Diamond nabízí bezdrátovou myš, už zase?

Po dlouhé době se párkousková záležitost dostává do širšího prodeje.
V létě roku 1997 oznámila firma Diamond Multimedia svůj výrobek zvaný GyroMouse. Jednalo se o bezdrátovou myš, která měla dvě funkce. První funkce byla běžná myš k jakémukoliv desktopu a ta druhá byl tzv. handheld controler ( jakýsi ruční ovládač). Bylo ovšem vydáno jen pár kousků a ostatní byly odloženy.

Nyní nabízí společnost GyroMouse PRO retail na svém serveru za $99,95. Výrobek využívá malý vysílač, který se připojí na sériový port a obsahuje i nabíječ baterek myši. Pracovní frekvence je 49-MHz, lze to ale nastavit až na 8 druhů frekvencí a 16 bezpečnostních kódů, což předurčuje použití myši jak doma tak v kancelářích. Diamond tvrdí, že myš funguje až do 40 stop od základní jednotky, a nevadí tomu žádné přenosné telefony, které většinou používají stejné frekvence.

Dvou tlačítková GyroMouse PRO obsahuje kuličkový mechanismus pro použití na podložce, ovšem pokud ji zvednete a pohybujete s ní, převádí tyto pohyby na obrazovku. Diamond tvrdí, že používání myší ve vzduchu je vhodné pro surfování na Internetu, hraní her a ovládání DVD menu. A co navíc tato myš nemusí být přímo nasměrována na infračervený vysílač.

K myši se dodávají originální drivery a nepotřebuje žádný speciální software. GyroMouse PRO podporuje DOS,Windows 3.11,95,98 a NT.

Váš názor Další článek: Windows NT: tip pro fanoušky příkazového řádku

Témata článku: Windows, Hudba, filmy, seriály, Myši, Bezdrátové nabíjení, Vhodné ovládání, Běžná myš, Diamond, Malý vysílač

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů