Microsoft Office | Google | Disk Google

Disk Google se naučil nativně upravovat dokumenty z Office

Disk Google se naučil nativně upravovat dokumenty z Office

Disk Google umí již dnes zobrazit soubory z kancelářského balíku Office, pokud je ale chcete upracovat, služba vám vytvoří kopii ve svém vlastním formátu. To se ale nyní mění a Disk nově umožní soubory editovat přímo.

Pro uživatele cloudového disku od Googlu se jedná zajisté o vítanou zprávu. Dokumenty zde vytvořené, které doposud bylo nutné před odesláním zkonvertovat, teď bude stačit jednoduše kamkoliv nahrát či zkopírovat. A to ostatně bude platit i naopak – jakékoliv soubory zde snadno upravíte.

Podporovány budou soubory ve formátech docx, xlsx, pptx apod., stejně tak i jejich starší verze doc apod. Při editaci navíc nepřijdete o hlavní výhody Google Disku, tedy spolupráci v reálném čase či snadné sdílení.

Firemní uživatelé G Suite získají novinku v průběhu dubna až května, rozšíří se ale i běžné účty.

Jak si vybrat cloudové úložiště?

Zdroj: The Verge

Diskuze (6) Další článek: iPhony budou zelenější. Apple přesvědčil Foxconn a TSMC, aby používaly pouze obnovitelnou energii

Témata článku: Microsoft Office, Google, PowerPoint, Excel, Microsoft Word, Disk Google, G Suite, The Verge, Dokument, Formát, Office, Firemní uživatel, Google Disk, Google One, Soubor, Uživatelé


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu