Digitalizace firmy získala v čase korony na významu

Digitální budoucnost firem není pouze v nasazení průmyslových robotů, chytrých kamer nebo zákaznických systémů s umělou inteligenci.
Digitalizace firmy získala v čase korony na významu

 K tomu, aby firma výrazně pokročila v oblasti digitalizace, přitom mnohdy stačí zefektivnit administrativu pomocí moderních cloudových aplikací. Právě jejich význam prověřily předcházející měsíce ve stínu koronaviru.

Takovým účinným nástrojem, který umožňuje zefektivnit fungování v podstatě všech oddělení napříč firmou a nabídnout zaměstnancům bezpečný přístup k firemním datům a dokumentům odkudkoli, je například Microsoft Office 365. „Jsme přesvědčeni, že přechod na plnohodnotné využívání cloudových služeb společnosti Microsoft je nejjednodušší a nejdostupnější cestou, jak se výrazně posunout vpřed v procesu digitální transformace,“ říká Michal Hanko, Business Development Manager divize ITS KMBCZ.

Klepněte pro větší obrázek

Správně provedený „přechod do cloudu“ ale zdaleka nekončí nákupem licencí, resp. aktivací služby. Začít byste měli zmapováním stávajícího IT prostředí a jeho odborným převedením, takzvanou migrací do nové cloudové podoby. Nové technologie umožňující moderní způsoby komunikace, intenzivní spolupráci a masivní sdílení informací mají zcela změnit nejen zažité pracovní prostředí, ale i návyky. A právě v tomto bodě firmy často selhávají.

Součástí procesu zavádění nových řešení proto musí být i mentoring zaměstnanců tak, aby byli schopni nové nástroje - například pro vzdálený přístup k firemním dokumentům a spolupráci v týmu - plnohodnotně používat a firma mohla těžit z jejich maximálního potenciálu. „Naše zákazníky se snažíme inspirovat, podporovat a učit, jak dělat dosavadní práci jinak. Vhodnou kombinací našich služeb, jako je migrace dat a precizní adopce nových technologií zaměstnanci, zvyšujeme úspěšnost a rychlost přijetí nového prostředí jak koncovými uživateli, tak IT oddělením i samotným managementem,“ zdůrazňuje M. Hanko.

Výhody produktů Microsoft Office 365 a Microsoft Power Platform

  • RYCHLOST – Základem spolupráce je komunikace. Nástroje Microsoft Office 365 proto podporují moderní způsoby komunikace a sdílení dat odkudkoli. Plynulý tok informací a jejich automatický přenos do firemních systémů zrychluje fungování firmy a vede k vyšší produktivitě.
  • JEDNODUCHOST – Cloudové služby společnosti Microsoft se vyznačují bezproblémovým provozem, flexibilitou a snadným napojením na stávající systémy. V kombinaci s vhodnou adopcí, tj. osvojením nových pracovních postupů a pravidel zaměstnanci, pomohou zjednodušit firemní IT.
  • BEZPEČNOST – Microsoft Office 365 je kompatibilní s pravidly vnitrofiremních politik, a jako SaaS služba nabízí nejvyšší možné fyzické zabezpečení dat v datových centrech Microsoft a plnou kontrolu nad daty i při ztrátě pracovních nástrojů, jako jsou notebook, tablet či mobil.

Aplikace na míru usnadňují práci

Profesionální dodavatelé komplexních cloudových služeb by měli kromě migrace dat a adopce technologií zajistit také možnosti přizpůsobení či vývoj aplikací dle individuálních potřeb. Podle odborníků bývá mezi firmami největší zájem o customizované aplikace ke schvalování faktur, zpracování objednávek a interní schvalování nákupů nebo nejrůznější mobilní aplikace pro zaměstnance pracující v terénu.

„Máme za sebou již desítky přizpůsobených aplikací, které jsme vyvinuli v prostředí Microsoft Power Platform a principů takzvaného low-code developmentu. Automatizace procesů, umělá inteligence, analýza dat a vývoj aplikací právě pomocí MS Power Platform jsou nejlepším způsobem, jak jednoduše rozšiřovat možnosti stávajících informačních systémů či standardních aplikací Microsoft Office 365,“ uzavírá M. Hanko.

Více informací naleznete zde.

Další článek: Vesmírná technika: Tajemství sovětských a ruských kosmodromů. Je jich více, než si myslíte


Určitě si přečtěte

Velká datová loupež. Proč mají disky nižší kapacitu, než uvádějí?

Velká datová loupež. Proč mají disky nižší kapacitu, než uvádějí?

** Na disk nikdy neuložíte tolik dat, jak tvrdí výrobce ** Ajťáci si vymysleli vlastní jednotky jako mebibajt ** Zmatky vznikají i kvůli různým výjimkám

Lukáš Václavík | 110

Jak odposlouchávat sousedy: Bizarní Lamphone a další netušené techniky

Jak odposlouchávat sousedy: Bizarní Lamphone a další netušené techniky

** Lamphone je další bizarní technika odposlechu ** Zneužívá obyčejnou stropní lampu ** Podívejte se na další bizarní experimenty

Jakub Čížek | 17

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

** 22. května 1990 uvedl Microsoft Windows 3.0 ** Systém z Microsoftu definitivně udělal lídra na desktopu ** Tehdejší Windows byly vlastně grafickou nadstavbou nad MS-DOS

Jakub Čížek | 75

Windows 10 May 2020 Update je venku. Odstraňuje hesla a přináší Linux

Windows 10 May 2020 Update je venku. Odstraňuje hesla a přináší Linux

** Jarní aktualizace Desítek přináší dost novinek, jsou ale spíš menší ** Zlepšují se stabilita, rychlost i komfort ovládání ** Revoluce ve Windows 10 teprve přijde

Vladislav Kluska | 93

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 3


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11