DigiTýden: Toshiba představuje nové modely

Zdá se, že nový způsob zpracování tohoto článku se většině z vás konečně zalíbil, a tak jsme tu s dalším srovnáním cen jednotlivých prodejců digitálních fotoaparátů. Mimoto představujeme také nejnovější modely z dílny společnosti Toshiba.

Cenové srovnání

(klikněte pro zvětšení)

Novinky na trhu

  • Společnost Toshiba nedávno představila novou sérii M, která zahrnuje modely PDR-M700 a PDR-M500. První z nich nabízí rozlišení 3,2 megapixelů, druhý "pouze" 2,0 megapixelu. Oba však disponují skvělým 10x optickým zoomem s čočkami Canon. Navíc mají také 2,5" LCD displej, velmi rychlou spoušť a dodávají se přímo s 16MB SD kartami. Kompenzace expozice se pohybuje v rozmezí ±2.0 EV při krocích po 1/3 EV. Dokáží také zaznamenávat video v rozlišení 320x240 při 15 fps. Většinu paramaterů pro focení lze nastavit manuálně, od ISO citlivosti přes kontrolu expozice. Model PDR-M700 stojí přibližně 449 dolarů (asi 11 700,- Kč), u PDR-M500 je cena stanovena na 349 dolarů (asi 9 100,- Kč).

  • A ještě jedna novinka od té samé společnosti. Jedná se o nový digitální fotoaparát Toshiba PDR-3340. Nabízí rozlišení 3,2 megapixelů, trojnásobný optický zoom a 16MB vnitřní paměti, která je samozřejmě rozšiřitelná dalšími SD kartami. Mezi další základní vlastnosti patří 2x digitální zoom, 1,5" LCD displej a cena kolem 249 dolarů (6 500,- Kč). Jedná se o kompaktní fotoaparát nižší třídy určený především začátečníkům a těm, kteří přecházejí z klasického filmu na digitální techniku.

Kde jinde nakoupit?

Jen na českém internetu existují desítky dalších obchodů zaměřených na digitální fototechnikou - ať už jde o podniky čistě virtuální nebo současně také "kamenné". Zde je malý výběr:

http://www.3kfoto.cz/
http://www.aaron.cz/
http://www.content.cz/
http://www.datashop.cz/
http://www.digishop.cz/
http://www.digitalni-foto.cz/
http://www.digitalnisvet.web.wo.cz/
http://www.digitechnika.cz/
http://www.eproton.cz/
http://www.fotaky.cz/
http://www.fotoadler.cz/
http://www.hifishop.cz/
http://www.megapixel.cz/
http://www.netkolonial.cz/
http://www.obchodni-dum.cz/
http://www.paladix.cz/
http://www.photostar.cz/
http://www.rajfotaku.cz/
http://www.vkservis.cz/

Pokud máte zkušenost s některým dalším prodejcem, neváhejte a vyjádřete se v naší diskusi!

Diskuze (5) Další článek: Intel uvedl Pentium 4 na frekvenci 3,2 GHz

Témata článku: Toshiba, Megapixel, Digitální fotoaparáty canon, TOS, Kompaktní digitální fotoaparáty, Mode, Model, Model S, HTTP

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů