Počítače | Dell

Dell XPS Desktop aneb jak do 19 litrů nacpat co nejlepší herní mašinu

Dell sice vyrábí herní počítače pod značkou Alienware, novinku XPS Desktop ale prodává pod mateřským brandem. Jejím úkolem však není trhat rekordy v benchmarcích, ale nabídnout co nejlepší výkon v kompaktním provedení.

Americká společnost oproti minulé generaci XPS Desktopu zmenšila objem skříně z 24 na 19 litrů. Uvnitř se nachází micro ATX deska s většími možnostmi rozšíření než u mini-ITX modelů. Zklamáním je ale to, že jedinou podporovanou platformou je Intel Comet Lake, nikoliv AMD Zen 2. Počítač bude k dispozici v konfiguracích od čtyřjádra Core i3-10100 až po desetijádro Core i9-10900K.

Grafika může zůstat jen integrovaná, ale v konfigurátoru lze vybrat také až GeForce RTX 2070 Super či Radeon RX 5700 XT. Na desce jsou čtyři DDR4 sloty pro až 128 GB paměti a dvě pozice pro 2,5" HDD či SSD. Nechybí ani pozice pro BD/DVD mechaniku. K dispozici je 360W či 500W zdroj a poslední volitelnou položkou je bezdrátová síťovka Killer Wi-Fi 6 AX1650i.

Počítač obsahuje sedm USB-A 3.1 (z toho tři vepředu), dva USB-A 2.0 a jeden přední USB-C 3.1. Na čele jsou též sluchátkový výstup a čtečka SD karet. Vzadu najdeme tři audio jacky, HDMI, Display Port a RJ-45 pro gigabitový ethernet. Skříň měří 367 × 393 × 169 mm a prodávat se bude v černé a bílé variantě.

XPS Desktop stojí v základní verzi 650 dolarů, v plné palbě něco přes 3500 dolarů. V Česku je zatím dostupný jen původní model s větší skříní a procesory Intel Coffee Lake.

Diskuze (19) Další článek: Hvězdný proud Nyx je pozůstatkem masivní trpasličí galaxie

Témata článku: Hardware, Intel, Počítače, Dell, Wi-Fi, SSD, HDMI, Nejlepší, Lít, Mašina, Intel Coffee Lake, Micro ATX, Dolar, Radeon, Česká republika, Litr, Skříň, DisplayPort, Comet Lake, Alienware, JakMicrosoft prvně zmínil Windows 10 21H2. Desítky na podzim dostanou nové funkce
Lukáš Václavík
Windows InsiderWindows 10Microsoft
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Taková díra tu dlouho nebyla: prakticky kdokoli může ve Windows 10 získat práva administrátora

Taková díra tu dlouho nebyla: prakticky kdokoli může ve Windows 10 získat práva administrátora

** Ve Windows 10 byla nalezena vážná bezpečnostní zranitelnost ** Prakticky kdokoli přes ni může získat práva administrátora ** Microsoft chybu uznal a nabízí dočasné řešení

Karel Kilián
HesloWindows 10Bezpečnost
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Až Google dokončí tuto umělou inteligenci, lidstvo ztratí kontrolu nad návrhem čipů

Až Google dokončí tuto umělou inteligenci, lidstvo ztratí kontrolu nad návrhem čipů

** Každý procesor se skládá z logických hradel ** Dnes jich jsou miliony a jejich skládání zabere roky ** Google buduje technologii, která to dokáže za pár hodin

Jakub Čížek
ProcesoryUmělá inteligenceGoogle