DeskPorte 56K Voice - Sázka na jistotu

Microcom je hvězda, která na modemovém nebi zaujímá místo stálice. Jeho výrobky jsou považovány za kvalitní a velmi dobře použitelné i na méně kvalitních linkách. Podívejme se nyní, zda firma svému nevyřčenému závazku dostála i u svého posledního výrobku, modemu DeskPorte 56K Voice.
Microcom je hvězda, která na modemovém nebi zaujímá místo stálice. Jeho výrobky jsou považovány za kvalitní a velmi dobře použitelné i na méně kvalitních linkách. Podívejme se nyní, zda firma svému nevyřčenému závazku dostála i u svého posledního výrobku, modemu DeskPorte 56K Voice.

Mám dojem, že Microcom model od modelu rozměry svých modemů zvětšuje. DeskPorte 28.8S je v mé mysli zapsán jako subtilní a trochu hranatý modem. Po něm přišel DeskPorte FAST +, kterému již byly seříznuty hrany a u něhož byl značně zvětšen objem. DeskPorte 56K Voice, o kterém je nyní řeč, je zaoblený podle současných trendů, ale co se jeho velikosti týká, jde čelem proti všeobecnému trendu k miniaturizaci. Na pracovním stole vám zabere slušné místo a vzhledem k umístění informačního panelu je nezbytné jej mít pod úrovní očí, protože jinak není vidět, v jakém stavu se modem nachází. Jak již jeho název napovídá, je tento modem rozšířen o hlasové funkce. Vestavěný mikrofon i reproduktor jsou na horní straně přístroje, takže při umístění musíte brát ohled i na ně.

Standardní
Možná vás zarazilo, proč hned od samého počátku hovořím o tvaru modemu a ne o jeho technických parametrech. Je to snadné. Jako drtivá většina současných modemů i on podporuje veškeré standardní přenosové, opravné a kompresní protokoly. Navíc je díky přepisovatelné paměti flash připraven na příchod protokolu V.90 pro jednosměrný přenos až 56kb/s. Modem dokáže faxovat maximální rychlostí 14,4 kb/s. Samozřejmostí je podpora protokolu H.324 a V.80 pro zapojení do videokonferenčního systému.

Vybavený
DeskPorte 56K Voice považuji po týdnu dennodenního užívání za bezproblémový modem. Podporuje standard Plug&Play, takže jeho instalace do systému Windows 98 proběhla podle očekávání hladce. Spolu s modemem obdržíte i velmi užitečný komunikační program. Budete tak moci využít veškerých schopností, kterými modem oplývá. DeskPorte má na straně výstup pro sluchátka a vstup pro externí mikrofon. Jejich existence bude pro vás důležitá pouze v případě, že využijete hlasových možností modemu. Dodávaná dokumentace je skromná, ale množství popsaných stran je vynahrazeno užitou hodnotou textu. Vše je kompletně přeloženo do češtiny a modem má samozřejmě homologaci. Zvláště, pokud Microcom DeskPorte 56K Voice stál proti modemům od stejného výrobce, i na velmi nekvalitní lince držel téměř bezchybně.

Doporučený
Odhlédnu-li od trochu nepraktické velikosti a nutnosti umístění modemu přímo na desce stolu, nenacházím na DeskPorte 56K Voice slabé místo. Tento kvalitní homologovaný modem za velmi rozumnou cenu je možné jen doporučit. Plní všechna kritéria na soudobý datový přenos.

externí faxmodem
Microcom DeskPorte 56k Voice
Zdroj: Fincom, s.r.o., Hradec Králové
Telefon: 049–541 01 90
Cena: 3 990 Kč bez DPH
Záruka: 5 let
Parametry: fax 14,4 kb/s, protokoly K56Flex, V.90, V.34 a nižší, V.42bis, MNP 2-5, MNP 10
Zdroj: Computer
Diskuze (2) Další článek: Ještě více her od Microsoftu

Témata článku: Windows, Vestavěný mikrofon, Modemy, Voice, Modem

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost