Strašný mor tohle obarvování starých filmů, zvláště u těch válečných, protože dodnes se nejsou schopní erudovaní historici dohodnout na odstínech různých kamufláží a barev na vojenské technice, či uniformách.Kdo někdy modelařil, ví co mám na mysli.
Navíc muži nejsou schopny rozlišit tolik odstínů jako ženy, a nejspíš i každý člověk vnímá barvy trochu odlišně, nemluvě o "barvoslepých". Japonci zase například mají jedno slovo pro modrý i zelený = aoi (あおい).
Som si myslel že zelená je midori
Midori byla brána spíš jako odstín ao, po druhé světové válce se to začalo měnit, ale pořád spousta “zelených” věcí zůstala ao, třeba světlo na semaforu. Historicky se ale ao používala pro modrou i zelenou.Ale podobně jako my mají i spoustu slov pro odstíny.
Zajímavé, takže pro "já" mají asi pět výrazů, ale pro modrou a zelenou jen jeden?
https://www.youtube.com/watch
Porovnání 4 online webů pro kalorizaci fotek.
a obarvi i novejsi cernobile fotky vy Zazraci?
Další technologie, co si vymýšlí data tam, kde žádná nejsou.Obarvené fotky vypadají hezky, ale je to jak rekonstrukce dinosaura, kvalifikovaný odhad, který s realitou nemusí mít mnoho společného.
Tak tohle má do dokonalosti hodně daleko. Nejhorší je "plápolání" barev u videa. A jakoukoliv skvrnu nebo kaz na fotografii, to pochopitelně vyhodnotí jako jinou barvu, resp. odstín. 1000x krásnější čb fotografie než tento barevnej dip-shit fake.
Nechce se mi to zkoušet, ale bylo by zajímavé prohnat tím nějakou fotku, kde se mezi bílými vyskytuje i nějaký černoch. Jestli by taky neskončil jako běloch..
Tady je to bezpečné, ale v USA riskujete, že na vás podají žalobu nebo vám vypálí barák. Je velká šance, že časem to bude preventivně dělat Černochy z každého...
uz aby vysiel Schindlerov zoznam kolorizovane v 12K najlepsie a aby sa dal sledovat na ytb.
Nejspíš 12K nebude, ale rovnou 16K.
Technologicky super, určitě se to hodí na spoustu věcí. Ale čermobílý fotky (kór ty z 19. a počátku 20. století), mají svoje kouzlo a není důvod ho mařit.
Ja mel moc rad pastelkove kolorovani. To melo take sve kouzlo, ackoliv s realitou (byt vetsinou dotycny realitu znal), to take melo spolecneho pramalo.
Profesionálové kolorovali papírové fotografie anilinovými barvami - jasné a zářivé odstíny.Velmi (až nepřirozeně) syté barvy míval Technicolor v počátcích barevného filmuhttps://en.wikipedia.org/wiki/Technicolor
uplne mi to pripomnelo: "sama holka? jak jsi to delal, chlape?.....delal jsem to na orwo"
Vyskusal som to. A ako som ocakaval, vysledok vyzera horsie ako original.Edit: dal som tomu ešte jednu šancu a nahral nejake svadobné foto starých rodičov a vyzerá to fajn. Musím naskenovať original fotky do vyššej kvality a poteším ich farebným albumom.Reálna ukážka:https://share.icloud.com/photos/0ndzBera-oQTlnhJhm...
Názor byl 2× upraven, naposled 21. 09. 2020 12:07
chtělo by to vyfotit dvě fotky starším foťákem, jednou na barevný film jednu na černobílý film a pak tu černobílou projet tímhle prográmkem a nakonec porovnat
Tak jsem zkusil obarvit kousek videa z mého dětství z 8mm kamery. Není to úplná hitparáda, ale některé záběry se docela povedly ...
Megatest herních monitorů
Jak zabezpečit mobil v rukou dítěte
Radíme s nákupem grafické karty