Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

Můj názor  |  zobrazit i odpovědi (trvale)  |  řadit od nejstarších Komentáře nyní řadíme od nejnovějších.
Tímto odkazem můžete řazení změnit.
 |  nových názorů: 169

Názory k článku

16. 07. 2020 22:35

Google jde s Androidem po velmi podobné cestě jako Microsoft. Může běžet na řadě různých zařízení, k dispozici je obrovské množství různých aplikací.
Každý si sice vybere, ale ta otevřenost sebou zákonitě nese i složitost a to nemluvím o bezpečnostních rizicích, které sebou nese větší otevřenost.
Apple přistupuje ke svým výrobkům jako k chytré spotřební elektronice. Spousta funkcí je zadrátovaná již v systému a aplikace nemají jinou možnost, než tyto služby operačního systému používat. Navíc díky nižší variabilitě musí být i odladění systému a aplikací daleko jednodušší než u Androidu.
Microsoft se přístupem Apple nechal inspirovat. Asi není náhoda, že se aktuální verze Windows jmenuje Windows 10, která tu s námi určitě nějaký ten rok bude včetně spousty jejich aktualizací. Současné desky a procesory dokonce žádnou starší verzi Windows nepodporují.
Google by měl s Androidem udělat něco podobného, aby bylo možné udržovat Android aktualizovaný. A pokud chce podporovat i levné telefony, tak by asi bylo rozumné zavést nějakou odlehčenou verzi, která bude slušně rychlá i na těchto telefonech. Mimochodem je úsměvné jak nadupaný hardware je nutné cpát do telefonů s Androidem oproti telefonům od Apple.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
01. 07. 2020 11:18

V bodě 5 v posledním odstavci autor neuvádí pravdu. Na Android existuje Microsoft Launcher, tedy výchozí aplikace, která se spustí po zapnutí telefonu. Je jedno, od koho telefon máte, jestli jste přešel od Huawei k Samsungu např. Jako první si stáhnu tuto aplikaci, nastavím jí jako výchozí UI, a objeví se mi úplně stejná plocha, aplikace které jsem měl na předchozím telefonu. Microsoft Launcher se těší velké oblibě právě proto, že chytře napravuje nedostatky a různosti androidu.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
25. 06. 2020 17:18

Nadstavby jsou na androidu to nejlepší, je dobře že se da sehnat fakt levný telefon který nemam normální android ale go verzi, i když je výhodnější koupit starý midrange, atd

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
13. 06. 2020 12:13

Přestal jsem se téměř chodit a když sem náhodou zavítám, vidím, že se nic nezměnilo a dobře jsem udělal.Jinak k tématu, Android může být i bezpečný, aktualizovaný a rychlý:https://youtu.be/JNeHA1b1M_Y

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
10. 06. 2020 17:46

1. Nadstavby - Na to že v Androidech jsou nadstavby nadávám už několik let a jiné řešení než zákaz ze strany Google nevidím. Ale v tuto chvíli je asi pozdě na uvedení takového zákazu protože nadstavby už mají prakticky všichni velcí výrobci a většině to připadá normální. Pokud se ale podíváme na tržní podíl Androidu tak by v případě vydání zákazu neměli výrobci kam utéct. Možná se Google toto pokusí zamaskovat připravovanou výměnou Androidu za ChromeOS, kde je používání nadstaveb od začátku zakázáno.
2. Aktualizace - celkem souvisí s nadstavbama že trvá než výrobce nadstavbu upraví. S koncem nadstaveb by mohl google úplně převzít kontrolu nad aktualizacema a vydávat je jednotně. Výrobce by tak řešil pouze drivery k hardwaru.
3. Závislost na Google - problém který mi jako koncovému uživateli nevadí a v článku je dobře uvedeno že telefon bez Google služeb je minimálně v Evropě neprodejný. To že se to nelíbí Evropské komisi souvisí s vysokým tržním podílem Googlu a také s tím že se tváří jako open source. Ve Windows Phone dokonce vůbec nešlo změnit výchozí prohlížeč a nikomu to v EK nevadilo.
4. Bloatware je často přibalený s nadstavbou, kdy je potom v telefonu všechno 2x a mnohdy nejde duplicita odinstalovat a to nejen služby Google ale třeba takový facebook. Android patří Google a ostatní aplikace by měly být odinstalovatelné.
5. Globální zálohování - problém který jsem nikdy neřešil. Soubory ukládám na SD kartu a kontakty nebo kalendář se zálohují do Google, případně MS/Apple... Nastavení, tam mě napadá snad jedině rozmístění ikon na ploše. I když SD kartu už některé telefony nemají.
6. Opět to souvisí s aktualizacemi a ty zase s nadstavbou a s tím že aktualizace řeší místo Google výrobce, kterému se nevyplatí aktualizovat levné telefony. Řešením je opět převzetí řízení aktualizací pod Google, který by měl v prvé řadě začít regulovat je předinstalovaná na nových telefonech a nepustit na trh ty které poslední android nemají.
7. Změny grafického rozhraní mi až tak nevadí, i když současný mor zvaný flat design se šíří nejenom mezi službami Google. Pořád říkám že nejlepší grafika vznikala v letech 2007-cca 2012
8. nevýkonné telefony - pokud to výrobce s úsporami nepřežene, tak může být levný telefon stále použitelný. Občas si říkám kde je éra levných tabletů s Androidem 5.1 a 512 MB RAM co se lagovaly už po prvním spuštění a telefon si vylámal zuby i na vykreslování klávesnice, změně hlasitosti nebo systémových animacích. Chrome měl problémy i když nebyl spuštěný žádný další program. Tablet s 1GB RAM sice nerozjede náročné hry, ale aspoň na základní prohlížení webu se hodí. Tento problém může vyřešit Android Go. Takovým telefonům ale můžou aktualizace způsobit problémy protože Android neustále zvyšuje nároky. I když poslední skokové navýšení nastalo u Androidu 5.1
9. Nemohu posoudit protože žádné další bluetooth zařízení nemám. I když často má Android problémy s propojením s PC pomocí USB.
10. I bez podpory školství si Android podmanil 4/5 světa a kromě Applu a jeho nedobytného "stáda ovcí" prakticky nemá soupeře. Google tedy nemusel dělat vůbec nic a Android se mezi studenty rozšířil sám. Navíc Apple může Google kdykoliv uzemnit zablokováním Google služeb na iphonech. I když to zda je takováto obrovská popularita dobrá, to je na pováženou, protože Googlu to dává obrovské pravomoce a může diktovat pravidla hry.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
10. 06. 2020 11:56

V podstatě by se kotvy daly shrnout do "Android není tak uzavřený a s větší mírou svobody je v něm i větší nepořádek". Troufám si ale tvrdit, že pokud k Androidu uživatel přistoupí jako k iPhone, tedy strategií: "budu kupovat pořád telefony a všechna zařízení ekosystému jedné značky (např. Samsung) a to dražší modely (minimálně tak drahé jako iPhone, např. řadu S od Samsungu nebo něco lehce levnějšího)", tak se s mnoha kotvami vůbec nesetká. Kotvy jsou daní za to, když si člověk začne vymýšlet

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
23. 05. 2020 15:37

Sedím u compu co jsem přišel z vojny v 80roce a čumím jak tomu nerozumím.
Ale beru to že jiní ano. Zato když chci debatovat třeba o hypnóze či intuici není s kým.
Děsný nepoměr. Není to divný? Přitom je to compu dost podobný což skoro nikdo neví ..

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
23. 05. 2020 13:54

Jsem vyvojarem na android platforme jiz od jeho vzniku.
Vsechno v clanku jsou adekvatni a pravdive informace.
Jeste chybi sprava o zneuziti google cloud informaci, jde o soukromou firmu a pouziva vase udaje s vasim i bez vasho vedomi.
Dale cinske smartphony, a to docela otevira otazku statni bezpecnosti, vase udaje posilaji nejen mimo ceskou republiku ale i mimo kontinent.
Pokud mate telefon s fingerprintem, asi uz mate slozku s biometrickymi udajmi u cinske zpravodajske sluzby.
Android neni chranen proti aplikacim, ktere si sami nainstalujete a on vas spehuje a manipuluje vas.
Ukazkou je i facebook.
Proc neni proti spehovani a zpracovani chranen, je jasny, je to politika google, xiaomi, cia, fbi, sis a jinych.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
avatar
22. 05. 2020 19:49

Uvědomuje si autor článku, k čemu slouží kotvy? Že mají v poměru k výtlaku lodě zanedbatelnou hmotnost? Že "táhnou ke dnu" nejvíce, když jsou vytaženy nahoru a nejméně, když se používají a leží na dně? A že to slovní spojení z titulku je tedy dost hloupé?

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
22. 05. 2020 17:32

Hlavni "kotva" je, ze Android neni korporatne spravovatelny. Proste neni, pokud nejaka firma bere bezpecnost vazne, tak android je dobry maximalne tak na email ... a ani to radeji ne.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (2)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
avatar
22. 05. 2020 13:44

Na prosto se nebojím, že obyčejní lidé místo Adroida za 2500,- s daní začnou kupovat GPL phony za 25 000,- bez DHP případně Jabko....

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
22. 05. 2020 09:38

Cetl jsem jen prvni kotvu.Android vypada jinak i na tomtez zarizeni se stejnou verzi androidu a cistym androidem.A to za cca pet minut.Coz je presne to co chci.Protoze napriklad defaultni zpusob delani screenshotu mi nevyhovuje,tak si zapnu moznost poloz tri prsty na obrazovku.Spousteni fotoaparatu mam nadefinovane jinak,jinak mam nadefinovane gesta,proste prizpusobim si rozhrani mojim pozadavkum,Takze doufam ze tato kotva se nebude menit jeste hodne dlouho.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
21. 05. 2020 21:34

Redakce si asi opravdu neuvědomuje, jak moc to jde s tímto webem z kopce. Trapné cpaní informací o možnosti přístupu k placeným článkům připomíná TV NOVA a jejich snahu přimět lidi chodit na jejich webovou žumpu TNblabla. Systém, doposud to stálo za starou bačkoru plnou blikající reklamy, ale teď nám fakt věřte, zaplaťte a bude to úplně něco jiného. Tedy minimálně vám reklama nebude blikat ... tak moc.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
xls
21. 05. 2020 14:54

Někdo to možná hodnotí hlavně, mně začíná živě (a další české weby) připomínat pěkný hnůj. Naštěstí je bambilion zahraničních webů, kde se dá kvalita pořád najít.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Anonymizovaný  |  21. 05. 2020 13:13

To precvakavani stranek na telefonu je fakt otravne. Krom toho ze se jde blbe strefit, nebavi me porad zvetsovat obrazovku. Uz tak dost, ze na lezato je bez blokovace na obrazovce vic jak polovina plochy zareklamovano, byly dny, kdy jste to prehnali a web se dalo prohlizet jen na vysku... To bylo naposled, priste takove clanky nectu.Nemusite mit sto clanku denne, staci dva tri, ae kvalitni! Kdyz nedokazete mit kvalitu, nebudete mit penize, ani kdybyste za to Premium nabizeli panve zdarma. Vzdyt vy jste uz tou nekvalitou vyhlaseni, ja nechapu, ze nejste schopni sebereflexe... Jestli vam dela problem presunout celej web, tak si udelejte jednu sekci na zkousku. Konkurence je vsude habadej a je vzdalena jednim kliknutim nebo par RSS ctecek.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
21. 05. 2020 13:02

Drsný, jak se někteří mohou zbláznit pro trochu té nadsázky
Se divím, že jim nenapověděl úvodní obrázek článku

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
21. 05. 2020 11:55

1. Nadstavby - preferuju Android v podání Google, ale pokud chce někdo něco jiného, proč ne. Nikdo mě nenutí kupovat odpornosti od Huawei nebo Xiaomi, ale někomu jinému to může vuhovovat.
2. Google udržuje Android pravidelně, vydává updaty i svých aplikací a HW nezávislých systémových knihoven, které se stahují přes Play Store. Je věcí výrobců zařízení, jak se o své zákazníky staraji.
3. Android je závislý na Googlu, iOS na Applu, Windows na MS, Tizen na Samsungu. V čem je problém?
4. A on existuje telefon nebo tablet jen s "holým OS bez SW"? A mohl bych ho vidět? Co je peklo jsou neodinstalovatelné aplikace nebo duplicitní aplikace v telefonech. Ale to je záležitost výrobců, já je ve svém telefonu nemám.
5. Nějaké full zálohování by to chtělo, ale základ se ukládá na cloud, takže po přechodu na nový telefon je otázkou pár minut a data jsou zpět. U 3rd party aplikací je to co kus, to originál.
6. Který SW nemá chyby. Google je opravuje a vydává pravidelné updaty. Android je ve srovnání s iOS otevřenější, takže aplikace, pokud jí to uživatel povolí, může natropit více škod, ale na druhou stranu dává Android více volnosti.
7. Neustálé změny - no nevím, od Androidu 5 Google evolučne vyvíjí Material design. To je špatně?
8. Pokud nikdo nebude levné telefony kupovat, nebudou se vyrábět. Co s tím má Android společného?
9. A když si koupím Garminy k iPhonu, tak nemusím instalovat další aplikaci? Překvapivě musím, navíc je ta aplikace kvůli uzavřenosti iOS funkčně osekaná - nelze z hodinek odpovídat na zprávy nebo nejde filtrovat notifikace podle aplikací. Když si k Pixelu koupím hodinky s WearOS nebo Google Buds, tak nastavení taky trivka. Stejně tak telefon a hodinky od Samsungu.
10. Do školství Google směřuje ChromeOS, ne Android.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
tc
21. 05. 2020 10:34

1-- Jako že na telefonech dvou různých značek se hovor přijímá odlišným způsobem
to se příjmá i v jiných dialerech
BTW: dáky bohu za nástavby, vždyť ani google nepoužívá AOSP a pokud by jsme Pixel vzali za obraz čistého androidu (což není), tak ten má taky svoje aplikace google pixel only. Jako příklad může být třeba Gcam
2 Tohle je bohužel fakt a to i přes to, že tady máme pár let Treble :( no snad se to zlepší
3 Tohle mě fakt netrápí a bez googlu (celkově gapps) se dá na mobilu docela dobře existovat. Obchodů s aplikacemi je milion.
4 Jakákoli aplikace se dá z telefonu odinstalovat, stačí USB kabel a ADB. Jasně, moje máti to stejně jako dalších 80% uživatelů nesvede, ale té je jedno, že v tom telefonu má gmaps nebo YT, což jsou apps, které nikdy nepoužila. Kdo ten blootware chce odinstalovat, tak ho odinstaluje
5 Stejně jako s bodem 2 souhlasím
6 Díky bohu, že člověk může instalovat aplikace i odjinud než z GP. Jsou aplikace, které tam prostě nikdy nebudou. Root dělá ten, co k tomu má důvod a rozumí tomu. Pokud se bavíme o bezpečnostních dírách, tak root není aspoň takový průser jako JailBreak.
BTW: co se týká oprávnění, tak od té doby, kdy se dá u každé aplikace nastavit/zakázat k čemu mí přístup, tak je víceméně jedno, co si autor vymyslí
7 A ostatní OS se nemění?
8 To je na každém co si koupí. Já nevyhodím za telefon 30 litrů, když za to můžu mít celkem ucházející herní komp
9 No tak si koupím telefon xiaomi, hodinky xiaomi, kolobezku xiaomi a mám to plně provázané jako u apple. To samé platí, pokud si koupím všechno od samsungu. Pokud budu mít Garmin, telefon samsung, iPad a PC s linuxem, tak to spolu taky nebude moc dobře
10 ....no comment

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (2)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
21. 05. 2020 10:29

Ad provázanost s HW: A když u Applu přejdu z Garminu na Amzfit, tak nemusím měnit aplikaci?A průšvih levných telefonů někdy není absence aplikací, ale často fušerské dodávání aplikací výrobcem. Občas aktualizace ten telefon odstaví.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
avatar
21. 05. 2020 10:00

Na strednej škole v našej triede naše najradikálnejšie komediantské jadro zaviedlo termín "kotva" pre akt vylučovania plynov.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
21. 05. 2020 09:28

0. JAVA
Interpretovaný jazyk z toho dělá líné a žravé zařízení by design. Apple na tom díky native bude vždy líp.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (5)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
21. 05. 2020 08:53

Používám řadu roků telefony od Google, dříve Nexus, před týdnem ještě Pixel 2 XL a nyní Pixel 4 XL.
Uvedené problémy v článku se mně v podstatě netýkají.
Je to o uživatelích, nikoliv o systému. Kupuji si levné braky, zdůvodňují si výběr zdánlivými přednostmi, které ani nevyužijí a nebo tam ty přednosti ani nejsou. Vyšší číslo v parametrech většinou neznamená u braku zisk. Pak běhání po ulicích s čtyřproužkovým adidasem a mají pocit, jak jsou chytří :)

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (5)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět

Jsem zvyklý, že úroveň živě je mizivá a většina článků jsou špatně přeložené věci z jiných webů ale tahle slátanina posunula stupiditu na úplně jinou úroveň. nechcete přijmout mezi redaktory třeba Miloslava Roznera? No nebudu už do toho víc zabrušovat...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
21. 05. 2020 08:26

Dovolím si zkompilovat vlastní žebříček:
- Reklamy.
- Obchodní model "vaše data jsou naše zboží".
- Repozitář aplikací plný nepoužitelného balastu ve kterém se prostě nedá těch pár dobře napsaných věcí dohledat.
- GUI u kterého mi nevadí ani tak roztříštěnost napříč výrobci, ale spíše velmi těžká extenzibilita kombinovaná s málo použitelnými defaultními nastaveními.
- Zmatečná struktura nastavení.
- Ze strany vývoje - příliš restriktivní a často se měnící API. Když něco přikážu tak chci aby se to stalo a né dva dny googlit kdo a proč je můj příkaz ignorován jen abych zjistil že se chování za poslední tři roky pětkrát změnilo a aktuálně k neignorování mých žádostí donutit nejde.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
avatar
21. 05. 2020 08:25

Tak obraznost je poněkud zavádějící. Android je ve svém ranku naprosto dominantní systém který nepoloží nic.Kotvy si udělají kliky, ale sníží jaksi náhled na kvalitu obsahu.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
21. 05. 2020 07:43

Článek psal idiot?

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
21. 05. 2020 07:11

K autorovi článku se nedokážu vyjádřit bez použití sprostých slov. Evidentně toho měl být pokus o antireklamu na Android a nenápadnou podporu Apple produktů. Jak jinak si vysvětlit to, že:
*) půlka těch bodů je blbost které i Androidem nemá co do činění
*) druhá půlka bodů je i na iOS, ale tam je to bráno jako pozitivní vlastnost.
[blicí smajlík]Ale proklik a zobrazení reklamy je splněno, zlaťáčky zacinkaly, psi štěkají a karavana táhne dál...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (5)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
21. 05. 2020 07:05

Android je underground pro levné asijské střepy. Tam si spustí bankovní appku jen čirý blázen.
iOS je úplně jiná liga, jak v rychlosti, možnostech, tak v bezpečnosti a provázanosti s jinými Apple produkty.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (15)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
21. 05. 2020 06:51

on vubec ke dnu nemiri🙄

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (5)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
avatar
21. 05. 2020 01:13

1. graf. nadstavby - za mňa výhoda, nie kotva
2. aktualizácie - tie sú pravidelné, toto nie je problém Androidu ale výrobcov (pre porovnanie, existuje umývačka riadov so SW postaveným na OpenBSD - pevne verím že nikdy neuvidí update, to ale neznamená že pre OpenBSD nevychádzajú updaty)
3. android vs. android + gms - teoreticky, ale zase miešame dohromady hrušky a kečup
4. bloatware - zasa vec výrobcov, aj v iOS je toho nainštalovaného až-až
5. zálohovanie - tu asi súhlasiť budem
6. bezpečnosť - blbosť
7. zmeny - toto sa deje všade, hovorí sa tomu niekedy aj "pokrok" - a áno, niekedy je to za určitú cenu
8. low end - zasa, problém výrobcov, nie androidu, len teraz nemiešame hrušky a kečup, ale hrušky a horčicu
9. previazanosť s HW - technicky áno, aj keď by som to hodil viac na výrobcov, platforma ako taká v podstate existuje / existovala
10. vzdelávanie - neviem úplne posúdiť, ale... ak sa vyššie spomína že len android s googlom je ten pravý android, tak tu zase nesedí ten príklad s lacnejším excelom - pretože lacnejšie než zdarma (google docs) už to veľmi nejde.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (10)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
avatar
21. 05. 2020 01:07

Tvl co v té redakci berete? Tohle nemůže být výplod zdravého mozku.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
PD
21. 05. 2020 00:37

Mě teda zaráží, že Android nemá předinstalovanej firewall abych měl kontrolu, kam se co připojuje. Přitom v Linuxu a později ve Windows je to základ. Nejhorší je, že bez rootu ho do telefonu nedostanu a přitom neustále čtu o telefonech, co odesílaj data ven do internetu.Material Design - katastrofa, snad to máme za sebou.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (2)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
21. 05. 2020 00:00

Těch diskutabilních kotev je víc, ale nejvíc mě pobavilo ta o tom, že Google nemá odpověď ve školství. Přitom ve většině zemí, kde se to trochu víc ve školství rozjelo, Google Apple slušně válcuje. Ne díky Androidu, ale ChromeOS a klíčové vlastnosti jsou cena (Chromebooky jsou výrazně levnější a univerzálnější než iPady) a nástroje hromadné správy.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (2)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
20. 05. 2020 23:46

"Teprve loni pak Android opět přinesl tmavý režim."Prave zive.cz ma toto kritizovat? Kedy tmavy rezim prinieslo zive.cz - este neskor a len pre vyvolenych. Keby tu bolo aspon normalne svetle pozadie a nie toto ziarive biele, ktore vypaluje oci teraz vecer!

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
20. 05. 2020 23:21

Kotvy? Ke dnu? Kolik operacnich systemu v mobilu ma uživatel na vyber s limitem 5 tisic? Vzdal to i Mrkvosoft a ze v tom utopil penez.. To je jako psat o kotvach, které tahnou je dnu auta se spalovacim motorem..

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (2)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
avatar
20. 05. 2020 23:07

dlho nic, ale nakoniec predsa, Kokotev teraz o androide.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
20. 05. 2020 22:46

Peklo rozmrzlo - kotvy jsou zpátky, haleluja!

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
20. 05. 2020 21:55

1, 2 a 5 nepovažuji za mínus, ale naopak za plus.Když už Živě člení na kapitoly, pak by to mělo být ve formě zcela pojmenovaných titulků, které by se po kliknutí (články pod jednotlivými titulky) objevili / zmizeli. Asi tak nějak jako to mám na svém experimentálním webu (i ve svých dokumentech Excelu). Co to má být 1, 2, 3, 4, 5, ... ? To snad nevymyslí ani děti ze školky!

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (11)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
avatar
20. 05. 2020 21:41

Hm... omezenost je jako plus kam jsme se to dostali. Dříve jsme chtěli svobodu, teď to vypadá, že bojujeme za její omezení. Každý mobil by měl mít možnost si nahrát svůj OS, nahrát si svoje aplikace či změnit si vzhled.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (9)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
20. 05. 2020 21:34

Jako sorry precetl jsem hned první důvod a nesouhlasím. To ze každý výrobce má "jiny" android a ovládání a funkce jsou ruzne, povazuju za velkou výhodu androidu. To je jak v restauraci: různé pivo, jidlo, kvalita obsluhy, WC, každá restaurace je jiná, nelíbí se mi, tak tam nejdu. No a pak tu máme fastfood jednoho řetězce, kde je vše na stejném místě, stejné suroviny, obsluha mluví stejne, omezeny výběr produktů a služeb. WC pořád stejně voňavé(to mi nevadí) :)) Takže další důvody už nečtu.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (8)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
avatar
20. 05. 2020 21:33

článek ani nečtu, ale připadá důležitý napsat že z těch kotev, zamrzání/rozmrzání pekla a klikání po jedný větě už pumpuju na blití.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
20. 05. 2020 21:20

Amen

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
20. 05. 2020 21:11

Tento článek je na místě, touto dobou měl Google každý rok keynote, kde oznamoval nový Android.U Androidu mně také vadí, že tam Google nechce dát PC-Mode, i když to již 2 roky běhá krásně na Chrome OS u tabletu,Nesouhlasím s čtenáři.
Myslím si, že je třeba, aby Google udělal jeden OS pro vše, tedy pro mobily i notebooky.
Kam se poděla ta Fuchsia?

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
20. 05. 2020 21:08

Dejte to do jednho sloupce jinak to nečtu.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (3)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
20. 05. 2020 20:36

Člověk už nedoufal, dlouho to nepřicházelo, ale ONO to přišlo. Kotvy jsou zpět! Děkuji karanténě a okurkové sézoně za návrat tohohle fenoménu.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Anonymizovaný  |  20. 05. 2020 20:16

10 kotev ktere tahnou zive.cz ke dnu:
1. kotvy
2. reklamy
3. bateriove fata morgany
4. mizerny a pomaly preklad clanku od jinud
...nekdo pokracujte prosim me uz to neba

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (24)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
20. 05. 2020 20:13

Tohle by měl být premiový článek:)

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (2)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
20. 05. 2020 19:16

Jeste ze tech kotev neni 20, to by se clovek uklikal...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor