Digitální fotoaparát Dakota na jedno použití

Zakoupení digitálního fotoaparátu nemusí nutně znamenat velkou investici. Tento týden oznámil internetový obchod Ritz Camera, že v jeho nabídce se v nejbližší době objeví digitální fotoaparát Dakota Digital na jedno použití.

Jeho cena bude 11 dolarů, tedy v přepočtu něco přes 300,- Kč. Fotoaparát tohoto typu může být ideální volbou pro začátečníky, kteří se zajímají o digitální focení a přejí si vyzkoušet ho poprvé v praxi. Pro srovnání - klasické (ne-digitální) fotoaparáty na jedno použití od firem Kodak a Fujifilm stojí 7 až 10 dolarů. Standardní 1 megapixelové fotoaparáty (které už dnes jsou prakticky zastaralé) s LCD displejem od firem jako HP nebo Kodak se prodávají pod 100 dolarů.

Dakota Digital, která byla vyvinuta společností Pure Digital Technologies v San Francisku, umožňuje vyfotit až 25 snímků a používá CMOS senzor. Je vybavena 12 MB interní paměti. Je napájena alkalickými bateriemi typu AA, má automatický blesk a samospoušť. I když nemá žádný LCD displej pro prohlížení nafocených snímků, má tlačítko pro vymazání snímku. Dakota Digital tedy umožňuje uživateli vymazání snímku, což se může hodit v situaci kdy si je vědom, že snímek bude nepovedený, například když se focený objekt nečekaně pohnul nebo mrknul okem. Vymazat lze ovšem jen fotografie pořízená jako poslední.

Klepněte pro větší obrázek

Po pořízení 25 snímků uživatel přinese fotoaparát do sběren laboratoří Ritz nebo Wolf, které jsou vybaveny pro zpracování obrázků. Fotoaparát používá vlastní obrazový formát (Pure Digital Imaging Platform), to znamená, že obrázky lze zpracovat pouze na fotolabech firmy Pure Digital Technologies. Fotoaparát nemůže být připojen k PC pro přenos snímků. Poplatky za zpracování 25 snímků u sběren Ritz a Wolf jsou zhruba poloviční ve srovnání se zpracováním jednoho svitku filmu o stejném počtu snímků. Zpracování trvá v každém případě minimálně asi hodinu, ale závisí na vytížení jednotlivých laboratoří. Uživatel kromě vytištěných fotografií obdrží CD se soubory, na kterých má možnost prohlédnout si jednak malé náhledy všech fotografií a také jednotlivé velké fotografie. Jakmile jsou fotografie zpracovány, sběrny Ritz a Wolf navrátí použité fotoaparáty do Pure Digital Technologies k recyklaci. Renovované přístroje se pak vrátí opět do maloobchodních prodejen.

Zdroj: PCWorld.com, Ritz Camera

Diskuze (11) Další článek: Operu si letos stáhlo už 10 milionů lidí

Témata článku: Fotografování, Fotoaparát, Digit, Použití, Snímek, Pure, Wolf, Jed, Ideální volba, Dakota, Pořízený obrázek, Camera, Digitální fotoaparát, Jednotlivý snímek


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 119

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 112

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 65Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu