Digitálnímu kopírování bude asi odzvoněno

Firmy Zenith Electronics Corp. a Thomson Consumer Electronics oznámily, že společně navrhly novou technologii pro ochranu televizních programů a video filmů proti neoprávněnému digitálnímu kopírování a to přímo na zařízeních zabezpečujících tuto funkci.
Ze života již víme, že informace (např. filmy, TV signál ) a nosiče informací (např. CD, DVD disky) chráněné autorskými právy, jsou čím dál více vybavovány různými způsoby zabezpečení, které by je ochránily před nežádoucími vlivy (např. pirátské nahrávání zdrojů). Do dnešních dnů tomu bylo "činěno" spíše formou kódování a fyzických zabezpečení přímo na nosiči informace.

Firmy Zenith Electronics Corp. a Thomson Consumer Electronics však oznámily, že společně navrhly novou technologii pro ochranu televizních programů a video filmů proti neoprávněnému digitálnímu kopírování a to přímo na zařízeních zabezpečujících tuto funkci. Tito televizní výrobci ve svém prohlášení oznámili novou metodu XCA (Extended Conditional Access) pro ochranu digitální nahrávky, jíž budou vybaveny rozhraní digitálních přístrojů. A tím pak zabrání klasickému domácímu nahrávání. To pak bude jednoduše implementováno do všech digitálních zařízení počínaje digitálními televizory, videorekordéry, DVD přehrávači a kabelovou televizí konče. Hlavní výhoda spočívá v tom, že uvedené zařízení nebude obsahovat žádný software a nebude se tedy nutné obávat útoku hackerů. Zenith a Thomson uvažují o nabídce XCA "návrhu" pracovní skupině asociace výrobců spotřební elektroniky.

Nutno ovšem počítat s tím, že dokud nebudou vytlačeny z domácností uživatelů stará zařízení umožňující bezstarostné kopírování a nahrávání, je snaha o prosazení této verze ochrany bezpředmětná. Stále bude pokračovat kódování satelitních a kabelových televizí. V případně ochrany softwaru se pak setkáme s registrací přes Internet jak to v budoucnu bude například u MS Office 2000.

Diskuze (1) Další článek: Co dělat, když po upgrade z Windows 95 na Windows 98 nefunguje tisk

Témata článku: Video, Internet, Kopírování, Televize Nova, Televize Nova, Thomson, Satelitní televize, Digitální film, Zenith, Televize s DVD, Digitální televize, Electronics, Starý přístroj, Kabelová televize


Určitě si přečtěte

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Řešením matematického problému se dostal k modelu teoretického stroje, který nese jeho jméno a je základem logiky univerzálních počítačů.

Pavel Tronner | 56

WALL-E vyfotil Zemi ze vzdálenosti 1 milionů km

WALL-E vyfotil Zemi ze vzdálenosti 1 milionů km

** Malá sonda s přezdívkou WALL-E pořídila fotografii Země a Měsíce ze vzdálenosti 1 milionů km ** CubeSat letí se sondou InSight k Marsu ** InSight přistane na Marsu 26. listopadu

Petr Kubala | 4

Šéf amerického Red Hatu: Odpojte Brno od internetu a zhroutíme se

Šéf amerického Red Hatu: Odpojte Brno od internetu a zhroutíme se

** V Česku najdete hromadu skvělých vývojářů ** Mnozí z nich přispívají do open-source ** Třeba v brněnském Red Hatu

Jakub Čížek | 51


Aktuální číslo časopisu Computer

Kdy necháme řídit chytrá auta?

6 Wi-Fi Mesh systémů ve velkém testu

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Znáte pravidla pro létání s drony?