Digitální zvukové formáty – poslední novinky

Sony a MP3, The Ultimate MP3 Starter Kit, WinAMP 2.5d, MPEG Dancer a spousta dalších novinek ze světa MP3.
Sony a jejich nový digitální walkman s podporou MP3
Sony Electronics minulý týden ohlásila, že nově avizovaný digitální walkman bude přehrávat také nahrávky distribuované ve formátu MP3. Pro společnost Sony je to opravdu velké dilema a pro spousty firem jak na poli digitálních technologií, tak společností typu RIAA, velkým šokem. Sony jde především o finanční zisky z tohoto nového produktu, které budou veliké. S podporou přehrávání formátu MP3 bude obliba nového Sony walkmanu ohromující.

Emusic.com nabízí „The Ultimate MP3 Starter Kit“
Na stránkách Emusic.com lze nalézt nabídku tzv. MP3 kitu, který obsahuje raveMP3 - přenosný MP3 přehrávač a RealJukebox Plus. Tento zvýhodněný balíček mohou získat zákazníci Emusic.com, kteří si objednají na stránkách Emusic.com hudbu za cenu větší než 50 dolarů. Celý MP3 kit má hodnotu více než 250 dolarů. Nabídka je samozřejmě omezena počtem. Emusic.com se tak snaží uživatelů více přiblížit zvukové formáty typu MP3 a naučit je s nimi pracovat. Za pomocí dodaného software RealJukebox lze dělat s formátem MP3 v podstatě cokoliv. Tato zajímavá nabídka určitě stojí za to.

Nový Winamp v2.5d
Pod kratší odmlce se objevila nová verze WinAMP 2.5d. Oproti předchozí obsahuje opravené chyby. Mezi další novinky či vylepšení se také řadí: Mjuice.com a vylepšená podpora CDDA. Na stránkách www.winamp.com je nová verze volně k dispozici.

Internetové nahrávací studio
Společnost Rocket Network ohlásila vypuštění prográmku RocketControl API SDK 2.0. Jde o první internetové nahrávací studio, umožňující hudebním profesionálům spolupracovat online přes Internet s hudebními nahrávacími společnostmi a produkovat finální hudební tvorbu pomocí Internetu odkudkoliv na světě.

MPEG Dancer
Na domácí stránce Winamp.com se objevil nový plug-in pro MP3 přehrávač WinAMP. Ve spolupráci Superscape a Intelu vznikl nový plug-in MPEG Dancer. Tento skvělý plug-in umí po výběru jednotlivé postavičky roztancovat se v rytmu pouštěné písničky. K dispozici jsou 3 různé postavičky a další možnosti změny zobrazovaného pozadí a různých pohledů.

Dell přichází s novými produkty
Společnost Dell Computer přichází na trh hned s několika novými produkty. Mezi první patří osobní počítač v kombinaci s laptopem a stereo systému. Zákazníci nyní mohou zakoupit celý komplet za velmi skvělou cenu. Nová kombinace PC/stereo systém zahrnuje: MusicMatch Jukebox software, Diamond RIO 500 MP3 přenosný přehrávač a kvalitní stereo reproduktory včetně sub-wooferu.

SHOUTcast win32 obsahuje chyby
Tým Nullsoftu oznámil, že win32 verze programu SHOUTcast obsahuje drobné chybičky, které zapříčiňují ve verzi 1.1.0 časté padání SHOUTcast serveru nebo celého systému.

Hlavní příčinou jsou útoky z Internetu přímo na spuštěný SHOUTcast pod win32. Soubor sc_serv.exe je napaden a zapříčiňuje kolaps celého programu. Celý problém je řešen ve verzi SHOUTcast win32 server, která je k dispozici na www.shoutcast.com. Problém je zde vyřešen s další vylepšenou ochranou možných útoků z Internetu. Upgrade na novou verzi každopádně doporučuji, pokud právě SHOUTcast používáte.

DJ2000 – novinka na trhu
Jde o nový MP3 software, který se před nedávnem objevil v obchodech. Tento program se dosti odlišuje od klasických přehrávačů typu Sonique nebo WinAMP. DJ 2000 využívá nové technologie nazvané LiPS (Library Processing System). DJ 2000 dokáže vytvářet velké knihovny digitální hudby na jakékoliv záznamové medium se zpětnou správou. Jde o podobné utility jako je RealJukebox nebo MusicMatch. DJ2000 podporuje různé víceuživatelské módy a v prvé řadě také MP3man NOMAD od Creative Labs. Tvůrce tohoto programu je 218 Technology a k dispozici je za 29 dolarů. V brzké době bude také online na Internetu www.beyond.com
Diskuze (2) Další článek: Vítejte do domečků

Témata článku: Software, Internet, Zvuk, Celý internet, Zvýhodněný balíček, Rocket, Různá móda, Různé typy, Shoutcast, Kite, Formát, Nomad, Winamp, Sony Walkman, Digit, Stereo, Možné útoky, Mp3, Walkman, Plug, Nová kombinace, Velký šok, Plug In, Digita


Určitě si přečtěte

AMD Ryzen 5000 s architekturou Zen 3: počet jader zůstává, výkon rekordně roste

AMD Ryzen 5000 s architekturou Zen 3: počet jader zůstává, výkon rekordně roste

** AMD představilo novou generaci desktopových procesorů řady Ryzen 5000 ** Nová architektura Zen 3 přináší mnoho vylepšení a přibližně 19% zvýšení výkonu IPC ** Všechny modely budou v prodeji 5. listopadu

Karel Javůrek | 43

Co když chce Microsoft nahradit Windows Linuxem. Dokážete si to představit?

Co když chce Microsoft nahradit Windows Linuxem. Dokážete si to představit?

** Windows už dávno nejsou pilířem podnikání Microsoftu ** Mnohem více mu vydělává cloud ** Pojďme si trošku zaspekulovat, kam až by to mohlo zajít

Jakub Čížek | 94

Google mapy, Seznam mapy, Apple mapy... Velké srovnání šesti internetových map. Kdo to dělá nejlépe?

Google mapy, Seznam mapy, Apple mapy... Velké srovnání šesti internetových map. Kdo to dělá nejlépe?

** Která klasická webová mapa se vám líbí nejvíce? ** Srovnali jsme šest velkých služeb v několika situacích ** Hlasujte v anketě

Jakub Čížek | 81

Porovnání deseti cloudových disků: kam a za kolik uložit 100 GB, 1 TB a 10 TB dat?

Porovnání deseti cloudových disků: kam a za kolik uložit 100 GB, 1 TB a 10 TB dat?

** Zjistili jsme, kam do cloudu nejvýhodněji uložíte data ** Vytvořili jsme žebříček cen deseti cloudových úložišť ** Ceny se liší - často i velice výrazně!

Karel Kilián | 106


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test fitness náramků

Levné záložní zdroje

Jak si zabezpečit domov

Nejlepší monitory na trhu