Komunikace | WhatsApp | Microsoft Store

Design Fluent, rychlé spouštění a kreslení. WhatsApp pro Windows 10 a 11 vyšel v betaverzi

Vývojový tým kolem veleúspěšného komunikátoru WhatsApp má rozpracováno více projektů, některé navíc může veřejnost zkoušet ve formě betaverze. Meta teď dokončuje přepracovaného klienta pro Windows 10 a 11. Betaverzi si můžete stáhnout ze Storu. Upozornil na ni známý blog Aggiornamenti Lumia.

Dosavadní klient platí za webovou aplikaci, která oproti verzi dostupné v prohlížečích navíc podporuje telefonování a videochat. Nový klient se však tomuto pojetí výrazně vzdaluje. Dle italského blogu od základu přepsaný a stojí na technologii Universal Windows Platform (UWP). To poznáte na více úrovních.

Nový WhatsApp není jen hezčí a úspornější

Jednak zabírá méně prostoru na úložišti, jednak konzumuje méně paměti. Také se rychleji spouští a běží na pozadí, takže vás upozorní na nové zprávy, i když zavřete okno s WhatsAppem.

Komunikátor nyní vypadá znatelně jinak. Vývojový tým se aspoň do určité míry řídí designovým stylem posledních verzí Windows. Nejen kontextové nabídky jsou průsvitné. Narazíte i na další grafické efekty designového jazyka Fluent, např. zvýraznění konverzací v seznamu po levé straně.

Klepněte pro větší obrázek
Nový WhatsApp se v betaverzi objevil v Microsoft Storu

Výraznější jsou také typografické prvky – konverzacím vévodí jméno člověka, s nímž si píšete. Nad seznamem konverzací už nenajdete odkaz na svůj profil, ten se schoval do hlavní nabídky. Zato nad seznam spatříte prostý nadpis Chaty.

Z hlediska funkcí nový klient nad rámec dosavadní výbavy přihazuje kreslení. Svůj výtvor můžete druhé straně přímo poslat jako obrázek.

Na počítačích (částečně) i bez mobilu

Od zhruba poloviny září WhatsApp na osobních počítačích dokáže fungovat samostatně. Či spíše samostatněji než dřív. To znamená, že telefon nadále potřebujete k registraci, počítačový klient nicméně pracuje i ve chvíli, kdy mobil není připojený k síti. Funkci si musíte aktivovat manuálně, což zřejmě odpadne po sloupnutí nálepky beta.

Zdroje: WhatsApp Beta v Microsoft Storu via Aggiornamenti Lumia

Diskuze (3) Další článek: Cloudflare odrazil dosud nejmasivnější DDoS útok botnetu s více než 15 tisíci zařízeními

Témata článku: Windows, Sociální sítě, Windows 10, Windows 11, Komunikace, WhatsApp, Microsoft Store, Design, Betaverze, Meta, Blog, Lumia, WhatsApp Beta, Spouštění, Kreslení, Store, Chata, Aggiornamenti Lumia, Klient, UWP, Vývojový týmTohle nejsou Jedenáctky, ale Linux. Windowsfx 11 opisuje opravdu důkladně
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyLinux
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Nová volitelná aktualizace systému Windows 10 opravuje 38 problémů
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android