Digital UNIX má budoucnost

Compaq hodlá Digital UNIX dále podporovat a vyvíjet.
Po převzetí Digitalu společností Compaq jsem si myslel, že Digital UNIX patří spíše na smetiště dějin. V poslední době se ale objevily zprávy, že Compaq hodlá Digital UNIX dále podporovat a vyvíjet. Nejnovější vylepšení se berou na mušku hlavně Internet. Sada Internet Alpha Server Software (IAAS) obsahuje mnoho internetových nástrojů, důraz je kladen hlavně na aplikační servery. Mimo jiné jsou podporovány systémy společnosti Netscape a webové servery Apache. Instalace IAAS je možná i po Internetu, je podporováno i použití webových proxy, FTP, bran a firewalů. Dále IAAS obsahuje program Majordomo. To je standardní systém pro správu elektronické pošty a distribučních listů (známé mailing listy, diskuzní skupiny). Digital UNIX také obsahuje program FireScreen, který z něj udělá základní firewall. Digital UNIX tímto přináší ostřejší konkurenci mezi unixové systémy, bohužel stále není k dostání i verze pro běžné PC, jak je tomu u Solarisu.
  
Váš názor Další článek: EuroTel rozšiřuje za 200 milionů dolarů

Témata článku: Software, Budoucnost, Internet, Unix, Brána, Základní firewall, Proxy Server, Digit, Internetový nástroj, Nejnovější zpráva, Digital


Určitě si přečtěte

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 102

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF