AMD | Procesory | Ryzen

Desktopové Ryzeny 4000 s architekturou Zen 3 jsou ve finále. AMD je začne brzy hromadně vyrábět

Desktopové Ryzeny 4000 s architekturou Zen 3 jsou ve finále. AMD je začne brzy hromadně vyrábět

AMD zanedlouho uvede novou generaci desktopových procesorů se 7nm architekturou Zen 3. Dočkat bychom se dle neoficiálních informací měli jak serverových modelů EPYC, tak i desktopových modelů řady Ryzen 4000.

Podle informací webu IgorsLab jsou desktopové čipy Ryzen 4000 s kódovým označením Vermeer už validované v rámci steppingu B0, který již předchází samotné hromadné výrobě. Oproti minulé generaci procesorů s architekturou Zen 2 se budou nové čipy vyrábět vylepšenou 7nm+ technologií u TSMC, která přinese možnost zvýšení počtu tranzistorů a také snížení spotřeby. To znamená i vyšší frekvence při stejné spotřebě.

Podle dalších zdrojů má AMD v přípravě i novou generaci APU Ryzen 5000 s kódovým označením Cezanne, které se ale podobně jako u současné generace dočkáme později. Aktuální stepping je totiž teprve A0.

AMD tak má teoreticky možnost představit novou generaci kdykoli se to bude ideálně hodit. V aktuální situaci ale nemusí spěchat, a tak se dá očekávat, že se premiéry dočkáme až na podzim spolu s novými grafickými kartami.

Diskuze (6) Další článek: Vesmírná technika: Ruská nosná raketa Strela byla původně stvořena pro jadernou válku

Témata článku: AMD, Procesory, Čipy, TSMC, Ryzen, Architektura, Výroba, Epyc, Vermeer, Cezanne, Generace, RIPE, Čip, Finále, Zen, Web iGorsLab, Kódové označení, Nová generaceJak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

** Experti odhalili chybu, ohrožující routery nejméně 17 výrobců ** Útočníci tuto chybu začali aktivně využívat k instalaci botnetu ** Bezpečnostní nedostatek CVE-2021-20090 je velmi vážný

Karel Kilián
RouterHackingBezpečnost