Google | Mapy Google | Soukromí

Děsí vás, co si Google všechno pamatuje? Nově můžete nastavit, aby záznamy z map po čase zapomínal

Google začal vypouštět novou funkci v rámci Google Map, která umožní automaticky mazat vaše data po určité době. Zaznamenaná poloha z telefonu či vyhledávání na webu tak může automaticky zmizet třeba po třech měsících.

Novinku Google oznámil již v květnu, nyní ji ale začal rozšiřovat mezi účty. Dostupná je skrze nastavení soukromí na Androidu a iOS, případně skrze webové rozhraní. Umožní automatické smazání dat po 3 či 18 měsících, vlastní počet si nelze nastavit. To se týká jak polohových dat z Map, tak i aktivity ve vyhledávači.

Pokud tedy chcete využívat různých funkcí, jako je doporučování podniků dle vaší polohy apod., tak nově můžete aniž byste museli data u Googlu ponechat napořád. Veškeré sledování si ale můžete sami vypnout v nastavení ukládání dat Google účtu, případně smazat i jednotlivé záznamy z protokolu aktivit.

K čemu všemu Google využívá naši polohu?

Zdroj: SlashGear

Diskuze (5) Další článek: Mimozemskému životu by se mohlo dařit ve slaných loužích na Marsu

Témata článku: Software, Google, Mapy Google, Android, Mobilní aplikace, Vyhledávače, iOS, Soukromí, Nastavení, SlashGear, Data, Google mapy, Záznam, Účet, Aktivita, Poloha, Making

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky