Delta Force II

Novalogic připravuje další díl Delta Force, který se má objevit na trhu koncem tohoto roku – přesněji na podzim.
Nejdříve tu byl první díl Delta Force od společnosti Novalogic. Tato hra znamenala pro mnoho hráčů převrat. Skvělá grafika, výborná akce a především hodně zábavy. Náruživí hráči DF I si jistě zavzpomínají na situace, kdy zaměřovali nepřítele v kukátku své sniperské pušky. Následně vše utichlo a nějakou dobu nebyla o hře ani zmínka. Posléze se však objevily zprávy o tom, že Novalogic připravuje další díl, který se má objevit na trhu koncem tohoto roku – přesněji na podzim.

Co bude ovšem nového v DF II? Nebude se jednat pouze o datadisk? Nebude! Hra byla vylepšena o spoustu novinek. K těm nejdůležitějším patří především tzv. „velitelská obrazovka“, kde může hráč přiřazovat cíle a příkazy počítačově ovládaným spolubojovníkům - toto je právě jedna z věcí, na kterou si hráči prvního dílu stěžovali. Určitě si všichni vzpomenou, jak se snažili přiblížit k nepřátelskému táboru a chtěli nenápadně proniknout dovnitř. Jakmile se ale v blízkosti objevili počítačově řízení spolubojovníci, vše se změnilo ve frontální útok a přestřelku. Dále byly zlepšeny pohyby a speciální efekty jednotlivých postav. Můžete šplhat po žebříku nebo dokonce i plavat. Animace dostaly také nový nádech a zpracování. Při zásahu a následném umírání vypadají animace mnohem dramatičtěji a realističtěji. A takovýchto novinek je mnohem více.

Jednotlivé akce se odehrávají na území od centrální Afriky až po Rusko a celkem jich má být něco kolem 40. V jedné misi zavítáme dokonce i na Arktickou výzkumnou stanici. Přibyly také další typy akcí - musíte zachraňovat rukojmí uvězněná v domech, hlídat lodě a vlaky, ničit komunikační budovy, uranové rafinérie a doly, ... K dalším vylepšením patří také ukládání hry v průběhu plnění mise. Každý proklínal firmu Novalogic, když byl při plnění mise zastřelen a musel začínat znovu od začátku.

Stejně jako v prvním díle nejste vysláni do krizových oblastí s holýma rukama. Objevují se tu nové zbraně, například .45 USSOCOM, Heckler & Koch podvodní pistole, která vystřeluje ocelové šípy, podvodní puška, nové typy granátů, laserové zaměřování, … K dalšímu vybavení patří kevlarové vesty, video kamera, ... Opět si ale musíte své vybavení a zbraně vybrat před začátkem každé mise. K dalšímu vylepšení patří fakt, že každá zbraň má různé průrazné schopnosti – přesněji její náboje. Například MP5 je ideální zbraň pro prostřelení stanu, zatímco Barrett bude lepší pro tlusté dřevěné stěny.

Grafické zpracování je opět na výborné úrovni. V době 3Dfx ale hra tuto akceleraci nepodporuje. Využívá Voxel Space 3D grafický engine, který je oproti prvnímu dílu vylepšený. Tento vylepšený engine nám nabídne především vyšší rozlišení – nebude to tedy těch pouhých 800x600 a bude podporovat 32-bitové barvy. Umožnil také zakomponovat do hry různé efekty počasí - déšť, sníh, vítr a mlha,… Tyto efekty také důležitě ovlivňují hru. V mlze se dá například krásně schovat, ale pokud budeme používat snipera nemůžeme střílet na velké vzdálenosti (každé pro má i své proti). Pokud budete využívat při plnění své mise snipera, budete již muset brát v úvahu různé faktory, jako například vítr a jeho rychlost (střela již nebude ovlivněna pouze zemskou přitažlivostí jako v prvním díle). Dalším vylepšením je tráva a kameny, ve/za které se mohou hráči skrýt před zraky nepřítele. Když vás ale nepřítel také spatří na střeše domku, nebudete moci tak jednoduše seskočit dolů aniž byste si ublížil nebo se dokonce nezabil. Rovněž i jednotlivé budovy mají více pater a místností, takže si můžete vyzkoušet práci speciálních jednotek při zajišťování místností a budov.

Multi-player je také nedílnou součástí hry. Oproti předchozímu dílu však přibyly další typy těchto her. Hra bude také podporovat technologii Voice-Over-Net, která umožňuje verbální komunikaci mezi členy týmu díky sluchátkům a mikrofonům (tato možnost bude ale pouze při hře přes Novalogic NovaWorld). K další neméně důležité novince patří také editor misí, který by měl vyjít zároveň se hrou. Pak vám nezbývá nic jiného než si vytvořit vlastní misi a zahrát si ji s kamarádem nebo s kamarády.

Nezbývá vám tedy nic jiného než si připravit zbraně, osvěžit si taktiku z Delta Force I a vyrazit na nepřátelské území plnit další důležité úkoly a mise…

Váš názor Další článek: Začínáme velký projekt českého Internetu: Serge.cz

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,