DHTML menu i bez znalostí DHTML?

26. dubna 2002
Google API SDÍLET NA FACEBOOKU TWEETNOUT
Někdy na jakýchsi webových stránkách nalezneme nějaké pěkné menu, ale k jeho vytvoření je třeba znát nejen jednoduchou konstrukci statických stránek, ale něco víc, a tím jsou alespoň základy DHTML. Nemáte je? Tak to máte, respektive měli jste smůlu až do této chvíle, kdy si můžete vyzkoušet program Sothing DHMTL Menu.

Díky velmi přesnému názvu asi nemá moc smysl představovat poslání tohoto programu. Ale jen tak pro jistotu: Jedná se o plně vizuální nástroj pro tvorbu navigačních menu pro webové stránky. Pro tvorbu jednotlivých orientačních nabídek není třeba znát programování DHTML, protože prakticky všechny parametry se definují přímo v grafickém prostředí programu.

I když je možné přidávat až do nekonečna různá submenu, pro praktičnost a přehlednost je lepší použít dvě, maximálně tři úrovně, aby se v nabídce návštěvník „neztratil“. Pro jednodušší začátek program obsahuje templates, ze kterých se dá docela slušně vycházet, ale pro originálnější věci asi budete muset vyvinout trochu více úsilí.

Nic vám tedy nebrání použít předlohu a navigační menu si přetvořit doslova k nepoznání podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. K tomu slouží řada nástrojů a voleb. Tak například máte k dispozici poměrně dobře zpracovaný systém na výběr fontů dodržující zásady používání písem na webu, objektům můžete přiřadit libovolnou barvu včetně několika grafických typů či okraje, s přesností na pixel lze určit pozici každé položky v menu, z dalších věcí najdete v programu možnosti zarovnání objektů a spoustu dalších užitečných věcí.

Klepněte pro větší obrázek

Menu se mohou objevovat po nastavené prodlevě nebo v několika typech různě se rolujících nebo vysvěcujících objektů. Po najetí myší na menu nebo kliknutí je možné s pomocí dalších preferencí změnit tzv. Link Text Decoration, což není nic jiného než například změna stylu textu (třeba z plain na bold či italiku) apod.

Klepněte pro větší obrázek

Pokud byste si chtěli stáhnout zkušební verzi, můžete tak učinit na domovských stránkách programu. Stahovaný soubor by měl být velký cca 1,66 MB a dá se stáhnout buď z těchto stránek, nebo se serveru Download.com. Několik zajímavých ukázek můžete najít ZDE . Nutno dodat, že plná verze by stála 25 USD.

 

Váš názor Další článek: Google API

Témata článku: Programování, Menu, Preference, Grafický objekt, Znalost, Přesná pozice


Určitě si přečtěte

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

** Součástí Windows 10 je integrovaný antivirový program. Stačí to? ** Představíme vám sedm aplikací na boj proti virům a malwaru ** Všechny jsou k dispozici zdarma a některé ani nemusíte instalovat

Karel Kilián | 31

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 96

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

** Z Brna pochází třetina světové produkce elektronových mikroskopů ** První československý kus vyrobila Tesla už v 50. letech ** Dnes na ni navazuje třeba brněnský Tescan

Jakub Čížek | 19


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky