Deset let DeskJetů, 68 miliónů prodaných!

Prodané DeskJety by se naskládaly šestkrát okolo Měsíce - kdo jiný to o sobě může říci?
Jedna z poměrně striktně dodržovaných zásad Hewlett-Packardu je, že ze všech statistik zveřejňují nejraději jen jediné číslo, které jim ostatně přikazuje finanční úřad: celkový obrat firmy. HP je totiž v řadě produktových skupin (samozřejmě, jsou to hlavně tiskárny) tak dominantní, že nemusí prodejními čísly nikomu dokazovat, že je úspěšnější než konkurence – to každý ví. A zveřejňování jakýchkoli obchodních čísel má dvojsečný efekt – jednak pomáhá zákazníkům v rozhodování, jednak také pomáhá konkurentům zaměřit se v další strategii přesněji na oblast, ve které je zveřejňovatel silný.

Po deseti letech inkoustových tiskáren DeskJet ale vydal Hewlett-Packard slavnostní zprávu: během této doby prodal neuvěřitelných 68 mil. tiskáren značky DeskJet; firmy ilustruje, že by řada těchto tiskáren šestkrát obtočila obvod Měsíce, a že to znamená vyprodukování a prodání jednoho DeskJetu každé 4.6 sekundy za posledních deset let.

Živě komentuje: počet osobních počítačů prodaných za posledních deset let dosahuje zhruba 500-600 mil. kusů; znamená to tedy, že zhruba 12% z nich bylo prodáno spolu s inkoustovou tiskárnou jediné firmy – Hewlett-Packard. Pokud k tomu ještě připočeteme tiskárny laserové, jejichž prodej nebude o mnoho menší, pak se můžeme dobrat k číslu jedné tiskárny od HP na každé čtyři počítače – a to je úžasné číslo.

Váš názor Další článek: E-komerce pro každého

Témata článku: Jediné číslo, Let, Tiskárny inkoustové, Milión, HP Deskjet, Poslední číslo


Určitě si přečtěte

Notebook do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Notebook do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 71

Tajuplná čínská raketa by mohla ohrozit vzdušnou sílu amerického letectva

Tajuplná čínská raketa by mohla ohrozit vzdušnou sílu amerického letectva

** Čínské letectvo vyvíjí záhadnou raketu typu vzduch-vzduch ** Mysteriózní zbraň nese označení PL-XX ** Jde o raketu vzduch-vzduch s velmi dalekým doletem

Stanislav Mihulka | 13Aktuální číslo časopisu Computer

Nejlepší programy pro úpravu fotek zdarma

Externí disky pro zálohu dat

Velký test: herní notebooky

Srovnání 12 batohů