Internet | Yahoo | E-mail

Diskuzní skupiny Yahoo! Groups po 19 letech končí – v únoru bude veškerý obsah smazán

Dlouhých devatenáct let provozovalo Yahoo! svou platformu pro skupinové online diskuze Groups. Doba se ale mění a s ní i způsoby komunikace, takže pouhý den po 19. narozeninách čeká službu Yahoo! Groups nezvratný konec. Firma o tom informovala uživatele prostřednictvím e-mailové zprávy.

Groups umožňovaly komunikaci přes internet dvěma způsoby: elektronickou poštou, nebo v podobě diskuzního fóra s příspěvky seskupenými do vláken. Podobným způsobem fungovala na českém webu Pandora.cz, jejíž provoz byl ukončen k 1. prosinci 2013.

Konec Yahoo! Groups

Podle původních plánů měla služba skončit již 14. prosince, avšak jak uvádí zákaznická podpora na Twitteru: „Prodloužili jsme termín pro Yahoo Groups a nyní budeme zpracovávat VŠECHNY požadavky na stahování dat, které budou odeslány do 31. ledna 2020 23:59 (původně 14. prosince). U žádostí, jež přijdou v tomto termínu, nebude obsah smazán, dokud nebude stahování dokončeno.“

V e-mailu uživatelům Yahoo! píše: „Někteří uživatelé Groups nás požádali o více času a v reakci na tyto žádosti jsme se rozhodli prodloužit termín. Uživatelé Groups mají nyní čas k podání žádosti o svá data do pátku 31. ledna 2020 v 23:59 PST.“ Firma také oznamuje, že již odstranila diskuzní fóra z webových stránek.

E-mailové skupiny už neletí

Yahoo! Groups vznikly 30. ledna 2001, kdy spojily diskuzní skupiny z eGroups.com a Yahoo! Club. V roce 2010 proběhla zásadní aktualizace, která přinesla například možnost nechat si posílat souhrnné zprávy ze sledovaných skupin, ale také nový design webu. V říjnu 2019 však Yahoo! oznámilo, že plánuje ukončit celou službu ke 14. prosinci 2019.

Ačkoli dnes se jedná spíše o skomírající službu, jejíž funkce do značné míry nahradily sociální sítě, v minulosti šlo o poměrně úspěšný projekt. Například v roce 2008 zde bylo 113 milionů uživatelů, kteří v devíti milionech skupin komunikovali 22 jazyky.

V červenci 2010 bylo podle analytické firmy Quantcast na stránkách Yahoo! Groups zaznamenáno přibližně 915 tisíc jedinečných návštěvníků denně. V lednu 2011 se tento počet zvýšil na 933 tisíc unikátních návštěvníků denně.

Diskuze (7) Další článek: Razer Sila 5G: herní router využívá rychlé mobilní připojení a dokáže vyrovnat kolísavou rychlost kabelu

Témata článku: Internet, Web, USA, Yahoo, E-mail, Diskuzní fórum, Termín, Obsah, Quantcast, Prosinec, Diskusní skupina, Uživatelé


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor