Digsby: ICQ, MSN, Jabber a další v jednom kecálku

Digsby je velice komplexní program pro instant messaging s podporou devíti protokolů, propojením na sociální sítě a dokonce e-mailovým klientem.
Digsby: ICQ, MSN, Jabber a další v jednom kecálku
Kapitoly článku

E-mail

Digsby umožňuje správu téměř veškerých e-mailových účtů podporujících POP3, nebo IMAP a taktéž předdefinovaných služeb jako je Gmail, Hotmail, Yahoo Mail, AOL/AIM Mail. Po nakonfigurovaní se vám po přijetí nové zprávy zobrazí notifikační okno a ikonka příslušného emailového konta v oznamovací oblasti systému, při které je zobrazen i počet nepřečtených správ. Po kliknutí na vyskakovací notifikační okno se automaticky otevře předvolený prohlížeč a zobrazí se příslušná zpráva. O nepřečtených e-mailech vidíte základní informace jako je odesílatel, předmět zprávy a kousek z těla zprávy.

 Za negativum je možné pokládat, že se e-mail nedá celý přečíst přímo v informačním okně. Bezprostředně v informačním okně je možné provést operace jako „otevřít, označit za přečtené, archivovat, vymazat, nahlásit spam“, ale také otevřít složku doručených, nebo napsat novou zprávu. Nové zprávy můžete psát rovnou v konverzačním okně a program má zabudovanou funkci, že dokáže sám vyjmout e-mailovou adresu z kontaktu.

Klepněte pro větší obrázek
Zobrazení emailů v Digsby

Sociální sítě

V případě že využíváte sociální sítě, jako Facebook,  MySpace, nebo Twitter, určitě oceníte jejich integraci v Digsby. V tomto případe vás Digsby bude informovat o všem co se děje s vašim profilem, kamarády a poskytuje vám notifikace o různých událostech z vašich sítí. Můžete dostávat upozornění o požadavcích na nové přátelství, informace o nových zprávách a všechny podobné záležitosti.

V informačním okně jsou neustále zobrazovány aktuální statusy vašich přátel a krátké zprávy například o nově přidaných fotkách. Také je možné změnit váš status a v případě Twitteru i napsat nějaký nový „tweet“ a prohlížet si nejnovější zprávy od lidí, které následujete. Zatím jsou podporovány jenom tři sítě, ale podle vývojářů se plánuje jejích rozšíření.

Klepněte pro větší obrázek
Sociální sítě a Digsby

Veřejné konverzace

Další pozoruhodná funkce je možnost přidání chatovacího okna do vašeho blogu, na vaši stránku, nebo jako miniaplikaci do vaší sociální sítě.  Pomocí tohoto widgetu mohou návštěvnici vaší stránky vidět, zda jste online a mohou vám přímo poslat správu bez toho, aby mněli nainstalován nějaký Messenger. Tato miniaplikace je plně nastavitelná při jejím vytváření. Aktivitu vašich „widgetů“ můžete spravovat v nastaveních.

Klepněte pro větší obrázek 
Ukážka widgetu ve Facebooku

Vyvíjeno podle vašich požadavků

K Digsby je samozřejmě poskytovaná technická podpora pomocí reportování bugů, přičemž s vaší zprávou jsou zaslány i informace technického charakteru. Na váš problém dostanete odpověď přibližně do tří dnů. K dispozici je i fórum, kde se můžete vyjádřit, napsat váš problém, popřípadě se dozvědět nějaké zajímavé informace. Taktéž je možno připojit se na neoficiální IRC kanál

Dále je dostupný komunitní portál digsbies.org, kde naleznete důležité informace, ale i skiny a další drobnosti, které vám mohou zpestřit vaše Digsby. Je tu i možnost požadovat nové funkce, či podpořit ty navrhnuté, protože nejzajímavější a nejlépe hodnocené jsou postupně do aplikace integrované.

Digsby je velice šikovný messenger, který vás dokáže informovat o vašich emailech a dění na sociálních sítích. Má příjemné a přehledné uživatelské rozhraní, které vzhledem k svým funkcím není příliš náročné na systémové zdroje. Za největší nedostatek můžeme pokládat absenci pluginů, nemožnost skupinových konverzací a neintegrování některých protokolů, jako je například Skype, nebo IRC. Také zamrzí nedostupnost verzí pro Linux a Mac OS X, ale můžeme doufat, že vývojáři na tom ještě popracují.

Digsby
Multiplatformní instant messenger
Zdarma
www.digsby.com
Klepněte pro větší obrázek

- podpora mnoha IM protokolů
- spolupráce s e-maily a sociálními sítěmi
- množství funkcí a možnosti nastavení

Klepněte pro větší obrázek

- nemá českou lokalizaci
- ještě chybí Skype

 

Klepněte pro větší obrázek

 

 

 

 

Témata článku: Software, Web, Internet, Windows, Instant Messaging, Download, Widget, Nový tweet, Jabber, Area, Status, MSN, Úplné odstranění, Jed, E-mailová konverzace, Area 51, ICQ, Největší nedostatek, Konverzace, Funkce, Podpora, Sociální síť, Automatická odpověď, Skin, Mail


Určitě si přečtěte

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 34

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

** Ačkoliv je grafických linuxů plný internet, stále vládnou Windows ** Jeden z nich se jmenuje Zorin OS a nedávno se dočkal aktualizace ** Dělají jej dva kluci z Irska a je fakt hezký

Jakub Čížek | 116

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 107

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky