Digitální televize na Javě?

Společnost Sun ohlásila spolupráci s největšími světovými výrobci spotřební elektroniky při vývoji Java TV API.
Společnost Sun ohlásila spolupráci s největšími světovými výrobci spotřební elektroniky (Hongkong Telecom, LG Electronics, Matsushita, Motorola, OpenTV, Philips, Sony a Toshiba ) při vývoji Java TV API. Toto specifické rozhraní by se mělo v budoucnu používat především v digitálních televizních přijímačích. První náčrt této specifikace je plánován na konec prvního čtvrtletí roku 1999.

Živě komentuje: U nás je tento problém zatím hudbou budoucnosti, nicméně v USA se již několik let výrobci snaží prosadit svoje standardy pro operační systém, na kterém taková zařízení budou pracovat, digitální televize je jen částí ze spektra zařízení a služeb ve které má takový OS uplatnění. Především se jedná o tzv. set-top-boxy, zařízení které nahrazuje v domácnosti počítač připojený k Internetu ale také umožňuje provozování interaktivní televize, video na požádání, interaktivní sledování sportovních přenosů (uživatel si může sám zvolit, ze které kamery chce přenos sledovat apod.). Tím, že Sun začal spolupracovat na vývoji takového aplikačního rozhraní, nediktuje sice typ OS, nicméně si může být jistý, že jakýkoliv OS bude muset mít licencovaný Java Virtual Machine a to není z finančního hlediska vůbec špatný krok.

Váš názor Další článek: Apple: firma si stojí nejlépe za poslední čtyři roky

Témata článku: Video, Televize, Televize LG, Hongkong, Televize Philips, Sportovní kamera, Digitální kamery, Finanční problém, První krok, Tel, Set Top Box, TV Box, Digitální televize, Set-top Box, Televize živě

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost