Předplatné | Disney+

Disney+ ještě neběží, a už má přes milion uživatelů. A to jen v USA

Foto: Disney
Disney+ ještě neběží, a už má přes milion uživatelů. A to jen v USA | Foto: Disney

Očekávaná streamovací služba Disney+ si rozhodně nemusí stěžovat, že by v lidech nevyvolala zájem. Byť ještě neběží a do poloviny listopadu ani nebude, již hlásí přes milion předplatitelů. Jde navíc pouze o číslo z USA, celosvětově (respektive ze zemí, kde začíná) může být mnohem vyšší. Zjistila to analytická firma Jumpshot.

Společnost provedla online výzkum v polovině října mezi tisíci lidmi a 86 procent dotazovaných uvedlo, že o Disney+ někdy slyšelo. Dalších 44 procent zmínilo, že se pravděpodobně přihlásí. To by bylo ještě více lidí, než se kterými počítá samotné Disney – z jeho předpovědí by ho mělo mít do roku 2024 kolem 30 milionů uživatelů v USA, celosvětově 60 až 90 milionů.

Klepněte pro větší obrázek 
Úvodní stránka připravované služby

Hlavní číslo, kterým ale Jumpshot překvapilo, je údaj o množství předplatitelů, kteří si Disney+ zaplatili již nyní, byť služba ještě není spuštěna. Firma říká, že má přístup k datům o návštěvách přihlašovací stránky služby a o tom, kolik lidí přihlášení skutečně provedlo (která pomocí statistických metod navýšila o počet obyvatel USA), z čehož jí vyplynulo, že předplatné si již zakoupilo přes milion Američanů.

Zjistila také, že 31 procent z těchto lidí již vlastní předplatné na nějaké konkurenční streamovací službě.

Jelikož šlo pouze o data z USA, lze očekávat, že celosvětově bude počet aktuálních předplatitelů ještě větší. Ale jak o moc, můžeme jenom hádat. Disney+ bude v první fázi dostupné jen v USA, Kanadě, Novém Zélandu, Austrálii, Velké Británii a Nizozemí, šlo by tak o součet těchto zemí. Služba má plánovaný start 12. a 19. listopadu, konkrétní plány pro střední a východní Evropu zatím nejsou. Mluví se o průběhu příštího roku.

V pátek 1. listopadu mezitím zahájila svůj provoz konkurenční služba AppleTV+. Spekuluje se, že si toto datum vybrala schválně, aby to stihla právě ještě před spuštěním Disney+. V Česku rodinné předplatné vyjde na 139 korun a lidé najdou především původní tvorbu Applu, na kterou firma ve velkém sází. Tato tvorba by navíc měla být časem otitulkovaná nebo nadabovaná do 40 jazyků.

Diskuze (15) Další článek: Je to oficiální: NASA vážně uvažuje o mezihvězdné misi

Témata článku: Apple, USA, Austrálie, Velká Británie, Předplatné, Kanada, Disney+, Disney, Milión uživatelů, Jumpshot, Nový Zéland, Uživatelé, Předplatitelé, Nizozemí, Česká republika, Streamovací služba, Služba


Určitě si přečtěte

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

** Klasický počítač bezchybně zpracuje bit po bitu dat ** Mozek si realitu naopak spíše představuje a chybuje ** Teď se tím baví internet u další optické iluze

Jakub Čížek | 33

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná (ne)víte

Karel Kilián | 31

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 98

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky