Deset let DeskJetů, 68 miliónů prodaných!

Prodané DeskJety by se naskládaly šestkrát okolo Měsíce - kdo jiný to o sobě může říci?
Jedna z poměrně striktně dodržovaných zásad Hewlett-Packardu je, že ze všech statistik zveřejňují nejraději jen jediné číslo, které jim ostatně přikazuje finanční úřad: celkový obrat firmy. HP je totiž v řadě produktových skupin (samozřejmě, jsou to hlavně tiskárny) tak dominantní, že nemusí prodejními čísly nikomu dokazovat, že je úspěšnější než konkurence – to každý ví. A zveřejňování jakýchkoli obchodních čísel má dvojsečný efekt – jednak pomáhá zákazníkům v rozhodování, jednak také pomáhá konkurentům zaměřit se v další strategii přesněji na oblast, ve které je zveřejňovatel silný.

Po deseti letech inkoustových tiskáren DeskJet ale vydal Hewlett-Packard slavnostní zprávu: během této doby prodal neuvěřitelných 68 mil. tiskáren značky DeskJet; firmy ilustruje, že by řada těchto tiskáren šestkrát obtočila obvod Měsíce, a že to znamená vyprodukování a prodání jednoho DeskJetu každé 4.6 sekundy za posledních deset let.

Živě komentuje: počet osobních počítačů prodaných za posledních deset let dosahuje zhruba 500-600 mil. kusů; znamená to tedy, že zhruba 12% z nich bylo prodáno spolu s inkoustovou tiskárnou jediné firmy – Hewlett-Packard. Pokud k tomu ještě připočeteme tiskárny laserové, jejichž prodej nebude o mnoho menší, pak se můžeme dobrat k číslu jedné tiskárny od HP na každé čtyři počítače – a to je úžasné číslo.

Váš názor Další článek: E-komerce pro každého

Témata článku: Tiskárny inkoustové, Jediné číslo, HP Deskjet, Milión, Let, Poslední číslo


Určitě si přečtěte

Roboruka se 100 let učila otočit kostičku. Skutečné A.I. se možná nikdy nedočkáme

Roboruka se 100 let učila otočit kostičku. Skutečné A.I. se možná nikdy nedočkáme

** Strojové učení v posledních deseti letech dokázalo divy ** Používáme ho dnes každý den nejen ve vyhledávači ** A přesto se člověku nepřibližuje ani náznakem

Jakub Čížek | 59

Na Zemi je nejtepleji za posledních více než 100 tisíc let. Co nám hrozí?

Na Zemi je nejtepleji za posledních více než 100 tisíc let. Co nám hrozí?

** Letošní červenec byl třetím nejteplejším měsícem od roku 1880 ** Teplota naší planety roste raketovým tempem ** Co lidstvu hrozí v období, které v minulosti nemá obdoby?

Karel Kilián | 68

Lenovo přivezlo na IFA 2018 skutečné inovace. Tyto tři notebooky stojí za to

Lenovo přivezlo na IFA 2018 skutečné inovace. Tyto tři notebooky stojí za to

** Yoga C930 nabídne revoluční reproduktor v kloubu displeje ** Yoga Book C930 představuje zdařilý reparát podivného Yoga Booku ** ThinkPad X1 Extreme se může pochlubit extrémní výbavou v tenkém těle

Tomáš Holčík | 16

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 35


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 13 grafických karet

Srovnání 7 dokovacích stanic s USB-C

Jak na perfektní noční fotografie

Kvalitní zdroje informací pro sebevzdělávání