Testy | Hardware | SSD

Deset SSD s kapacitou 1 TB a rozhraním M.2 NVMe: Výsledky srovnávacího testu

  • Srovnali jsme 10 SSD v kompaktním provedení M.2
  • Podrobné výsledky a velká srovnávací tabulka
  • Silný vliv na výkon má řadič, ale třeba také chlazení

Otestovali jsme SSD disky ze současné nabídky na trhu. Pro srovnání jsme zvolili kapacitu 1 TB, která už pohodlně stačí jako jediný hlavní disk v počítači a ceny jsou přitom na přijatelné úrovni. Obecné poznatky jsme probrali v předchozím článku, teď přišla řada na podrobné výsledky testu.

Testovali jsme primárně disky s moderním rozhraním M.2 NVMe, jejichž hodnocení najdete dále v tomto článku. Pokud vás zajímají disky standardizovaného rozměru 2,5" s rozhraním SATA, podívejte se do vedlejšího samostatného článku. Srovnávat tyto dvě kategorie mezi sebou totiž nemá smysl - disky s rozhraním SATA jsou násobně pomalejší. I nejrychlejší 2,5" SSD je bezmála čtyřikrát pomalejší než moderní alternativa s rychlým rozhraním M.2 NVMe.

Ceny jsou už téměř vyrovnané, a tak SSD s rozhraním SATA dává smysl jen tehdy, když vám konstrukce počítače zapojení disku skrze M.2 NVMe neumožňuje. 

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Technologie, Testy, Hardware, Intel, Články z Computeru, SSD, Western Digital, SanDisk, Gigabyte, Toshiba, Seagate, Micron, Kingston, Aplikace, TLC, Chlazení, Rozhraní, QLC, Pár stokorun, DDR, PCIe Gen, PC Mark, Sata, WD Black, CrystalDiskMarkTýden Živě: Microsoft zveřejnil ceny Windows 365 a probrali jsme, jaké telefony používáte

Týden Živě: Microsoft zveřejnil ceny Windows 365 a probrali jsme, jaké telefony používáte

** Microsoft zveřejnil ceny Windows 365 ** Podívali jsme se, jaké telefony využíváte ** Google představil Pixel 6, snad bude stát za to

Filip KůželVladislav Kluska
Windows 365Týden ŽivěVideo
Tmaví zabijáci z hlavního pásu. Tým českého vědce rozluštil jednu ze záhad vyhynutí dinosaurů

Tmaví zabijáci z hlavního pásu. Tým českého vědce rozluštil jednu ze záhad vyhynutí dinosaurů

** Asteroidy z vnější části hlavního pásu planetek se mohou vydávat směrem k Zemi častěji, než jsme si mysleli ** Jeden z těchto objektů zřejmě vyhubil dinosaury ** O jaký objekt se jednalo???

Petr Kubala
DinosauřiAsteroidyVesmír