Dell zlepšuje služby

Společnost Dell dává na trh PC, notebooky a PC-servery vždy pouze podle posledního střihu. Nic jiného jí ani nezbývá, protože má obrat skladových zásob sedm dní.
Společnost Dell dává na trh PC, notebooky a PC-servery vždy pouze podle posledního střihu. Nic jiného jí ani nezbývá, protože má obrat skladových zásob sedm dní - žádná starší součástka se proto v jejích výrobních zařízeních neohřeje a každý počítač je vyrobený přímo na zakázku.

Firma Dell nyní také zlepšuje servis. Standardně dává 3 roky záruku, 3 roky bezplatný hotline (u nás od 8 do 18 hodin), a 3 roky servisu u zákazníka - doprava, práce, ani náhradní díly se neplatí.

Na PC poskytuje Dell první rok po zakoupení garantovaný ukončený servisní zásah nejpozději do následujícího pracovního dne, 2. a 3. rok pak nejpozději do 5 dnů; do druhého dne za příplatek.

Na notebooky se vztahuje varianta do 5 dnů v Evropě první rok po zakoupení; po další dva roky za příplatek; za další příplatky lze mít servis do jednoho dne, stejně jako celosvětovou záruku.

Servery jsou citlivější oblastí, proto mají bezplatný servis do jednoho dne po tři roky, za příplatky do 8 hodin, ev. do 4 hodin.

Na všechny produkty lze přikoupit službu i o víkendech. Servisní program je evropským standardem, některé jeho prvky platí pouze lokálně.

Změna a lákadlo
Společnosti Dell se doposud starala o servis česká firma Secom, kterou převzala společnost Wang Global a Secom se tím stává součástí celosvětových operací Wang Global.

Dell a SPT Telecom služby profesionálních sítí, připravily pro zákazníky, kteří se chystají v budoucnu využít datové služby, nabídku serveru Dell PowerEdge s jednorázovou slevou 15 tisíc Kč na datové služby od SPT Telecom. Sleva se týká instalačních poplatků a platí od 15.2. do 30.4. 1999.

Internet vládne
Jak již bylo uvedeno, Dell prodává modelem tzv. přímého prodeje bez dealerů, a to ze 20 % i přes Internet - na celém světě prodává přes Internet už za 10 milionů dolarů denně, v Evropě se tento prodej vyšplhal už na 2 miliony dolarů denně.

U nás Dell prodá přes Internet 10 % svých PC, a kupodivu 70 % z tohoto počtu tvoří noví zákazníci, nikoliv podniky s předchozím osobním kontaktem - nové zákazníky snad nejvíce láká možnost nakonfigurovat si PC na webových stránkách Dell a porovnávat ceny.

Díky tomu a díky uzavřeným obchodům se zákazníky z řad velkých firem a se státními institucemi firma Dell rostla v prodeji PC-produktů v tomto segmentu nejrychleji.

Váš názor Další článek: Computer 3/99

Témata článku: Notebooky, Internet, Dell, Osobní doprava, Profesionální varianta, Profesionální segment, Bezplatná varianta, Skladová zásoba, Náhradní díl, Servis, Profesionální střih


Určitě si přečtěte

Nová americká jaderná puma změní strategii boje

Nová americká jaderná puma změní strategii boje

** Bombardér Northrop Grumman B-2 Spirit amerického letectva nedávno svrhl jadernou pumu ** Šlo o test nové varianty pumy B61-12 ** Ta by měla mít hlavice schopné explodovat se silou 0,3 až 50 kilotun

Stanislav Mihulka | 63

Externí SSD se může hodit. Je rychlé, malé zvenku, velké uvnitř a cena už se snese

Externí SSD se může hodit. Je rychlé, malé zvenku, velké uvnitř a cena už se snese

** Vyzkoušeli jsme rychlé externí SSD Samsung T5 ** Externí SSD je lepší než flešky i velké plotnové disky, většímu rozšíření doposud bránila především cena ** Samsung T5 zvládne i chytré šifrování a připojení k mobilu

David Polesný | 27

Čtyřicet procent je moc. Spalovací motory nedokážou splnit požadavek EU na snížení emisí

Čtyřicet procent je moc. Spalovací motory nedokážou splnit požadavek EU na snížení emisí

** EP nařídil automobilkám snížit o 40 % emise CO2 ** EU chce zvýšit podíl elektromobilů ** Výrobci hrozí ztrátou pracovních míst

Karel Kilián | 254

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 35


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku