměli udržet na životě všechny děti narozené po pěti měsících po početí, nicméně dle mého názoru extrém, který popisujete nemusí být nutně špatně. My lidé si to právě oproti jiným organismům už můžeme dovolit, dostali jsme se až do téhle fáze. Máme oproti konkurenčním organismům tuhle "zálohu", že když se naše přirozené rozmnožování pokazí, nejsme automaticky odsouzeni k vyhynutí.Byla nám zima, naučili jsme se používat oheň. Zjistili jsme, že děti nenarozené klasickou cestou a jejich matky mohou přežít, když se použije císařský řez, tak jsme se ho naučili používat. Když jsme zjistili, že k vajíčku lze spermii dopravit uměle a u dítěte narozeného touto cestou neexistuje rozdíl vůči té původní, využili jsme toho u lidí, kde to z nějakého důvodu nejde. Pokud budeme odvozovat z článku, podobně to bude u 21. měsíčních novorozenců. Doposud jsme je automaticky měli za mrtvé, teď víme, že je zachraňovat má smysl, protože se z nich mohou vyvinout zdravé děti porovnatelné s těmi, co se narodí v 36. měsíci.Je to přirozený vývoj znalostí, zkušeností a použitých technologií dané (resp. naší) společnosti. Stejně jako dnes nikdo neočekává, že by se v dnešním světě uplatnili dinosauři (aluze k odstavci výše, že ti si s odsouzením k vyhynutí nedokázali poradit), asi by bylo mylné očekávat automaticky život dnešní společnosti bez ohně, lékařské péče nebo jiných technologií či vědomostí.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.