Discman na všechna vaše CD

Creative Technology připravuje krabičku velikosti běžného přenosného CD přehrávače, která ovšem se svou kapacitou 6 GB pojme naráz přes 100 cédéček.
Creative Technology připravuje krabičku velikosti běžného přenosného CD přehrávače, která ovšem se svou kapacitou 6 GB pojme naráz přes 100 cédéček. Pod Označením Nomad Jukebox bude distribuována nenápadná krabička s mamutí sílou. Kromě formátu MP3 bude podporován i Windows Media a WAV a díky možnosti aktualizace firmwaru přehrávače libovolný další formát, který se eventuelně objeví. Přístroj má dva zvukové výstupy a tak jej moho poslouchat dva, nebo jej lze připojit na čtyři reproduktory. Propojení s počítačem je přes rychlý USB port.

Živě komentuje: Tak to si opravdu nechám líbit, žádné zdlouhavé ládování skladeb na malou kartičku, obrovská kapacita bohatě postačí na můj počet cédéček. Pokud jste extrémisti s cédéčkovou stěnou v obýváku, jistě bude existovat řešení i pro vás. 6 GB lze nyní řešit slušně a dostupně jen pevným diskem, takže lze předpokládat dostupnost i vyšších kapacit. Ovládání přístroje je přes rozměrná tlačítka a zabudovaný velký LCD displej jistě pomůže k lepší orientaci v té záplavě skladeb, kterou tam můžete narvat. Pracuje se i na dálkovém ovládání. Zatím nejsou informace o výdrži, ale asi to nebude příliš mnoho, pokud v tom bude pevný disk. Určitě ale při zapojení do sítě to bude ideální krabička na cesty nebo do malého pokoje, představte si všechna svoje CD natlačená do prostoru discmanu. Takovou věc snadno zabalíte do batohu a na dovolené můžete poslouchat až do alelujá. Nomad Jukebox je po dlouhé době MP3 přehrávačem, který mne zaujal. Není to žádných rozšiřitelných 32 MB, ale rovnou 6 GB. Nevadí mi trochu větší rozměry přehrávače, jeho potenciál to bohatě vynahradí. Zatím není známa cena, ale neřekl bych že se bude příliš lišit od současných MP3 přehrávačů, zejména kvůli jiné technologii paměti. Kdyby těch 6 GB bylo poskládáno z compact flash karet, tak byste potřebovali odhadem přes 800 tisíc korun a to asi nebude tak žhavé. Takže když to bude stát dvacet tisíc, bude to skvělé, ale může to být dokonce i méně.

Diskuze (17) Další článek: Pozor na reklamace!

Témata článku: Malá krabička, Nomad, Compact, Obývák, Nenápadná krabička, Malá dostupnost, Dlouhá cesta, Jukebox


Určitě si přečtěte

Teď už Chromium ovládne Windows 10 úplně. Microsoft dokončil WebView2

Teď už Chromium ovládne Windows 10 úplně. Microsoft dokončil WebView2

** Před dvěma lety se Microsoft zasnoubil s Chromem ** Nový Edge není zdaleka jejich jediné dítě ** Ještě důležitější je komponenta WebView2

Jakub Čížek | 45

Co když chce Microsoft nahradit Windows Linuxem. Dokážete si to představit?

Co když chce Microsoft nahradit Windows Linuxem. Dokážete si to představit?

** Windows už dávno nejsou pilířem podnikání Microsoftu ** Mnohem více mu vydělává cloud ** Pojďme si trošku zaspekulovat, kam až by to mohlo zajít

Jakub Čížek | 94

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Podrobný návod, jak hledat ve starých matrikách informace o předcích a nemuset při tom ani vstát od počítače. Základy internetové genealogie.

Marek Lutonský | 59


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk