DHTML menu i bez znalostí DHTML?

26. dubna 2002
Google API SDÍLET NA FACEBOOKU TWEETNOUT
Někdy na jakýchsi webových stránkách nalezneme nějaké pěkné menu, ale k jeho vytvoření je třeba znát nejen jednoduchou konstrukci statických stránek, ale něco víc, a tím jsou alespoň základy DHTML. Nemáte je? Tak to máte, respektive měli jste smůlu až do této chvíle, kdy si můžete vyzkoušet program Sothing DHMTL Menu.

Díky velmi přesnému názvu asi nemá moc smysl představovat poslání tohoto programu. Ale jen tak pro jistotu: Jedná se o plně vizuální nástroj pro tvorbu navigačních menu pro webové stránky. Pro tvorbu jednotlivých orientačních nabídek není třeba znát programování DHTML, protože prakticky všechny parametry se definují přímo v grafickém prostředí programu.

I když je možné přidávat až do nekonečna různá submenu, pro praktičnost a přehlednost je lepší použít dvě, maximálně tři úrovně, aby se v nabídce návštěvník „neztratil“. Pro jednodušší začátek program obsahuje templates, ze kterých se dá docela slušně vycházet, ale pro originálnější věci asi budete muset vyvinout trochu více úsilí.

Nic vám tedy nebrání použít předlohu a navigační menu si přetvořit doslova k nepoznání podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. K tomu slouží řada nástrojů a voleb. Tak například máte k dispozici poměrně dobře zpracovaný systém na výběr fontů dodržující zásady používání písem na webu, objektům můžete přiřadit libovolnou barvu včetně několika grafických typů či okraje, s přesností na pixel lze určit pozici každé položky v menu, z dalších věcí najdete v programu možnosti zarovnání objektů a spoustu dalších užitečných věcí.

Klepněte pro větší obrázek

Menu se mohou objevovat po nastavené prodlevě nebo v několika typech různě se rolujících nebo vysvěcujících objektů. Po najetí myší na menu nebo kliknutí je možné s pomocí dalších preferencí změnit tzv. Link Text Decoration, což není nic jiného než například změna stylu textu (třeba z plain na bold či italiku) apod.

Klepněte pro větší obrázek

Pokud byste si chtěli stáhnout zkušební verzi, můžete tak učinit na domovských stránkách programu. Stahovaný soubor by měl být velký cca 1,66 MB a dá se stáhnout buď z těchto stránek, nebo se serveru Download.com. Několik zajímavých ukázek můžete najít ZDE . Nutno dodat, že plná verze by stála 25 USD.

 

Váš názor Další článek: Google API

Témata článku: Programování, Grafický objekt, Preference, Menu, Přesná pozice, Znalost


Určitě si přečtěte

Messenger a Instagram přicházejí v Evropě o funkce. Kvůli nové směrnici o soukromí
Vladislav Kluska
EvropaInstagramFacebook Messenger
Platby kartou se můžou rozšířit úplně všude. Jako terminál poslouží mobil
Lukáš Václavík
BankaPlacení mobilemNFC
Chytré hodinky Honor a Huawei se zbavily největší brzdy. Naučily se instalovat aplikace
Filip Kůžel
HonorHodinkyMobilní aplikace
Čím nahradit WhatsApp: Vyberte si z 10 alternativních komunikátorů

Čím nahradit WhatsApp: Vyberte si z 10 alternativních komunikátorů

** Z WhatsAppu kvůli novým podmínkám utíkají tisíce uživatelů ** Čím nahradit populární aplikaci pro zasílání zpráv? ** Vybrali jsme pro vás 10 alternativních komunikátorů

Karel Kilián | 112

Karel Kilián
KomunikaceWhatsAppInstant Messaging
Apple Macbook Air M1: testujeme výkon, výdrž, a hlavně kompatibilitu aplikací [průběžně aktualizováno]

Apple Macbook Air M1: testujeme výkon, výdrž, a hlavně kompatibilitu aplikací [průběžně aktualizováno]

** Testujeme Apple Macbook Air s procesorem M1 ** Zajímá nás nejen výkon, ale zejména kompatibilita aplikací ** Článek je průběžně doplňován na základě vašich dotazů

Jiří Kuruc | 209

Jiří Kuruc
Apple

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest rychlých Wi-Fi 6 routerů

Jak ztišit počítač

Velký test mATX skříní