Digitalizace firmy získala v čase korony na významu

Digitální budoucnost firem není pouze v nasazení průmyslových robotů, chytrých kamer nebo zákaznických systémů s umělou inteligenci.

 K tomu, aby firma výrazně pokročila v oblasti digitalizace, přitom mnohdy stačí zefektivnit administrativu pomocí moderních cloudových aplikací. Právě jejich význam prověřily předcházející měsíce ve stínu koronaviru.

Takovým účinným nástrojem, který umožňuje zefektivnit fungování v podstatě všech oddělení napříč firmou a nabídnout zaměstnancům bezpečný přístup k firemním datům a dokumentům odkudkoli, je například Microsoft Office 365. „Jsme přesvědčeni, že přechod na plnohodnotné využívání cloudových služeb společnosti Microsoft je nejjednodušší a nejdostupnější cestou, jak se výrazně posunout vpřed v procesu digitální transformace,“ říká Michal Hanko, Business Development Manager divize ITS KMBCZ.

Klepněte pro větší obrázek

Správně provedený „přechod do cloudu“ ale zdaleka nekončí nákupem licencí, resp. aktivací služby. Začít byste měli zmapováním stávajícího IT prostředí a jeho odborným převedením, takzvanou migrací do nové cloudové podoby. Nové technologie umožňující moderní způsoby komunikace, intenzivní spolupráci a masivní sdílení informací mají zcela změnit nejen zažité pracovní prostředí, ale i návyky. A právě v tomto bodě firmy často selhávají.

Součástí procesu zavádění nových řešení proto musí být i mentoring zaměstnanců tak, aby byli schopni nové nástroje - například pro vzdálený přístup k firemním dokumentům a spolupráci v týmu - plnohodnotně používat a firma mohla těžit z jejich maximálního potenciálu. „Naše zákazníky se snažíme inspirovat, podporovat a učit, jak dělat dosavadní práci jinak. Vhodnou kombinací našich služeb, jako je migrace dat a precizní adopce nových technologií zaměstnanci, zvyšujeme úspěšnost a rychlost přijetí nového prostředí jak koncovými uživateli, tak IT oddělením i samotným managementem,“ zdůrazňuje M. Hanko.

Výhody produktů Microsoft Office 365 a Microsoft Power Platform

  • RYCHLOST – Základem spolupráce je komunikace. Nástroje Microsoft Office 365 proto podporují moderní způsoby komunikace a sdílení dat odkudkoli. Plynulý tok informací a jejich automatický přenos do firemních systémů zrychluje fungování firmy a vede k vyšší produktivitě.
  • JEDNODUCHOST – Cloudové služby společnosti Microsoft se vyznačují bezproblémovým provozem, flexibilitou a snadným napojením na stávající systémy. V kombinaci s vhodnou adopcí, tj. osvojením nových pracovních postupů a pravidel zaměstnanci, pomohou zjednodušit firemní IT.
  • BEZPEČNOST – Microsoft Office 365 je kompatibilní s pravidly vnitrofiremních politik, a jako SaaS služba nabízí nejvyšší možné fyzické zabezpečení dat v datových centrech Microsoft a plnou kontrolu nad daty i při ztrátě pracovních nástrojů, jako jsou notebook, tablet či mobil.

Aplikace na míru usnadňují práci

Profesionální dodavatelé komplexních cloudových služeb by měli kromě migrace dat a adopce technologií zajistit také možnosti přizpůsobení či vývoj aplikací dle individuálních potřeb. Podle odborníků bývá mezi firmami největší zájem o customizované aplikace ke schvalování faktur, zpracování objednávek a interní schvalování nákupů nebo nejrůznější mobilní aplikace pro zaměstnance pracující v terénu.

„Máme za sebou již desítky přizpůsobených aplikací, které jsme vyvinuli v prostředí Microsoft Power Platform a principů takzvaného low-code developmentu. Automatizace procesů, umělá inteligence, analýza dat a vývoj aplikací právě pomocí MS Power Platform jsou nejlepším způsobem, jak jednoduše rozšiřovat možnosti stávajících informačních systémů či standardních aplikací Microsoft Office 365,“ uzavírá M. Hanko.

Více informací naleznete zde.

Další článek: Vesmírná technika: Tajemství sovětských a ruských kosmodromů. Je jich více, než si myslíteSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

** Zapomeňte na rozčtverečkovaná místa, kterých si každý všimne ** Mapy.cz musely dokonale zakrýt desítky parabol ** Základnou se přitom na webu chlubí i její majitel. Kocourkov

Jakub Čížek
ČeskoMapy.czMapy
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Starlink překvapivě zlevňuje. I v Česku teď satelitní internet stojí o polovinu méně
Karel Kilián
StarlinkPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle