Google | Mapy Google | Soukromí

Děsí vás, co si Google všechno pamatuje? Nově můžete nastavit, aby záznamy z map po čase zapomínal

Google začal vypouštět novou funkci v rámci Google Map, která umožní automaticky mazat vaše data po určité době. Zaznamenaná poloha z telefonu či vyhledávání na webu tak může automaticky zmizet třeba po třech měsících.

Novinku Google oznámil již v květnu, nyní ji ale začal rozšiřovat mezi účty. Dostupná je skrze nastavení soukromí na Androidu a iOS, případně skrze webové rozhraní. Umožní automatické smazání dat po 3 či 18 měsících, vlastní počet si nelze nastavit. To se týká jak polohových dat z Map, tak i aktivity ve vyhledávači.

Pokud tedy chcete využívat různých funkcí, jako je doporučování podniků dle vaší polohy apod., tak nově můžete aniž byste museli data u Googlu ponechat napořád. Veškeré sledování si ale můžete sami vypnout v nastavení ukládání dat Google účtu, případně smazat i jednotlivé záznamy z protokolu aktivit.

K čemu všemu Google využívá naši polohu?

Zdroj: SlashGear

Diskuze (5) Další článek: Mimozemskému životu by se mohlo dařit ve slaných loužích na Marsu

Témata článku: Software, Google, iOS, Mobilní aplikace, Mapy Google, Android, Vyhledávače, Soukromí, SlashGear, Poloha, Nastavení, Making, Aktivita, Google mapy, Účet, Záznam, Data


Určitě si přečtěte

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 94

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

** Ačkoliv je grafických linuxů plný internet, stále vládnou Windows ** Jeden z nich se jmenuje Zorin OS a nedávno se dočkal aktualizace ** Dělají jej dva kluci z Irska a je fakt hezký

Jakub Čížek | 114Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF