Digitální fotoaparát Dakota na jedno použití

Zakoupení digitálního fotoaparátu nemusí nutně znamenat velkou investici. Tento týden oznámil internetový obchod Ritz Camera, že v jeho nabídce se v nejbližší době objeví digitální fotoaparát Dakota Digital na jedno použití.

Jeho cena bude 11 dolarů, tedy v přepočtu něco přes 300,- Kč. Fotoaparát tohoto typu může být ideální volbou pro začátečníky, kteří se zajímají o digitální focení a přejí si vyzkoušet ho poprvé v praxi. Pro srovnání - klasické (ne-digitální) fotoaparáty na jedno použití od firem Kodak a Fujifilm stojí 7 až 10 dolarů. Standardní 1 megapixelové fotoaparáty (které už dnes jsou prakticky zastaralé) s LCD displejem od firem jako HP nebo Kodak se prodávají pod 100 dolarů.

Dakota Digital, která byla vyvinuta společností Pure Digital Technologies v San Francisku, umožňuje vyfotit až 25 snímků a používá CMOS senzor. Je vybavena 12 MB interní paměti. Je napájena alkalickými bateriemi typu AA, má automatický blesk a samospoušť. I když nemá žádný LCD displej pro prohlížení nafocených snímků, má tlačítko pro vymazání snímku. Dakota Digital tedy umožňuje uživateli vymazání snímku, což se může hodit v situaci kdy si je vědom, že snímek bude nepovedený, například když se focený objekt nečekaně pohnul nebo mrknul okem. Vymazat lze ovšem jen fotografie pořízená jako poslední.

Klepněte pro větší obrázek

Po pořízení 25 snímků uživatel přinese fotoaparát do sběren laboratoří Ritz nebo Wolf, které jsou vybaveny pro zpracování obrázků. Fotoaparát používá vlastní obrazový formát (Pure Digital Imaging Platform), to znamená, že obrázky lze zpracovat pouze na fotolabech firmy Pure Digital Technologies. Fotoaparát nemůže být připojen k PC pro přenos snímků. Poplatky za zpracování 25 snímků u sběren Ritz a Wolf jsou zhruba poloviční ve srovnání se zpracováním jednoho svitku filmu o stejném počtu snímků. Zpracování trvá v každém případě minimálně asi hodinu, ale závisí na vytížení jednotlivých laboratoří. Uživatel kromě vytištěných fotografií obdrží CD se soubory, na kterých má možnost prohlédnout si jednak malé náhledy všech fotografií a také jednotlivé velké fotografie. Jakmile jsou fotografie zpracovány, sběrny Ritz a Wolf navrátí použité fotoaparáty do Pure Digital Technologies k recyklaci. Renovované přístroje se pak vrátí opět do maloobchodních prodejen.

Zdroj: PCWorld.com, Ritz Camera

Diskuze (11) Další článek: Operu si letos stáhlo už 10 milionů lidí

Témata článku: Fotografování, Fotoaparát, Ideální volba, Jednotlivý snímek, Digitální fotoaparát, Pořízený obrázek, Pure, Použití, Wolf, Dakota, Camera, Jed, Snímek

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost