Digitální televize na Javě?

Společnost Sun ohlásila spolupráci s největšími světovými výrobci spotřební elektroniky při vývoji Java TV API.
Společnost Sun ohlásila spolupráci s největšími světovými výrobci spotřební elektroniky (Hongkong Telecom, LG Electronics, Matsushita, Motorola, OpenTV, Philips, Sony a Toshiba ) při vývoji Java TV API. Toto specifické rozhraní by se mělo v budoucnu používat především v digitálních televizních přijímačích. První náčrt této specifikace je plánován na konec prvního čtvrtletí roku 1999.

Živě komentuje: U nás je tento problém zatím hudbou budoucnosti, nicméně v USA se již několik let výrobci snaží prosadit svoje standardy pro operační systém, na kterém taková zařízení budou pracovat, digitální televize je jen částí ze spektra zařízení a služeb ve které má takový OS uplatnění. Především se jedná o tzv. set-top-boxy, zařízení které nahrazuje v domácnosti počítač připojený k Internetu ale také umožňuje provozování interaktivní televize, video na požádání, interaktivní sledování sportovních přenosů (uživatel si může sám zvolit, ze které kamery chce přenos sledovat apod.). Tím, že Sun začal spolupracovat na vývoji takového aplikačního rozhraní, nediktuje sice typ OS, nicméně si může být jistý, že jakýkoliv OS bude muset mít licencovaný Java Virtual Machine a to není z finančního hlediska vůbec špatný krok.

Váš názor Další článek: Apple: firma si stojí nejlépe za poslední čtyři roky

Témata článku: Video, Televize, Televize Philips, Televize živě, Hongkong, Sportovní kamera, Set-top Box, Televize LG, První krok, Digitální televize, TV Box, Set Top Box, Finanční problém, Digitální kamery, Tel

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší