Počítače | Dell

Dell XPS Desktop aneb jak do 19 litrů nacpat co nejlepší herní mašinu

Dell sice vyrábí herní počítače pod značkou Alienware, novinku XPS Desktop ale prodává pod mateřským brandem. Jejím úkolem však není trhat rekordy v benchmarcích, ale nabídnout co nejlepší výkon v kompaktním provedení.

Americká společnost oproti minulé generaci XPS Desktopu zmenšila objem skříně z 24 na 19 litrů. Uvnitř se nachází micro ATX deska s většími možnostmi rozšíření než u mini-ITX modelů. Zklamáním je ale to, že jedinou podporovanou platformou je Intel Comet Lake, nikoliv AMD Zen 2. Počítač bude k dispozici v konfiguracích od čtyřjádra Core i3-10100 až po desetijádro Core i9-10900K.

Grafika může zůstat jen integrovaná, ale v konfigurátoru lze vybrat také až GeForce RTX 2070 Super či Radeon RX 5700 XT. Na desce jsou čtyři DDR4 sloty pro až 128 GB paměti a dvě pozice pro 2,5" HDD či SSD. Nechybí ani pozice pro BD/DVD mechaniku. K dispozici je 360W či 500W zdroj a poslední volitelnou položkou je bezdrátová síťovka Killer Wi-Fi 6 AX1650i.

Počítač obsahuje sedm USB-A 3.1 (z toho tři vepředu), dva USB-A 2.0 a jeden přední USB-C 3.1. Na čele jsou též sluchátkový výstup a čtečka SD karet. Vzadu najdeme tři audio jacky, HDMI, Display Port a RJ-45 pro gigabitový ethernet. Skříň měří 367 × 393 × 169 mm a prodávat se bude v černé a bílé variantě.

XPS Desktop stojí v základní verzi 650 dolarů, v plné palbě něco přes 3500 dolarů. V Česku je zatím dostupný jen původní model s větší skříní a procesory Intel Coffee Lake.

Diskuze (19) Další článek: Hvězdný proud Nyx je pozůstatkem masivní trpasličí galaxie

Témata článku: Hardware, Intel, Počítače, SSD, Wi-Fi, Dell, HDMI, Česká republika, Dolar, DisplayPort, Comet Lake, Skříň, Alienware, Special Edition, Intel Coffee Lake, Litr, Nejlepší, Jak, Micro ATX, Mašina, Radeon, Lít, Pevné disky SSD na Heureka.cz