Deset giga v kapse?

Uložení až deseti gigabajtů dat by mělo umožňovat nové přenosné inteligentní záznamové zařízení nazvané Terapin Mine.

Uložení až deseti gigabajtů dat by mělo umožňovat nové přenosné inteligentní záznamové zařízení nazvané Terapin Mine. Toto přenosné zařízení singapurské společnosti Serial System o rozměrech 7x3,2x1 palec bude určeno především pro zálohování dat a ukládání a zpracování multimediálních dat, jako jsou digitální fotografie či hudba (standardní součástí zařízení je stereofonní audio vstup a výstup či kompozitní video výstup).

Zajímavé na tomto zařízení je především fakt, že se jedná o Klepněte pro větší obrázeksamostatnou a lehce připojitelnou jednotku (do lokální počítačové sítě například prostřednictvím 10 Mb Ethernet rozhraní) tvářící se jako malý souborový server. To je možné díky tomu, že v jednotce je zabudovaný operační systém Linux, respektive jeho nejvíce možná omezená verze. Součástí zařízení je také rozhraní PCMCIA, USB (master i slave), podpora technologie plug and play, vlastní data jsou uložena na pevném disku. Nechybí ani LCD displej 20 x 4 znaků. Terapin Mine je napájen ze standardních tužkových baterií a k dispozici by měl být již v průběhu tohoto měsíce za cenu 599 amerických dolarů.

Živě komentuje: Terapin Mine je zcela jistě zajímavé zařízení, které můžete využít nejen jako externí paměť pro svá digitalní zařízení, ale také jako malý přenosný souborový server či dokonce díky podpoře připojení k Internetu jako rozhraní pro posílání či příjem audio či video zpráv (zcela pochopitelně s celou řadou omezení). Díky své jednoduchosti a přívětivosti může toto zařízení splnit očekávaní tvůrců, kteří předpokládají, že Terapin Mine může v mnoha případech nahradit nejlacinější notebooky, například používané právě ve spojení s digitálními multimediálními zařízeními. Více než kdy jindy je zde ovšem slovíčko může oprávněné – zejména pro našince není takřka 24 tisíc zanedbatelná částka a osobně se domnívám, že i přes nesporné kvality je cena šesti set dolarů relativně vysoká. Nicméně zcela jistě se jedná o velmi zajímavé zařízení, které si určitě ze začátku najde oblibu u „hračičků“ a časem se zákonitým poklesem cen snad i u běžných uživatelů. Přeci jen – deset giga v kapse není k zahození!

Diskuze (7) Další článek: TVTool aneb TV výstup na kartách nVidia

Témata článku: Video, Digitální vstup, Přenosné zařízení, Běžná součást, Záznamové zařízení, Giga, Zařízení, Mine, Zanedbatelná částka


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky