Někde jsem zahlídl informaci o tom, že tento chladič poškozuje rámečky na MB. Můžete to někdo potvrdit. Jde mi konkrétně o MB Asus M2R32-MVP.
ale kseft znesie vsetko, ze?
Mám dotaz na autora článku. V sestavách na květen doporučuje pro levnou sestavu základní desku s chipsetem i945, o měsíc později je to již chipset i965, na srpen dokonce G33 s tím že varuje před prodejci sestav, kteří se snaží ušetřit a tak dávají do sestav nevýhodné staré desky s čipovými sadami i945G apod., ale v tomto článku (sestavy na září) již desku s i945 opět s hrdostí do sestavy nominuje. Proč tak náhlé změny v názorech?Ale teď vážně, má cenu dát do levného kompu desku s chipsetem iG31 za 2150 Kč,- nebo stačí starší i954GC za 1390? V obou případech bych použil Celeron 420, 1024MB RAM na 800 MHz,disk WD1600AAJS CaviarXL/160GB/8MB/7200rpm/SATA-2 a SATA DVD/RW Samsung.Využití PC internet, kancelářské aplikace, OS Win XP, později možná Vista, na tu bych přidal druhý modul RAM.
Ahoj, koukali jste už na datapoint.cz na ty školní sestavy? Zajímalo by mě co si o nich myslíte.
he he he... nemůžu... celej stůl pocákanej od kávy...
mám doma cca 2 týdny skříň Thermaltake a musím vyjádřit značné zklamání nad její kvalitou. Plechy jsou tenké až hanba, bezšoubková instalace komponent spočívá v tom že plastovým bazmekem upevníte mechaniku nebo disk na jedné straně a na druhé straně jdisk volně položený o kovový výlisek v case takže ideální aby to začalo drnčet, tak jsem to přišrouboval nepevno i z druhé strany ale to už jsem musel sundat druhou šroubovanou bočnici... takže jakápak bezšoubková instalace. Délka připojovacího kabelu od audiopanelu je malá takže mi na mojí desce vůbec nedosáhne ke konektoru (oblíbená a zde často doporučovaná Asus M32R-MVP). Větrák v bedně je sice tichý ale nemá možnost řízení otáček a je natvrdo napájen z molexu. Že mi vůbec nesedí pozice Airtunelu (musel jsem demontovat a leží mi na stole) dokážu pochopit, co deska to originál. (asi se pokusím zaměnit bočnice mezi sebou a vyřezat si vlastní otvor, ach jo). Co se týká vnitřního uspořádání kvůli chlazení je to standard, nevidím podstatný rozdíl od neznačkovejch skříní. Z mého pohledu je to stejná china quality jako drtivá většina produkce. Se slzou v oku vzpomínám case z 486tek které byly kus kovářské práce a některé plechy mi dodnes leží v garáži a používám je jako kvalitní plechový "materiál"......
pod si zahrat super online hru travian...vyberies si narod Rimanov, Germanov alebo Galov a hras(budjes armadu, tazis suroviny)... link na registraciu http://www.travian.sk/?uc=sk2_17479
PROSÍM REDAKCI, ABY VŠECHNY TY KOKOTY OTRAVUJÍCÍ S TRAVIANEM ZABANOVALA!!!!!!NEBO ALESPOŇ BLOKOVALA VŠECHNY PŘÍSPĚVKY OBSAHUJÍCÍ FRÁZI "TRAVIAN" !!!VĚŘÍM, ŽE BY S TÍM SOUHLASILI VŠICHNI, KTEŘÍ PROČÍTAJÍ DISKUZE NA ŽIVĚ.
Děkuji za článek, ale jaký Windows Wista 32-bit nebo 64-bit ? Poradte .
ovladace jsou obvykle uz na oboje, takze k x64 CPU x64 Visty.
Díky a programy jako DVD Shrink ,Photoshop atd. jdou v 64-bit ?
do herní sestavy cpát už teď Visty? neupadl jste někde náhodou? :-/ a taky, že těch her pro vistu, je, co... ? B-]
Dobrý den,na základě tohoto článku jsem se rozhodl, že si k desce Gigabyte GA-P35-DS3P - Intel P35 (uvádíte sice R, ale chci si koupit revizi P) koupím paměti, které uvádíte A-Data2048MB DDR II 1066MHz Extreme Edition (2×1024MB) cl4. Problém je v tom, že v czechcomputeru mi nejdřív tvrdili, že na této desce poběží jenom na 800 MHz. Když jsem je odkázal na stránky výrobce, tak začali tvrdit, že možná poběží na 1066MHz, ale jenom 1GB. A dále tvrdili, že hrozně topí atd. Můžete si prosím přečíst následující diskusi http://www.czechcomputer.cz/disc_doc-P546EBD81186799AAC1257267005C22F0.html?ansid=9 . A napsat mi, jak to tedy je? Poběží 2GB, budou extrémně topit a tak…. :o)). A jakou revizi desky by jste doporučoval P nebo R? Předem děkuji za odpověď.
tak takhle ... problém P35 je že ne všechny desky mají 65nm P35 :) pak samozřejmě topí .... nicméně dáno vlastnostmi čipové sady, vám 1066Mhz ram poběží určitě ... anvíc to je jen oficiální číslo, neoficiálně vám tam poběží cokoli rychlejšího ;) doporučil bych to novější DS3R :) to by mělo být Oka ... celkem vzato zajímavá volba je i Asus P5N-E SLI - nForce 650i
Všechny tyto sestavy jsou zaměřené a posuzované z hlediska her a multimédií. Jen ty úplně nejlevnější jsou uváděny jako kancelářské.Já ale chci "kancelářské" PC, ale ne slabé dostačující na provoz Office, ale výkonné a stabilní. Prostě to, čemu se říkalo workstation.Čili chci výkonné 64bit, ALESPOŇ dvoujádrovvé CPU s dostatečnou cache. Přetaktování mne nezajíma, stabilita rozhodně ano, menší spotřeba výhodou.Peměť jednoznačně 4GB RAM.Disky: Nějaký inteligentnější RAID řadič (zvyšující rychlost přístupu, ale hlavně zvyšující bezpečnost. Minimálně tři 5OOGB harddisky.Ideální by bylo, aby harddiskový blok (ty 3 HDD v RAIDu) byly v jednom šuplíku a bylo možné je vyjmout a strčit do trezoru, či v případě delší nepřítomnosti odvézt na bezpečné místo. Pokud by takový RAID blok měl možnost i použití (na cestách) s notebookem pomocí firewire či ideálně gigabitovéo ethernetu, bylo by to naprosto dokonalé.Case musí být dostatečně velký (pro případné přidávání mechanik), kvalitní, tichý.Case by měl mít dostatek USB portů, firewire vpředu i vzadu, sloty na běžné typy karet (mne zajímají SD a CF). Práce s kartou by mělo být rychlé - jak pro přenos souborů z foťáku či PDA, tak případně i pro technologie urychlující práci WinVista (nějaká rychlá CF karta) - v tom případě by se hodily dva CF sloty (aby zbylo místo pro kartu z foťáku).Grafika: nebráním se slušné grafice pro občasné zahrání her, ale není to prioritou (kousek za cca 5 tisíc by měl stačit). Priorita je, aby běřné věci běhaly svižně i při rozlišení 1920x1200 (či časem vyšším - 2048x1536). Zvuk stačí běžný onboard. DVD palírna by měla mít LightScribe a měla by pálit kvalitně (pro zálohování) - ale to dnes snad není nic neobvyklého.Prostě chci pracovní stanici, na které poběží svižně vše počínaje SQL serverem a konče DVD Shrinkem - ideálně současně.
Ještě stručněji řečeno: při práci mne velmi iritují přesýpací hodiny a jsem ochoten zaplatit za jejich eliminaci. A jsem nervózní, že mohu přijít o data (proto ten RAID - ideálně v přenosné formě).Jinak na OS bych asi použil RAPTORa s nějakou nižší kapacitou a ten RAID jen na data. A že by druhého RAPTORa na swapfile? Nebo koupit nějakou 4GB RAM přídavnou kartu na ramdisk a ten použít na swapování?
Leonardo, věnuj se raději liberalismu. Tam ti to alespoň neskřípe tak viditelně Opravdu mi to připomíná ten díl Simpsonů, kde si Homer mohl navrhnout své vlastní auto. Klidně si tu mašinu "podle sebe" postav, ale zjistíš, že jsi promrhal mnoho peněz, ale problém jsi jen zmenšil, nikoliv odstranil. K rychlejšímu běhu potřebuješ optimalizovaný systém a aplikace, což se ve vesmíru Windows moc nenosí a překročit Rubikon ti 4GB a RAID pole rozhodně nepomohou (obzvláště ne RAID5, který vyžaduje docela velkou výpočetní sílu - to to raději postav na RAID10, jenže to jsou už 4 disky)
Mám docela rád, když lidi mluvěj k věci. A nemám rád, když kritizujou jen proto, aby kritizovali. Zvlášť když jejich kvalifikace pochází ze sledování dětských animovaných seriálů.Co mi kde skřípe? I zmenšení problému je pozitivní. A slepá nenávist vůči Windows je podle mně docela trapná. XP a Visty již dávno nejsou tak špatným systémem jako ME. Nehledě k tomu ne každej je dlouhovlasým studentem v ošoupaných manšestrákách, který si na svém PC může provozovat OS, jaký se mu zrovna líbí. Jsou tu i lidi, kteří se živí prací a některé věci (i třeba volba OS) pro ně jsou prostě dané. A řekl bych, že třígigaherzové 64bit čtyřjádro se 4GB RAM mnoho mých problémů s výkonem prostě vyřeší a né že ne. Taky by mne zajímalo, v čem je RAID 5 výpočetně náročný. To leda že bych nepořídíl kvalitní RAID řadič a muselo by to softwarově emulovat CPU. Ale zas tak pitomej snad nejsem.
Já jsem nemluvil k věci? :-O To mi budeš muset vysvětlit Jednak opravdu dobrý R5 řadič stojí okolo 10-15tis Kč (levnější varianty v podání adaptecu, 3ware apod. nemají ten optimální výkon), jednak ani ten dobrý R5 řadič nepodá v režimu R5 tak oslnivý výkon jako v R10 (což je dáno jaksi už podstatou modelu těchto raidů). Na SQL servery se doporučuje právě R10 a všechny, které jsem navrhoval, takto disky rozložené mají (s výjimkou jednoho levného serveru, kde beztak běží "jen" SBSko). Pokud mi nevěříš, zeptej se nějakého HW specialisty.Nechápu, proč hovoříš o nějakých studentech, já jsem předpokládal použití s OS rodiny Windows - proto jsem ti taky napsal, že většinu problémů můžeš volbou výkonného HW minimalizovat, nicméně se jich nezbavíš. A samozřejmě ekonomická poučka praví, že odstranit závady či problémy nad 5 sigma je už velmi obtížné a hlavně nákladné. Takže ty si koupíš nabušený desktop, ale SQL server ti na něm stejně pojede dle tvých požadavků neuspokojivě, zatím co na řádově levnější sestavě pojede rovněž neuspokojivě, nicméně jen o pár procent.4GB RAM budou řešit "tvé problémy" pouze v případě, že např. používáš relativně malé databáze okolo 1-2GB (max. 3GB). Pak už to stejně bude sahat na disk a rychlost půjde v multiuživatelském SQL prostředí dolů. Totéž platí o běhu více aplikací. I když pořídíš Quad Core, tak v případě datově náročných aplikací narazíš na úzké hrdlo FSB sběrnice atp. Stavění pracovních stanic a serverů totiž není o tom, že vezmeš to nejdražší a nejpropagovanější a slepíš to dohromady. Někdy je vhodný důraz na diskový systém, někdy na výkon sběrnic, jindy na CPU, někdy na všechno uvedenéBTW, taky mám rád, když lidí mluví k věci. Tys totiž vůbec neřekl, co s tím počítačem chceš dělat, co a jak na něm provozovat. Takže laskavě začni u sebe. :-/Zatím mi připomínáš nevycválaného studentíka, kterému papínek slíbil koupit počítač, a tak vymýšlí kraviny. Tak až si to rozmyslíš, co vlastně chceš, tak se přihlaš.
Nepotřebuju špičkovej výkon za každou cenu, nejde o server pohánějící mission critical enterprise IS. Jde mi jen o výkonné PC na takové to domácí žvýkání. Proto i pro ten SQL server nepotřebuju top HW, ale prostě něco slušného, aby když mi běží nějaký report či se mi někam sype kostka, tak aby aplikace na popředí nestály. Jde mi o HW, na kterém mi poběží víc aplikací najednou a přitom na něm stále půjde pracovat. Tím myslím seriózni věci, ale i třeba Shrink či VirtauDub (resp. občas si pustím i několik shrinků najednou). Malé databáze používám, doma největší má 6GB. Ale opakuju, že jde o workstation, ne o server, kam přistupují i další uživatelé.Jde mi o to, že pokud to bude do 40ti tisíc bez DPH (což je podle mne částka na PC docela postačující), tak je mi cena relativně volná. Sice to podle tebe nebude o tolik výkonnější, než sestava za 15, ale mně je opravdu poměrně fuk, jestli to PC bude stát 15, nebo 35 a naopak i dle tebe nevýrazné zvýšení výkonu, stability a bezpečnosti mně za ty peníze prostě stojí.S tím studentíkem, kterému taťka slíbil PC ses fakt nádherně trefil :-O Až na to, že spíš svému taťkovi PC obvykle kupju já (neb není plátcem DPH a prd tomu rozumí).A myslím, že na jiném místě jsem několikrát docela popsal, co s tím PC chci dělat. Jde o pracovní stanici, ne server. Poběží na ní mnoho aplikací současně: SQL, IIS, SVN, Emule, Skype, ICQ, MS Messenger, VoIP, Office, VisualStudio, občas nějaké renderování, shrinkování (i více ISO najednu), Maxthon s desítkama otevřenech stránek, atd... Prostě PC, na kterém obvykle beží halda aplikací najednou na dvou monitorech (24'' a 17'').
Přesýpací hodiny za slušný peníz odstraním (je to otázka pár kliknutí - Ovládací panely - myš - změnit kurzor)
Tak něco takového jsem právě koupil. Radiost!!! Vyndávací RAID5 je ale blbost. Ten třetí disk si kup externí a po záloze ulož na jedno místo. Jestli se bojíš ztráty dat, nemůžeš mít všechna data na 1 místě! Jinak stačí jedna dobře mířená rána nebo požár. Zálohovat na DVD je kravina. Malá kapacita a spolehlivost.
Externí disky mám 3, z toho jeden stabilně píchlej do routeru. A na zálohy s nimi samozřejmě počítám.Ale RAID stejně chci jednak jako první linii obrany proti ztrátě dat a taky samozřejmě kvůli výkonu. Prostě na OS Raptora a na data RAID. To by mohlo pomoct
vojin Cupranek, co si predstavujete pod takym pojmom "kancelarske PC"?4GB RAM a 4jadro na kancelarskou praci je nesmysl. K internetovani, psani mailu, tvorbu dokumentu apod ti staci P3@1.5GHz s dostatkem RAM (1-2GB) a rychlym diskem (ten raptor by byl poznat).
Ja si holt pod kancelářskou prací představuju něco jiného, než psaní ve Wordu, no...Mívám klidně i 10 zároveň spuštěných aplikací, některé i dost žerou výkon. No a pokud na pozadí ještě pustím Shrink či VirtualDub, aplikace na popředí na současném PC už dost drhnou.
Tohle jsou cenové přehaldy vyvážených odrazových můstků pro dále individuální sestavy. vy máte skutečně individuální předsatvu, takže se můžete maximálně inspirovat komponenty ... Dopporučil bych AMD 64 X2 3800+ to nové se spotřebou max 35WDesku klidně tu AMD690G s HDMI od ASUS, nicméně ty řadiče, pokud by jste chtěl a myslel to s polem disků vážně tak se podívat po rozšiřující kartě a nespoléhat na softwarové raid na deskách ... na ty disky myslím existuje nějaký externí box určitě je cesta jak to propojit :) jinak je ta deska opatřena až 10 USB :) za ty peníze nepotřebujete nic lepšího ... Co se týká skříně, tak jakýkoli lepší bigtower kolem 5000 vám to splní ...Grafika :) no máte dost nereálné představy 5000 a chcete svižně v 1920x1200 (či časem vyšším - 2048x1536) ? Nemožné! dokonce vám garantují, že tohle rozlišení nezvládají hratelně ani nejdražší karty :) budete se muset hodně omezit ... palírnu tam máte tu ASUS co tam strkám ...sečteno a podtrženo dá se udělat verze sestavy za 12 500,- samozřejmě cena naroste o ty vaše individuální potřeby ....
Díky za info.Až tak šetřit nepotřebuju, čili CPU bych si vzal určitě lepší - ten z té vaší drahé sestavy (AMD 6000).Na RAID samozřejmě počítám s kvalitní rozšiřující kartou, nebo se samostatným storageboxem (NAS) na 3 HDD s vlastním řadičem a gigabitovým ethernetem.Co se týče grafiky - tak jak jsem již řekl, nejde mi o hry! Čili to fullHD rozlišení chci jen pro práci, případně pro video, na což by měla stačit i levnější (střední třída) karta za 5 až 7 kKč, ne?
Takovou sestavu není vůbec problém dát dohromady. Je to jen otázka peněz. Z tohoto pohledu je kámen úrazu ten externí / přenosný "RAID blok". Na použití, které uvádíte, bych asi zvážil, zda je to vůbec nutné. Disky jako WD 7500AAKS nebo Hitachi Deskstar 7K1000 by papírově mohly stačit. Můžete si je připojit přes eSATA, k notebooku přes firewire. Plnohodnotné externí RAID řešení vyjde na desítky tisíc. Ještě přijatelné je 2 - diskové RAID 1/0 - kolem 10.000 Kč.
Prosím o radu. Budu kupovat novýho kompa a řešim jak výkonej zdroj koupit. Už jsem přečetl dost různejch článku, recenzí na zdroje, srovnání apod.,ale pořád mi to nějak nedalo odpověď. Všude se řeší (zajisté důležité) aspekty, jako účinnost, ticho, stabilita napětí apod. Ale já mam zcela jednoduché a zásadní dilema: bude mi stačit takovej výkon (Watty), jakej si koupim? Konkrétně taky uvažuju o 400W (něco takovýho: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=39592) - Fortron ATX-400PNFSestavu bych chtěl zhruba podobnou jako je ta v přehledu s tim AMD X2 5200+ EE (TDP65W). Tam je doporučenej 400W zdroj: ale co když tam budu mít nějakou GF8XXX, scanner, tiskárnu, další disk, víc mechanik ? Bude pořád stačit ?Zkoušel jsem nějaký PSU kalkulačky, ale některý vypočítaly, že v pohodě a některý, že bych potřeboval aspoň 500W. Tak nevim. Nechci koupit poddimenzovanej zdroj, když už kupuju celou novou sestavu.Máte zkušenosti? Díky za rady!!!
Pěkný článek, v levných sestavách bych uvítal i přehled notebooků které jsou dnes cenově i výkonově zajímavé (např. Acer Extensa za 11.661,- Kč vč DPH může oslovit studenty, případně pro jednoduché připojení na internet). Jak se zmiňujete, nemusí mít všichni Vistu.
Já dám jednou na modlení, až si lidi u notebooků uvědomí, že s klesající cenou klesá i kvalita a to dokonce nepřímou úměrou. Ona ta nízká cena někde musí vzniknout.Pokud máte málo peněz, tak si kupte radši levné PC než levný notebook. Na přenášení jsou určeny obě stejně. :-/
Neviděl bych to zase tak černě, starší dcera má notebook (obdobná konfigurace, koupený před 2 roky ale za dvojnásobnou cenu ... to je rychlost, jak to "stárne") a je sním spokojená. Svůj účel plní. Na elektronice není co zkazit, maximálně plasty mohou být horší. Osobně mám radši stolní PC, ale je to jen síla zvyku.
Já ano. Bohužel je opravuji jak záručně tak mimozáručně a vím co dokáží.- existují levné notebooky, které se neunesou za roh a v momentě, kdy je vezmete do jedné ruky, tak se viditělně prohnout. To je pro notebook smrtelné.- existují levné notebooky, které když vezmete ZAVŘENÉ do ruky, tak rozmáčknete LCD přes horní kryt.- většina levných notebooků se začnou po půl roce provozu uvolňovat a vrzat. Do roka dojde k takovému uvolnění, že se vám uvnitř deformují součástky. Poškození drah, odlepování čipů, nedrží konektory napájení......Plasty praskají, HDD, RAM a CPU se přehřívají, jsou použity levné mechaniky, takže brzy po zakoupení pořestávají číst/vypalovat.Nehledě na to, že ACER, Premio, Umax, Fujitsu-Siemens (Low-End prokázaně) používají stejný stavebnicový systém s jenom jiným logem.PREMIO před čtyřmii lety dělalo notebook, který vyráběl ACER před dvěma rokama s prohnutou klávesnicí a FS ho dělá teď jako nový model. Jediné co se změnilo tak chipset kvůli procesoru. Šasi a LCD je stejné.
ano ano, taky mě to napadlo ... příště tu možnost zmíním, nicméně mezi námi ten notebook stojí kvalitativně pěkně za h ... :)
Omlouvám se za trojnásobné vložení Po odeslání příspěvku jsem zmáčknul OBNOVIT, abych zjistil, jestli něco nového a on se současně příspěvek vložit znova 3-[
ehm ... já nevím co řešíte ... cenový rozdíl mezi kvalitním a nekvalitnm zdrojem je pár set ... ve vašem případě pořídím Enermax Liberty 400W a zaručuji vám, že máte vystaráno. Kvalitní, účinný a tichý zdroj .. mám vyzkoušeno že na podobné sestavě utáhne i 8800GTX celkem v pohodě :)
...hmm řešim jestli mi bude stačit zdroj,abych za chvíli pak nekupoval novej...nic víc,nic míň určitě chci koupit kvalitní zdroj (žádnej eurocase apod.), ale jde mi o wattáž !!!Na druhou stranu 2000,- za zdroj (ten Enermax Liberty) mi přijde už docela docela dost. cable management nepožaduji. Ten Fortron 400W za 1150 neni snad dobrej?Zkrátka a dobře, chci zdroj, co mi utáhne pecko, bude tichej a bude mít slušnou účinnost. Max do 1500,-Budu mít cca takovouhle sestavu:Microstar K9AG NEO2-DIGITAL (AMD690G)Athlon64 X2 5200+ 65WGEIL 2x1GB 800MHz 5-5-5-121x Samsung HDD 500GB 7.500ot.1x WD 320GB 7.500ot.1x DVD+-RW DL (+ do budoucna BlueRay)1x FDD w/ čtečka karet1x SB Audigy 2 PCI1x AverMedia TV karta hybridní PCI1x GPU - ještě nevím, zatím integrovaná, ale do budoucna počítam i s nějakou výkonnější (asi GF8800)+ několik USB zařízení (tiskárna, scanner, webkam)+ bezdrátový set myš+klávesnice[Case Thermaltake Matrix]*** každopádně díky za TIP ***
Nemuzes poravnavat 400W Enermax a 400W fortron.. neni W jako W... :)a navic Fortron neni kvaltni zdroj.. :)Kazdopadne si vem ten Enermax,ja ma doma 500W enermax,Core2 Duo E6600@W6700/4x1Gb Ram/2900XT/6xHDD/3x DVD/hromada vetraku,osvetleni,USB zarizeni a ma mjistotu ze pri jakoemkoiv upgrade nebudu menit zdroj.. Ten400W enermax by to utahl taky s prehledem,fortron jen tak tak...
Enermax 400W:Větev +3.3V +5V +12V1 +12V2 -5V -12V +5VSBProud 26A 28A 20A 20A není 0.6A 3.0AFortron 400W:Větev +3.3V +5V +12V1 +12V2 -5V -12V +5VSBProud 30A 28A 14A 15A neexistuje 0.5A 2.0Anejdulezitejsi je +12V1 a +12V2http://www.czechcomputer.cz/redir.jsp?doc=4238DE829D376076C1257172006C716F
slyšim prvně, že Fortron neni dobrá značka :-/věřim, že Enermax je taky kvalita. ...no stejně se teď přiklánim k 500Wattůmtam jdou ale ty ceny už dost nahoru
Nechápu, proč se Digitaldoom nikde nezmínil o chipsetech nF 650i a 680i. Jsou to dobří konkurenti P35/P38 a mají rozhodně co nabídnout. Vždyť se tam nemusí dávat pouze grafiky v SLI režimu, ale i single grafiky...
Já zas nechápu, proč v sestavě AMD za 25 tisíc je grafika NVidia 8800GTS 320 v desce s ATI Crossfire... Třeba si pořídim druhou grafiku a co s tou starou když je to pro SLI? prostě k GeForce jen nForce.. (u vyššího mainstreamu a highendu)
Jinak sem toho názoru, že k NVidia grafikám patří nForce chipset, k ATi(AMD) grafikám zas AMD(ATi) chipset. A nevidím důvod, proč bych k Intel CPU měl za každou cenu dávat Intel chipset. (povídačka "k Intelu Intel" už dávno neplatí)
stejně jako neplatí nvidia k Nvidii ... ATi karta v Nvidia čipové sadě funguje úplně stejně jako Nvidia v ATi sadě :) a samozřejmě stejně jako ATi v ATi a Nvidia v Nvidia ...
Mno nezmínil, chybka, trochu jsem ty texty zestručnil ... 650 dobrá ten by byl zajímavý, 680 ? ee ... ta ASUS blitz P35 je skutečně žůžo deska a to jsem měl tu čest s mnoha špičkovými 680i a bral bhyc raději ten P35 ... o SLI vůbec nejde :) (na p35 je zase CF)
680i - Bez ee Pokud jste už viděl v provozu RAID0 na nF650i (asi ne podle Vaší reakce) a RAID0 na nF680i a RAID0 na ICH9R..... Nemá cenu se hádat s někým, kdo to "testuje" sestavy pouze velmi povrchně. Asus Blitz je dobrá volba, ale nF680i také výborná volba.
Máte špatně cenu, cena není 18250 ale 19400 tak si to opravte
Citace: "Pokud taktujeme, tak je situace jasná. Bereme čtyři jádra."Sorry, ale tohle může napsat jenom člověk, který neměl čtyřjádro v ruce. Odpadní teplo při OC je u čtyřjádra obrovské a dochází k throttlování CPU.
:) no jo, ale pokud se pouštím do taktování takového procesoru, tak s tím počítám ne , navíc pokuď už chci taktovat, tak taktuji to co mi posléze dá nejvyšší výkon a to je čtyřjádro :)
Já bych řekl, že taktuji spíš to, co mi pak dá nejlepší poměr cena/výkon... ???
U grafiky máte uvedeno:"Kámen úrazu na této grafice je právě jen 320 GB paměti"
Slyšel jsem, že u DDR2 pamětí je velice vhodné, aby měly "kompatibilní" frekvenci s procesorem. Např. pokud má procesor sběrnici 800MHz, pak paměti by měly být buď 400MHz nebo 800MHz. Resp. pokud má procesor sběrnici 1333MHz, pak paměti by měly ideálně být 666MHz. Samozřejmě mohou mít i jiné frekvence, ale prý v tomto případě paměti 800MHz budou mít výkon nižší než ty 666MHz a paměti 1066MHz budou mít výkon podobný, ale pak je rozumnější koupit si ty 666 kvůli stejnému výkonu a nižší ceně.Aby se do mně nikdo nenavážel - za touto informací si nijak nestojím, netvrdím, že to tak je, jen jsem to slyšel. Naopak, uvítal bych, kdyby někdo (třeba redakce Živě) toto prověřil, otestoval a výsledky zveřejnil.
Taky si myslím že je lepší, když poměr frekvencí FSBRAM je 1:1, různé děličky atd. prý snižují výkon, někde sem na tohle viděl test. Ale toto platí spíše u Intelu, u AMD se frekvence odvíjí i od samotného taktu CPU. (zase se traduje k Intelu co nejvyšší frekvence, tak nevím) Taky bych uvítal na tohle článek..
Tak nějak to sice je, ale v reálu to zase tolik neřeší. Hlavně děličky u Intelu jsou neštěstí, ale platí skutečně, že čím více, tím lée. navíc současná core mají FSB 1333MHz a cenově přeijatelná je se zavřenýma očima DDR2 1066MHz :) ...Co se týká AMD, tak zatím řadiče stávajících CPU využijí maximálně 800MHz a výhodnější je nižší časování. Ten rozdíl je celkem znát. Ale už se nám během následujícího měsíce vyloupnou desky s AMD790 a to již podporuje DDR2 1066MHz ale samozřejmě jen když to využije procesor a to budou až nové Phenomy. zatím jsme tu desku nedržel v ruce, mám slíbeny Sample k testování, tak to zjistím jak je to s rychlejšími RAM na stávajících CPU, ale jak říkám řadič je u AMD v procesoru a více jak 800MHz dnešní procesory z konstrukce nevyužijí ... na ty děličky se vykašlete v běžném fungování vás to nemusí nijak trápit :)
S vetou "Nemyslím ale zapojení do RAID pole, protože v domácích podmínkách nemá význam" bych tak zcela nesouhlasil. Pokud jde jenom o herni stroj tak by slo souhlasit, ale pokud mate na disku sve fotografie, a dalsi vase vytvory, ktere dosahuji velikosti 30-100 GB, tak takove dva disky v RAID 1 nejsou k zahozeni. Jiste da se to vypalit, ale pri techo objemech to neni nijak konfortni (BD a HD-DVD neberu v uvahu protoze to zatim stoji moc). A i zapojeni v RAID 1 zvysi vykon, i kdyz jenom pro cteni.
Souhlasím. Ochrana proti odejití harddisku je s RAIDem 1 super. Ale pozor! Není to náhrada za zálohování. RAID Vám chrání data pouze vůči poruše harddisku, ale tím to končí. Pokud jsou pro Vás Vaše data velmi důležitá, pak je stále zapotřebí i zálohovat (typicky vypálit). RAID neochrání proti smazání/přepsání (např. nechtěnému), proti havárii filesystému, proti poškození souborů viry a jiným malwarem apod. Ne nadarmo se říká, že RAID je ochrana proti selhání disku a ne, že se jedná o zálohování.Jinak RAID1 má ještě jednu výhodu ve formě pojistky "do budoucna" - snadné rozšíření na RAID5, což spolu s nástroji na změnu velikosti diskového oddílu (ve Vistě součást Windows, u starších Windowsů musíte použít nějaký nástroj třetí strany) znamená zvětšení diskového prostoru bez reinstalace Windows a bez nutnosti re-aktivace (nezmění se sériové číslo disku).
to je imho nesmysl. Pri 10Kc/CD(DVD) je lepsi kazde fotky rovnou zazalohovat na medium. Pak nepotrebujete resit nesmysly typu RAIDx, navysovani kapacity az vam dojde soucasna, dalsi hw poruchy, viry, spotrebu el.energie atd.Proste z fotaku do PC a hned zalohovat, pak treba mesic/pul_roku/.. fotky upravovat v PC a postupne (nebo az je to vsechno hotovo) pripsat na stejne medium do nove session (nebo na druhe medium, to je fuk). Hotove fotky muzou v PC zustat pro pripadne prohlizeni, ale jste v klidu.Nechavat vsechno v PC a jistit se (RAIDem nebo ....) aby nedoslo ke ztrate dat a projistotu si jistit i tu zalohu nebo zalohu zalohy je nesmysl.
cha, tak to jsem si myslel taky, nez se mi zacaly ztracet data (fotky) z DVD médií (verbatim) teď mám RAID5 a DVD radši
no a my chytří používáme DVD-RAM B-]
Nevím, co tu řešíte. Mám pro domácí PC externí disk a na něj zálohuju 1x týdně vše, co mám na PC, a pak si zálohu schovám v práci v trezoru. Nějaký problém? Jo a datový disk mám taky zrcadlený, pochopitelně. Momentálně mám asi 300 GB fotek.
DVD-R je znacne nevhodne na dlouhodobe zalohovani. Vhodnejsi k tomu je CD-R, ktere by melo vydrzet s daty tak 10 let (pri dobrem zachazeni). O stupínek líp je na tom (co se zálohvání fotografií týče) fotografie uložená na papíře
Pokuď vím tak RAID 0 je pro výkon, RAID 1 je pro zálohu ... pro práci s fotografiemi apod. skutečně raid něco přinese, ale grantuji vám, že pokud si koupíte alespo%n jeden raptor, tak získáte více výkonu a další disky si nechte na tu zálohu ;)
Ciao, došlo k malému překlepu: uvádíte, že VGA GeForce 8800 GTS má „malou” paměť, jen 320 GB! Správně má být 320 MB, což opravdu není zas až tak moc... Jinak je tento článek super a shrnuje aktuální nabídky PC a komponent v různýh cenových hladinách.
Ano překlep, možná bude opraven, když si redakce všimne :))
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.