Bezpečnost | Hudba, filmy, seriály | Disney+

Disney+ už má přes 10 milionů uživatelů. Na platformu se vrhli hackeři a prodávají předplacené účty za pár dolarů

Disney+ slaví mezi streamovacími platformami obrovský úspěch a už první týden si předplatné zaplatilo přes 10 milionů uživatelů, což znamenalo i různou nedostupnost a výpadky služby. Jak se ale ukazuje, majitelé obsahu nejsou ani z pohledu bezpečnosti tak zkušení jako velké technologické společnosti.

Jak ale informoval web Techspot, na dark webu se objevily hacknuté účty Disney+ za pár dolarů a to dokonce i u účtů, které byly založené jen pár hodin. Stovky a možná i tisíce účtů se na prodej objevilo už pár hodin po spuštění služby. Jednou z možností jsou klasicky slabá hesla, ale horší by byla možnost velkého bezpečnostního problému, kdy by se hackerům například podařilo získat e-mailové adresy zaregistrovaných uživatelů či dokonce nešifrovaná nebo slabě šifrovaná hesla.

Klepněte pro větší obrázek 
Stížnosti některých majitelů hacknutých účtů

Na twitteru se objeví nářky zákazníků, kteří dostali na e-mail oznámení, že jejich heslo k účtu Disney+ bylo změněno a byli pochopitelně rovnou odhlášeni na všech zařízeních, kde měli aplikaci nainstalovanou. Hackeři tyto ukradené účty za 3 až 7 dolarů, a to se přitom jedná třeba i o předplatná na 3 roky.

Uvidíme, jak se tato aféra bude dále vyvíjet a zdá se jedná o úzkou skupinu účtů, nebo větší a nebezpečný únik dat.

Diskuze (11) Další článek: Německo přikáže otevřít Applu přístup k NFC. Třeba se na iOS dočkáme plného Google Pay

Témata článku: Bezpečnost, Hacking, Heslo, Hudba, filmy, seriály, Disney, Disney+, Pár dolarů, Pár, Disney +, Dolar, DIS, Uživatelé, Účet, Platforma, Hacker, Milión uživatelů