Úložiště | NAS | Synology

Diskové pole Synology DiskStation DS1621xs+ nabídne kapacitu až 96 TB a 10Gbps konektivitu

Tchajwanská firma Synology uvedla na trh nové diskové pole DiskStation DS1621xs+ se šesti šachtami pro pevné disky. Jeho parametry i cena naznačují, že míří především na náročnější uživatele a malé firmy. Dle tiskové zprávy novinka „zvedá laťku v oblasti vysoce výkonného ukládání a správy dat“.

Zaměření na náročnou klientelu odpovídá především hardwarová výbava v čele se čtyřjádrovým 64bitovým procesorem Intel Xeon D-1527 s maximální rychlostí až 2,2 GHz či 8 GB operační paměti, kterou lze rozšířit až na 32 GB (k dispozici jsou dva paměťové sloty). Dalším důležitým parametrem je desetigigabitový síťový port pro prostředí náročná na šířku pásma.

Synology DiskStation DS1621xs+

Zařízení Synology DS1621xs + se může pochlubit rychlostí čtení 3,1 Gbps a rychlostí zápisu 1,8 Gbps. Díky čemuž bez potíží zvládne zpracování velkých objemů dat od více uživatelů současně. Je vybaveno šesti 3,5" pozicemi pro pevné disky s celkovou kapacitou až 96 terabajtů.

V případě potřeby lze celkovou kapacitu zvýšit přidáním dvou rozšiřujících jednotek Synology DX517. Tím počet dostupných pozic pro pevné disky vzroste na šestnáct a celková kapacita zařízení tak může dosáhnout (v případě instalace 16TB disků) až 256 TB.

Součástí hardwarové výbavy je také dvojice slotů pro disky M.2 SSD NVMe, jež mohou zastávat roli mezipaměti. V případě osazení umožní až dvacetkrát rychlejší reakci ve srovnání s klasickými pevnými disky s magnetickými plotnami.

Diskové pole pro náročné

Na přední straně matně černé skříně jsou šachty pro instalaci pevných disků. V horní části se nachází tlačítko pro zapnutí a kontrolky stavu, výstrahy a síťového připojení. NAS je vybaven třemi porty USB 3.0 – jedním vpředu a dvěma vzadu.

Na zadní straně jsou kromě dvou ventilátorů a napájecího konektoru tři síťové porty: jeden s rychlostí 10 Gbps a dva s rychlostí 1 Gbps. Dále jsou k dispozici dva rozšiřující porty eSATA a jeden slot PCIe. Zařízení s rozměry 166 × 282 × 243 milimetrů váží bez disků 5,3 kilogramů.

Nové diskové pole Synology DiskStation DS1621xs+ se pomalu ale jistě objevuje i v českých internetových obchodech. Jeho cena startuje na 45 189 korunách.

Diskuze (1) Další článek: Nová bezpečnostní chyba v Bluetooth může útočníkům umožnit přístup k zařízením

Témata článku: Hardware, Intel, Úložiště, Pevné disky, NAS, Synology, Port, Instalace, Konektivita, Kapacita, Xeon D, Hardwarová výbava, Pevný disk, Pole, DIS, Celková kapacitaJak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Microsoft prvně zmínil Windows 10 21H2. Desítky na podzim dostanou nové funkce
Lukáš Václavík
Windows InsiderWindows 10Microsoft
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
Den D je tady, dnes vyšly Windows 11. Jak stáhnout instalační ISO?
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyMicrosoft