Digitální zvukové formáty – poslední novinky

První MP3 soubory se zabudovanou ochranou, MP3 přehrávač s 128 MB paměti, C-Sharp a další novinky světa MP3.
První MP3 soubory se zabudovanou ochranou
Společnost GT Interactive, která se zabývá vývojem a distribucí video her jako je např. Duke Nukem, se chystá přijít na trh s novinkou pod názvem „Secure MP3“ , což by měl být formát MP3 s vlastní zabudovanou protipirátskou ochranou. První písně ve tomto formátu budou k dispozici nejen přes obchody společnosti Wal-Mart, ale také budou přibaleny k novému přehrávači Destiny Media Player, který bude umožňovat uživatelů přehrávat takto chráněné MP3 soubory. První várka takových to MP3 skladeb bude k dispozici pod názvem MP3 Jukebox volume 1. Tato kolekce bude obsahovat více než 150 písniček od 60 různých hudebních autorů (objeví se zde také např. Rolling Stones, Bill Wyman a mnoho dalších). Wal-Mart má již na toto nové album 20 000 objednávek. Celá kolekce se dá zakoupit za necelých 10 dolarů.

DAP MP3man se 128 MB základní paměti
Swedish Right Technology koncem měsíce října přijde na trh s úplně novým MP3manem, který bude mít standardní zabudovanou paměť o velikosti 128 MB, která bude plně dostačovat uživatelů při přehrávání MP3 písniček. DAP player je plně kompatibilní s OS Windows 95/98, který se bude nabízet za cenu 349 dolarů. Po stránce technické bude na tom stejně jako ostatní MP3man jiných výrobců (Smart Media slot, zvýraznění basů atd.). Cena tak ohromující není, ale oproti konkurenci to není špatné (pokud si spočítáte přidání dalších 64 MB do základní verze RIO, tak vás cena vyjde ještě vyšší).

C-Sharp
Nahrávací společnost C-Sharp Production začala říjnem počínaje používat Internet jako svůj strategický nástroj pro distribuci a propagaci svých hudebních zastupujících umělců. Mezi významné osobnosti zastupující tato společnost patří především Christina Bulatao, Chad Sharp a Joelle. Pomocí Internetu jsou s uživateli přímo spojeni a mohou tímto nabídnout spoustu dalších věcí s hudbou spojených, které jim dříve nebyly umožněny. Fanoušci nyní mohou přímo on-line objednávat své oblíbené skladby prostřednictvím Internetu, kde je k dispozici kompletní hudební tvorba. C-Sharp nyní nabízí přes 2000 písniček ke stažení také prostřednictvím MP3.com. Christina Bulatao je významnou postavou u společnosti C-Sharp. Společně s Janet Jackson a Mariah Carey nazpívala vokální trio. Tato i další tvorba těchto osobnosti je přímo k dispozici na MP3.com.

Kerbango plánuje nové Net Radio
Kerbango.com, které tento týden začalo vysílat svoje vlastní internetové rádio, hodlá nastoupit na tuto scénu z úplně jiné strany. Kerbango totiž pracuje na systému přehrávajícím internetové rádio bez nutnosti použití osobního počítače připojeného k Internetu. Toto zařízení je schopné (po připojení k Internetu) přehrávat streamovanou hudbu v jakékoliv formě. Celý komplex funguje za pomoci společnosti RealNetvorks, která zařízení věnovala svůj přehrávací systém G2. Pokud tedy posloucháte internetová rádia stačí jen připojit k Internetu malou krabičku podobnou klasickému rádiu a můžete v klidu poslouchat oblíbené stanice.
Diskuze (1) Další článek: Defragmentace Windows NT zadarmo

Témata článku: Video, Internet, Zvuk, Chad, Christina, Sharp, Chráněné přehrávání, Jackson, Základní skladba, Písnička, Streamovaná hudba, Digit, Destiny, Stones, Významná cena, Internet Radio, Mariah Carey, Rolling Stones, Formát, Strategický nástroj, Trio


Určitě si přečtěte

17 užitečných tipů a triků pro Mapy Googlu, které byste měli znát

17 užitečných tipů a triků pro Mapy Googlu, které byste měli znát

** Mapy Googlu mají spoustu funkcí, které jsou často přehlíženy ** Využijte například podrobnější možnosti plánování cest ** Hodit se mohou i tipy na sdílení nebo pohledy do minulosti

Karel Kilián | 25

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

** Loni ajťáky vystrašilo přetečení GPS čítače týdnů ** Nemělo se stát vůbec nic, ale svět opět nebyl připravený ** Za 18 let nás ale čeká ještě něco mnohem většího

Jakub Čížek | 66Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky