DeskJet 880C: hodně atraktivní inkoustovka od Hewlett-Packard

Nová inkoustová tiskárna od HP s názvem DeskJet 880C ilustruje, že výkonnostní rozdíly mezi laserovou a inkoustovou tiskárnou se rychle stírají, a na straně její technologie jsou již jen výhody – barva a cena.
Od laseru k inkoustu: to je jednoznačný posun především tiskárnách pro domácí trh a malé firmy. Nová inkoustová tiskárna od HP s názvem DeskJet 880C ilustruje, že výkonnostní rozdíly mezi laserovou a inkoustovou tiskárnou se rychle stírají, a na straně „plivací“ technologie jsou již jen výhody – barva a cena.

DeskJet 880C navazuje na jeden z nejpopulárnějších DeskJetů poslední doby, 720C, ale může se chlubit dlouhou řadou vylepšení.

Je jím jednak další vylepšení v kvalitě obrazu, ale to už dnes není podstatným argumentem – nový DeskJet jednak tiskne skoro tak rychle jako běžné laserovky (8 stran za minutu v černé, pět v barvě), a je dále velmi tichá, údajně o polovinu tišší než „konkurenční produkty“. Využívá též nově zaváděné architektury počítačů, protože lze využít připojení přes port USB (také přes normální paralelní port, pro starší počítače). Vylepšený je i barevný tisk, především v adresování umístění barevné kapičky – HP uvádí, že nyní je možné umístit na každý pixel až šestnáct mikrokapek ze čtyř základních barev a docílit tak jednoho z několika tisíc odstínů.

Cena této tiskárny – která v inkjetech HP patří k „vyšší třídě“ – je postavena na velice přijatelných 10 200 Kč.

Živě komentuje: pokud shrneme pokrok, který za poslední rok učinily laserové a inkoustové tiskárny, je obrázek jasný – inkoust postupuje několikrát rychleji kupředu než laser. Ještě dnes lze mezi laserovou a inkoustovou tiskárnou pro domácnost či živnost váhat, pokud vám stačí barva – za stejnou cenu lze koupit hodně kvalitní DeskJet či obyčejnou laserovku. Pokud ovšem bude zmíněný trend pokračovat stejnou rychlostí i letos, mohou laserové tiskárny v nejnižší třídě být brzy skoro neprodejné.

Váš názor Další článek: Macromedia uvádí Fireworks 2

Témata článku: Hewlett Packard (HP), Hod, Pack, Páčka, HP Deskjet, Hewlett-Packard, Nový laser, Tichý počítač, Tiskárny inkoustové, INK, Nejnižší třída, Inkoust


Určitě si přečtěte

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu