Dellův nový subnotebook vypadá velmi lákavě

Když se opravdu povede přenosný počítač, je na co se koukat.
Na diskuse o tom, zda se budou prodávat kapesní počítače s Windows CE nebo jejich jiné varianty, odpovídá přední výrobce pécéček jasně: novým modelem notebooku, který vypadá, že by mohl zase přidat závažítko ve sporu PC vs. kapesní počítače na stranu prvně jmenovaného.

Nový Lattitude CS je především tenoučký (pod tři cm), váha do dvou kg, přitom ale nešetří na výbavě: displej 13,3“, Pentium II na 400 MHz (od zimy údajně na 500 MHz), až 320 MB RAM (!), až 6,4 gigabajtů na pevném disku. Cena pro základní sestavu je pod tři tisíce dolarů, což samozřejmě zrovna není láce, ale na jeden z nejvyšlechtěnějších notebooků na trhu to je přiměřená částka.

Živě komentuje: Dell je dnes vlastně jeden z nejkonzervativnějších výrobců osobních počítačů, což je docela kuriózní. Compaq, HP i Toshiba mají své kapesní stroje, jen Dell neopouští platformu PC, ale jeho výsledky svědčí o tom, že zatím lépe dělat nemohl. Ani Dell však platformu s Windows CE dlouho odmítat nebude; šéf firmy ale zatím vždy prokázal výbornou intuici v tom, kdy vstoupit do nových oblastí – ani příliš brzo, ani příliš pozdě.

Diskuze (1) Další článek: Compaq chce žít NonStop

Témata článku: , , , , , , , , ,